reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Zadania > Sport i turystyka > MSWiA: przygotowania do Euro 2012

MSWiA: przygotowania do Euro 2012

Polskie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo imprez sportowych cały czas prowadzą przygotowania do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które odbędą się w przyszłym roku. To jest gigantyczne przedsięwzięcie, w którym uczestniczy wiele instytucji, służb mundurowych i tysiące zaangażowanych ludzi.

Aktualnie proces przygotowania wkracza w fazę wdrażania poszczególnych projektów. W ramach zintegrowanej koncepcji bezpieczeństwa Polska realizuje ponad 140 takich projektów związanych z m.in. z przygotowaniem przyjaznej przestrzeni publicznej, kibiców, stref kibiców, zabezpieczenia meczów piłkarskich, i współpracy międzynarodowej.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pracuje również nad nowymi przepisami, które sprawią, że turniej będzie bardziej bezpieczny. Ustawa o zabezpieczeniu mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012, zawierająca wszystkie zapisy niezbędne do przeprowadzenia turnieju, zostanie w najbliższych dniach przesłana do uzgodnień międzyresortowych.

W pracach na rzecz Euro 2012 w Polsce zaangażowani są także członkowie Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych. Rada została powołana przez prezesa Rady Ministrów we wrześniu 2008 roku. Radzie przewodniczy Adam Rapacki, podsekretarz stanu w MSWiA. Ostatnie spotkanie członków rady odbyło się w MSWiA w tym miesiącu (17 marca br.).

Rada Bezpieczeństwa Imprez Sportowych, oprócz zaangażowania w działalność prewencyjną - wypracowuje najlepsze wzorce od strony legislacyjnej. Opiniuje akty prawne, które mają poprawić bezpieczeństwo na arenach sportowych. W tej chwili proceduje duże zmiany związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Ponadto Rada rekomenduje najlepsze rozwiązania, które powinny prowadzić do poprawy bezpieczeństwa na stadionach, np. regulaminy obiektów sportowych i imprez sportowych.

Aktualnie Rada analizuje wprowadzenie najlepszych zasad współpracy pomiędzy klubami sportowymi a stowarzyszeniami kibiców i samymi kibicami. Są to wszystkie rozwiązania, które wynikają z zaleceń Stałego Komitetu Rady Europy, a które są przenoszone na grunt polski. Jedną z nich jest także ścisła współpraca pomiędzy klubami sportowymi i kibicami oraz organizacjami zrzeszającymi kibiców.

Rada Bezpieczeństwa Imprez Sportowych przeanalizowała na ostatnim spotkaniu stan bezpieczeństwa imprez, które odbyły się w ubiegłym roku. Według danych policyjnych, w ubiegłym roku na ponad 7 tysięcy imprez sportowych w 150 przypadkach doszło do incydentów w ich przebiegu. Porównując te dane z latami ubiegłymi liczba ta sukcesywnie spada.

Przygotowania do Euro 2012 obserwują także międzynarodowi eksperci. Analizują polskie prace do organizacji mistrzostw, w tym m.in. strategię działania policji w miastach gospodarzach, szkolenia funkcjonariuszy i stewardów, czyli służby informacyjnej organizatora imprezy. Specjaliści kładą duży nacisk na zintegrowane zarządzanie bezpieczeństwem, współpracę pomiędzy zaangażowanymi instytucjami i służbami oraz zachowanie przyjaznej i gościnnej atmosfery piłkarskiego święta.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sadkowski i Wspólnicy

Sadkowski i Wspólnicy Spółka Komandytowa - to kancelaria prawna z dwunastoletnim doświadczeniem na rynku.  Ponad siedemdziesięcioosobowy zespół kancelarii tworzą doświadczeni radcy prawni, adwokaci i doradcy podatkowi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama