Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu wypowiedzenie. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące wypowiedzenie.
Odszkodowania pracownicze podlegające opodatkowaniu
Aktualizacja: 09.10.2013
Czy odszkodowanie dla pracownika z tytułu zwolnienia z pracy przy zastosowaniu krótszego okresu wypowiedzenia podlega opodatkowaniu? Co ze świadczeniem otrzymanym z tytułu umowy o zakazie konkurencji? »
Kiedy można zwolnić pracownika samorządowego
Aktualizacja: 09.03.2012
Pracodawca może zwolnić pracownika bez wypowiedzenia w ciągu miesiąca od uzyskania wiadomości o okoliczności uzasadniającej rozwiązanie stosunku pracy. Zasada ta ma zastosowanie również do pracowników samorządowych. »
Zmiany w zatrudnianiu nauczycieli z końcem roku szkolnego
Aktualizacja: 05.05.2011
Koniec roku szkolnego to czas likwidacji niektórych szkół lub ograniczania liczby klas w innych. Powstaje więc konieczność redukcji zatrudnienia nauczycieli. W takich sytuacjach nauczycieli można zwolnić z pracy, przenieść lub ograniczyć liczbę ich zajęć. »
Wypowiedzenie umowy z winy pracownika - przepisy i orzecznictwo
Aktualizacja: 19.04.2011
Przepisy przewidują dwa tryby rozwiązania umowy o pracę z winy pracownika – wypowiedzenie przez pracodawcę i rozwiązanie stosunku pracy bez wypowiedzenia. Kodeks pracy nie zawiera nawet przykładowego katalogu przyczyn uzasadniających wypowiedzenie zawinione przez pracownika, lukę tę uzupełnia jednak orzecznictwo. »
Likwidacja szkoły a obowiązek wypłacania odpraw
Aktualizacja: 24.10.2013
Likwidacja szkoły oznacza likwidację pracodawcy dla zatrudnionych w niej pracowników – zarówno nauczycieli jak i pracowników nie będących nauczycielami. Dla dyrektora szkoły oznacza to obowiązek dokonania określonych czynności z zakresu prawa pracy, a w szczególności konieczność rozwiązania stosunku pracy z zatrudnionymi w szkole pracownikami. »
Powierzenie pracownikowi innej pracy w okresie wypowiedzenia
Aktualizacja: 27.01.2011
Jednym z podstawowych sposobów rozwiązania stosunku pracy zawartego na czas nieokreślony, jest wypowiedzenie. Wypowiedzenie umowy o prace jest jednostronną czynnością prawną, do ważności której wymagane jest złożenie oświadczenia woli tylko jednej strony. »
Odszkodowanie za niesłuszne zwolnienie z pracy
Aktualizacja: 04.11.2010
Między jednostką a byłym pracownikiem została zawarta ugoda w sprawie wypłaty odszkodowania za niesłuszne zwolnienie z pracy. Czy takie odszkodowanie będzie zwolnione z podatku dochodowego? »
Wszyscy dyrektorzy skarbówki dostaną wypowiedzenia
Aktualizacja: 30.04.2010
W związku z planowanym powołaniem Krajowej Administracji Skarbowej polegającej na połączeniu obecnej skarbówki i służby cywilnej szykują się spore zmiany. »
Kto musi wdrażać systemy zarządzania zgodnością?
Założycielka agencji pracy Jobhouse, ekspertka z zakresu HR i rynku pracy. W marcu 2017 roku otrzymała nagrodę publiczności w ogólnopolskim konkursie Bizneswoman Roku, organizowanym przez kobiecy portal Sukces Pisany Szminką.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »