Rekrutacja do szkół średnich 2023 Warto być olimpijczykiem
03 lut 2023
Rekrutacja do szkół średnich w 2023 r. opiera się nie tylko na punktacji przyznawanej za oceny na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i wyniki egzaminu ósmoklasisty. W rekrutacji premiowane są także wyniki uzyskane w olimpiadach, konkursach i zawodach. Kto może dostać się do szkoły średniej w pierwszej kolejności? Jakie korzyści daje udział w olimpiadach przedmiotowych? Jak wyniki konkursów przeliczane są na punkty?
Organizacja olimpiad, konkursów oraz praktyk zawodowych 2021/2022 - zmiany
12 lis 2021
Organizacja olimpiad, konkursów oraz praktyk zawodowych 2021/2022 - zmiany. MEiN wydało rozporządzenie w tej sprawie.
Capture The Flag „153+1” - zgłoszenia do 14 listopada 2021 r.
06 lis 2021
Capture The Flag „153+1” to konkurs informatyczny odbywający się pod patronatem MEiN.
Konkursy dla gmin: Gmina na Medal #SzczepimySię i Najbardziej Odporna Gmina
24 cze 2021
Konkursy dla gmin: Gmina na Medal #SzczepimySię i Najbardziej Odporna Gmina. Jakie są zasady konkursów? Jakie nagrody można wygrać?
Nowe konkursy NCBR dla uczelni
21 maja 2021
Konkursy NCBR dla uczelni - ruszają nabory do dwóch konkursów dla szkół wyższych, będące szansą na dostosowanie uczelni do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju po raz kolejny dofinansuje projekty likwidujące bariery w dostępie do kształcenia na poziomie wyższym oraz podnoszące poziom kompetencji dydaktycznych kadr uczelni, tym razem w zakresie projektowania uniwersalnego. Budżet obu naborów to łącznie 80 mln zł dzięki środkom z Funduszy Europejskich.
Czy organizator konkursu ma prawo brać PESEL zwycięzców?
29 sie 2017
Zakres danych zbieranych od uczestnika konkursu powinien być adekwatny i uzasadniony do celu przetwarzania. Co do zasady organizator konkursu nie powinien od razu prosić uczestników o wszystkie dane, niezbędne nie tylko do realizacji konkursu, ale także do wydania nagród.
Zmiany w instytutach badawczych - prezydent podpisał ustawę
27 sty 2017
Nowelizacja ustawy o instytutach badawczych oraz ustawy Prawo geologiczne i górnicze została podpisana przez prezydenta. Dyrektor instytutu badawczego będzie powoływany i odwoływany przez ministra. Nie będzie potrzebny już konkurs, a także udział rady naukowej.
Podlaskie: Ruszył konkurs dla samorządów w ramach PROW
09 sty 2012
Ponad 80 mln zł dofinansowania z UE mogą otrzymać podlaskie samorządy -
gminy i powiaty - na projekty związane z gospodarką wodno-ściekową,
wytwarzaniem energii ze źródeł odnawialnych, zagospodarowaniem odpadów
komunalnych oraz na scalanie gruntów.
Skarga na wynik naboru urzędników
21 lis 2011
Co powinien zrobić przewodniczący rady gminy po otrzymaniu skargi kandydatki, która w wyniku naboru nie została zatrudniona na stanowisko urzędnicze?
Urzędnik – zjawisko nadprzyrodzone
12 maja 2010
Czy jest w RP taki zawód, stanowisko lub funkcja, z których odejście automatycznie skutkuje utratą nabytych tam doświadczeń, stażu? Ba, nawet udokumentowanych osiągnięć związanych ściśle z pełnioną tam funkcją w konkretnym miejscu i czasie? Lekarz, kierowca, pielęgniarka, pracownik naukowy? Otóż nie. Takim ewenementem okazuje się być pracownik administracji rządowej. Zwany precyzyjnie i naukowo członkiem korpusu służby cywilnej.
Będzie konkurs na wyższe stanowiska
30 paź 2008
O wyższe stanowiska w służbie cywilnej będą mogły ubiegać się osoby, które mają sześcioletni staż pracy, w tym trzyletni na stanowisku kierowniczym. Nabór na te stanowiska ma być otwarty i konkurencyjny, w formie konkursu.
W urzędach bez limitu etatów
28 paź 2008
Szef Służby Cywilnej będzie wybierany spośród urzędników mianowanych, a nie polityków. Niektórzy dyrektorzy, którzy zostali wpisani do Państwowego Zasobu Kadrowego, będą musieli przystąpić do naboru. O pracę w urzędzie będą mogli ubiegać się cudzoziemcy, ale będą musieli znać język polski.