| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Śląskie: Unijny projekt ma pomóc w rozwoju biogazowni

Aktualizacja: 03.06.2012

Eksperci Agencji Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej ocenią, które z podbeskidzkich gmin mają najlepsze warunki do rozwoju odnawialnych źródeł energii, szczególnie biogazowni. W ramach unijnego projektu powstanie raport ze wskazówkami dla samorządów. »

Elbląg: Ruszyły policyjne patrole, za które płaci urząd miasta

Aktualizacja: 03.06.2012

W Elblągu ruszyły dodatkowe patrole policyjne, które w weekendy pilnują bezpieczeństwa w pobliżu pubów czy dyskotek. Za dodatkową, ośmiogodzinną służbę policjant otrzyma 100 złotych. Płaci za nią urząd miasta w Elblągu. »

Krosno miastem szkła

Aktualizacja: 03.06.2012

Akt lokacji Krosna jako miasta szkła podpisano w sobotę na miejscowym rynku. Szklarskie tradycje miasta ma przypominać m.in. otwarte Centrum Dziedzictwa Szkła. Jego przedstawiciele przyjęli od prezydenta Krosna symboliczne szklane klucze do bram miasta. »

Opolskie: Były urzędnik starostwa w Brzegu oskarżony o korupcję

Aktualizacja: 31.05.2012

Prokuratura Rejonowa w Brzegu skierowała w czwartek do Sądu Rejonowego w Brzegu akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu byłemu urzędnikowi brzeskiego starostwa powiatowego. Mężczyznie postawiono zarzuty żądania lub przyjęcia łapówki. »

Śląskie: Szpital w Tychach wznawia działalność

Aktualizacja: 31.05.2012

Wygaszony przed prawie dwoma tygodniami szpital w Tychach wznawia w piątek działalność w nowej formule organizacyjno-prawnej. Do dyspozycji pacjentów będzie łącznie ponad czterysta łóżek. Oddziały szpitalne będą przyjmowały pacjentów od ósmej rano. »

Rada Warszawy wprowadziła godzinowe opłaty za żłobek

Aktualizacja: 31.05.2012

Rodzice będą płacić w Warszawie stawkę godzinową za opiekę nad dzieckiem w żłobku, a nie jak do tej pory stałą, miesięczną kwotę - zdecydowali w czwartek stołeczni radni. Do tego dochodzi opłata za wyżywienie dziecka. Radni utrzymali obowiązujące do tej pory ulgi. »

Śląskie: Nowy zakład gospodarki odpadami ruszył w Bielsku-Białej

Aktualizacja: 31.05.2012

Nowoczesny zakład gospodarki odpadami oddano do użytku w czwartek w Bielsku-Białej. Kosztował ok. 90 mln zł. Inwestycja na wiele lat rozwiąże problemy ze składowaniem śmieci komunalnych w mieście i w okolicznych gminach. »

Małopolskie: Rozpoczęła się budowa zbiornika retencyjnego Skrzyszów

Aktualizacja: 31.05.2012

Kosztem ponad 19 mln zł w gminie Skrzyszów w Małopolsce powstanie zbiornik retencyjny o powierzchni ponad 20 ha wraz z długą na niemal 230 metrów zaporą wodną. Rozpoczęta w czwartek inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w powiecie tarnowskim. »

Zachodniopomorskie: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe uruchamia sezonową bazę

Aktualizacja: 31.05.2012

Od 1 czerwca do 5 września na lotnisku w Zegrzu Pomorskim k. Koszalina (Zachodniopomorskie) będzie stacjonować ratunkowy śmigłowiec - poinformowała rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Justyna Sochacka. »

Łódzkie: 2 mln zł na renowacje i konserwację zabytków

Aktualizacja: 30.05.2012

Dwa miliony złotych przeznaczył samorząd województwa łódzkiego na renowację i konserwację zabytków w regionie. Największe kwoty, po 150 tys. zł, otrzymały trzy parafie - z Pabianic, Widawy i Kutna oraz dwie łódzkie fundacje. »

Zachodniopomorskie: Zlikwidowano składowiska substancji szkodliwych

Aktualizacja: 31.05.2012

W województwie zachodniopomorskim zlikwidowano wszystkie zbiorniki z toksycznymi substancjami chemicznymi, tzw. mogilniki - poinformowano na konferencji prasowej w zachodniopomorskim urzędzie marszałkowskim w Szczecinie. »

Szkolenia dla mieszkańców w ramach programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi"

Aktualizacja: 30.05.2012

Ponad 80 osób z pięćdziesięciu dwóch sołectw z woj. dolnośląskiego wzięło udział w szkoleniach dotyczących m.in. zakładania stowarzyszeń oraz pisania i rozliczania projektów, w tym unijnych. Szkolenia odbyły się w ramach programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi". »

Podkarpackie: Dni otwarte - leśnicy zapraszają do lasu

Aktualizacja: 30.05.2012

Zawody drwali w Przemyślu i Rzepedzi, zwiedzanie zagrody żubrów w Mucznem w Bieszczadach, wycieczka po szkółce leśnej w Oleszycach to niektóre spośród prawie 70 propozycji podkarpackich leśników podczas tegorocznych "Dni otwartych w Lasach Państwowych". »

Zielona Góra: Ok. 30 mln zł na budowę nowej siedziby celników

Aktualizacja: 30.05.2012

Około 30 mln zł to wartość inwestycji związanej z budową nowej siedziby dla celników w Zielonej Górze. Prace przy budowie Urzędu i Oddziału Celnego rozpoczęły się latem ub. roku. W piątek odbędzie się wmurowanie aktu erekcyjnego. »

Podlaskie: W białostockim skansenie powstaną rzeźby-ule

Aktualizacja: 30.05.2012

Blisko 2-metrowej wysokości postaci m.in. pastuszka, młynarza, św. Ambrożego czy wiejskich kobiet, rzeźbią twórcy ludowi w Białostockim Muzeum Wsi. W przyszłości w drewnianych rzeźbach mają zamieszkać pszczoły. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Jan Majczyk

Ekonomista, prawnik, doradca podatkowy, publicysta

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »