reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Temat dnia > Jakie korzyści daje gminie uczestnictwo w konkursie Grunt na medal

Jakie korzyści daje gminie uczestnictwo w konkursie Grunt na medal

Jakie tereny inwestycyjne można zgłaszać do konkursu? Jakie korzyści wiażą się z zajęciem pierwszego miejsca w województwie? Jaka jest procedura przyjmowania zgłoszeń do konkursu?


Celem konkursu jest zachęcenie gmin do inwestowania w infrastrukturę i odpowiednie przygotowanie terenów inwestycyjnych, co stanowi podstawowy warunek sukcesu w walce o inwestora.

Do konkursu można zgłaszać jedynie niezabudowane tereny przeznaczone pod inwestycje przemysłowe, o powierzchni nie mniejszej niż 2 ha. Z udziału w konkursie wykluczone są tereny specjalnych stref ekonomicznych oraz tereny, które zajęły I miejsce w poprzedniej edycji konkursu. Tereny inwestycyjne mogą zgłaszać do konkursu wyłącznie prezydenci, burmistrzowie i wójtowie gmin, w których są one zlokalizowane. Zgłaszane tereny mogą stanowić własność gminy bądź mieć inny, ale prawnie uregulowany status własnościowy. Każda gmina może zgłosić więcej niż jeden teren inwestycyjny.

Komisja konkursowa wybiera jeden teren inwestycyjny w każdym województwie. Nagrodą dla zwycięzcy będzie okolicznościowy medal i certyfikat Grunt na medal 2007, podpisany przez prezesa PAIiIZ i marszałka województwa. Zwycięzca będzie miał możliwość używania logo Grunt na medal 2007 w materiałach promocyjnych, a nagrodzony teren będzie promowany na portalu PAIiIZ oraz w ramach marketingu inwestycyjnego prowadzonego przez PAIiIZ i urzędy marszałkowskie. Tak więc główną korzyścią dla laureata konkursu jest zintensyfikowana promocja terenu, której celem jest zainteresowanie potencjalnych inwestorów.

Jednak nie tylko laureaci konkursu odniosą korzyści - tereny zgłaszane na konkurs zasilą bazy ofert PAIiIZ i regionalnych Centrów Obsługi Inwestora (COI) - Partnerów PAIiIZ, a najciekawsze z nich będą rekomendowane w pierwszej kolejności inwestorom zagranicznym planującym rozpoczęcie działalności gospodarczej w Polsce.

Konkursowi od początku towarzyszy nagłośnienie medialne, a honorowanie finalistów nastąpi w trakcie specjalnie na tą okoliczność zorganizowanej konferencji z udziałem przedstawicieli biznesu i mediów. Informacje o konkursie i laureatach ukażą się, tak jak i w poprzedniej edycji, w prasie lokalnej i o zasięgu ogólnopolskim. Ponadto PAIiIZ ma zamiar promować zwycięskie tereny pod hasłem oferty narodowej.

Pierwsza edycja konkursu miała miejsce w 2005 roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem, przyniosła także wymierne efekty - do 21 gmin, z 70 wyróżnionych i nagrodzonych, napłynęły nowe inwestycje.

W poprzedniej edycji konkursu wzięło udział 210 gmin, które nadesłały 342 oferty.


GRAŻYNA SIĆKO

wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych


WNIOSEK

Polska jest obecnie krajem wyjątkowo atrakcyjnym dla inwestorów zagranicznych i dobrze by było, aby regiony tę wielką szansę na rozwój w pełni wykorzystały. Konkurs Grunt na medal stwarza taką możliwość.

AO

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

S&P Audyt Sp. z o.o.

Podmiot uprawniony do badania sprawozdań finansowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama