REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jakie korzyści daje gminie uczestnictwo w konkursie Grunt na medal

_ AO

REKLAMA

Jakie tereny inwestycyjne można zgłaszać do konkursu? Jakie korzyści wiażą się z zajęciem pierwszego miejsca w województwie? Jaka jest procedura przyjmowania zgłoszeń do konkursu?

Celem konkursu jest zachęcenie gmin do inwestowania w infrastrukturę i odpowiednie przygotowanie terenów inwestycyjnych, co stanowi podstawowy warunek sukcesu w walce o inwestora.

Do konkursu można zgłaszać jedynie niezabudowane tereny przeznaczone pod inwestycje przemysłowe, o powierzchni nie mniejszej niż 2 ha. Z udziału w konkursie wykluczone są tereny specjalnych stref ekonomicznych oraz tereny, które zajęły I miejsce w poprzedniej edycji konkursu. Tereny inwestycyjne mogą zgłaszać do konkursu wyłącznie prezydenci, burmistrzowie i wójtowie gmin, w których są one zlokalizowane. Zgłaszane tereny mogą stanowić własność gminy bądź mieć inny, ale prawnie uregulowany status własnościowy. Każda gmina może zgłosić więcej niż jeden teren inwestycyjny.

Komisja konkursowa wybiera jeden teren inwestycyjny w każdym województwie. Nagrodą dla zwycięzcy będzie okolicznościowy medal i certyfikat Grunt na medal 2007, podpisany przez prezesa PAIiIZ i marszałka województwa. Zwycięzca będzie miał możliwość używania logo Grunt na medal 2007 w materiałach promocyjnych, a nagrodzony teren będzie promowany na portalu PAIiIZ oraz w ramach marketingu inwestycyjnego prowadzonego przez PAIiIZ i urzędy marszałkowskie. Tak więc główną korzyścią dla laureata konkursu jest zintensyfikowana promocja terenu, której celem jest zainteresowanie potencjalnych inwestorów.

Jednak nie tylko laureaci konkursu odniosą korzyści - tereny zgłaszane na konkurs zasilą bazy ofert PAIiIZ i regionalnych Centrów Obsługi Inwestora (COI) - Partnerów PAIiIZ, a najciekawsze z nich będą rekomendowane w pierwszej kolejności inwestorom zagranicznym planującym rozpoczęcie działalności gospodarczej w Polsce.

Konkursowi od początku towarzyszy nagłośnienie medialne, a honorowanie finalistów nastąpi w trakcie specjalnie na tą okoliczność zorganizowanej konferencji z udziałem przedstawicieli biznesu i mediów. Informacje o konkursie i laureatach ukażą się, tak jak i w poprzedniej edycji, w prasie lokalnej i o zasięgu ogólnopolskim. Ponadto PAIiIZ ma zamiar promować zwycięskie tereny pod hasłem oferty narodowej.

Pierwsza edycja konkursu miała miejsce w 2005 roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem, przyniosła także wymierne efekty - do 21 gmin, z 70 wyróżnionych i nagrodzonych, napłynęły nowe inwestycje.

W poprzedniej edycji konkursu wzięło udział 210 gmin, które nadesłały 342 oferty.


GRAŻYNA SIĆKO

wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych


WNIOSEK

Polska jest obecnie krajem wyjątkowo atrakcyjnym dla inwestorów zagranicznych i dobrze by było, aby regiony tę wielką szansę na rozwój w pełni wykorzystały. Konkurs Grunt na medal stwarza taką możliwość.

AO

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Sektor publiczny
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Infolinia dla żołnierzy i ich rodzin uruchomiona - wsparcie psychologiczne

  29 lutego 2024 roku została uruchomiona bezpłatna i ogólnodostępna infolinia dla żołnierzy WP, pracowników resortu obrony narodowej oraz ich rodzin.

  29 lutego - Światowy Dzień Chorób Rzadkich. Ile ich jest na świecie?

  Dzień Chorób Rzadkich przypada na ostatni dzień lutego, data jest nieprzypadkowa. Na całym świecie 300 mln ludzi żyje z rzadkimi chorobami. 

  Jak pozbyć się mikroplastiku z wody? Prosty sposób

  Mikroplastik jest wszechobecny, niestety trafia także do pożywienia i wody. Chociaż na ten moment nie wiadomo dokładnie, jak wpływa na ludzki organizm, to wpływ ten z pewnością nie jest pozytywny. Naukowcy znaleźli sposób na pozbycie się mikroplastiku go z wody. 

  "Szczyt rolniczy" w Warszawie. Dziś premier spotkał się z protestującymi rolnikami

  Dziś w Warszawie miał miejsce "szczyt rolniczy". Premier Donald Tusk spotkał się z przedstawicielami protestujących rolników. Tematem rozmów jest m.in. kwestia napływu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy. Rolnicy sprzeciwiają się również unijnej polityce Zielonego Ładu.

  REKLAMA

  Ustawa o dostępności w produktach i usługach od 28 czerwca 2025 roku

  Ustawa o zapewnieniu dostępności w produktach i usługach dla osób z niepełnosprawnościami i ze szczególnymi potrzebami ma wejść w życie dnia 28 czerwca 2025 roku. O jakie produkty i usługi chodzi ustawodawcy wdrażającemu unijną dyrektywę zwaną "Europejskim Aktem o Dostępności” (EAA)?

  Ekoschematy 2024 - rozporządzenie wprowadza zmiany od 15 marca

  Ekoschematy 2024 - oświadczenie zastąpi zdjęcia geotagowane. Jest projekt rozporządzenia dotyczącego zmian w dopłatach dla rolników w ramach ekoschematów. Zmiany wejdą w życie 15 marca 2024 roku.

  Co to jest transport sanitarny? Dla kogo jest bezpłatny?

  Pacjent, który nie może się samodzielnie poruszać, a chce udać się do przychodni lub szpitala, może skorzystać z transportu sanitarnego. Jak to się odbywa?

  Podwyżki o 30%-33% z kłopotem dla nauczycieli. Samorządy chcą pieniędzy na dodatki. MEN wyda interpretację?

  Samorządowcy pytają ministerstwo edukacji o zasady wypłaty wyrównań dla nauczycieli. Czy min. edukacji Barbara Nowacka wyjaśni zasady postępowania?

  REKLAMA

  Wywiad Ukrainy: Rosja nasila operację dezinformacyjną Majdan-3; punkt kulminacyjny w marcu-maju 2024 roku

  Rosja nasila operację informacyjną Majdan-3 w celu wywołania konfliktów wewnętrznych w Ukrainie oraz krajach ją popierających, by następnie uderzyć i pokonać wojska ukraińskie na wschodzie – ostrzegł prezydencki komitet ds. wywiadu w Kijowie.

  Znasz portal Diety NFZ? Korzysta z niego już prawie 870 tys. osób

  Portal diety.nfz.gov.pl to baza bezpłatnych przepisów na zdrowe i proste w przygotowaniu dania do samodzielnego przygotowania. Narodowy Fundusz Zdrowia podał, że z planów żywieniowych korzysta już blisko 870 tys. osób. 

  REKLAMA