reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Informatyzacja a działanie urzędów w Polsce - raport MSWiA

Aktualizacja: 28.10.2011

Resort Spraw Wewnętrznych i Administracji zlecił Badanie wpływu informatyzacji na działania administracji publicznej w Polsce w 2011 r. W badaniach przeprowadzonych on-line wzięło udział ponad 1600 urzędów samorządowych i rządowych z całej Polski. Jak wynika z raportu - w około 40 proc. urzędów wzrosła sprawność załatwiania spraw i efektywność wykorzystania zasobów urzędów. »

"Akademia Euro" szkoli pracowników przed mistrzostwami

Aktualizacja: 27.10.2011

720 pracowników m.in. kolei, lotniska, transportu miejskiego na Mazowszu, którzy podczas mistrzostw Euro 2012 będą mieli bezpośredni kontakt z kibicami, przejdzie szkolenia m.in. z języka angielskiego i obsługi klienta w ramach "Akademii Euro". »

Od stycznia 2012 becikowe na nowych zasadach

Aktualizacja: 28.10.2011

Resort pracy przypomina w komunikacie o zmianach zasad ustalania prawa do świadczeń rodzinnych związanych z urodzeniem dziecka - od 1 stycznia 2012 r. »

Ostatni dzień na wnioski o 100 zł dodatku do świadczenia pielęgnacyjnego

Aktualizacja: 28.10.2011

Do końca października 2011 r. osoby pobierające świadczenie pielęgnacyjne, które chcą dostać dodatkową pomoc w wysokości 100 zł miesięcznie, muszą złożyć wniosek o jej przyznanie - poinformowało w środę Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Urzędnicy bez trzynastek

Aktualizacja: 28.10.2011

Rada Służby Cywilnej postuluje likwidację trzynastek i innych stałych dodatków do pensji. Uważa też, że wynagrodzenie pracowników administracji publicznej powinno zależeć od efektywności i jakości ich pracy - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

WSA: opłaty w przedszkolu za świadczenia, nie za godziny

Aktualizacja: 27.10.2011

Rada gminy nie może uchwalić, że po upływie danej godziny przedszkole publiczne będzie pobierać opłaty od rodziców - wynika z wyroku WSA w Gorzowie Wielkopolskim. »

KE wzywa Polskę do przestrzegania unijnych przepisów o odpadach

Aktualizacja: 27.10.2011

Komisja Europejska wezwała w czwartek Polskę do pełnego wdrożenia unijnych przepisów dotyczących gospodarki odpadami z przemysłu wydobywczego, co jest istotne w perspektywie wydobycia gazu łupkowego, a także przepisów o odpadach opakowaniowych. »

Wygaśnięcie mandatu samorządowca stwierdzi komisarz

Aktualizacja: 27.10.2011

Obowiązuje nowelizacja Kodeksu wyborczego, dotycząca wygaszania mandatów samorządowców. W kilku przypadkach, wygaśnięcie mandatu radnego oraz wójta (burmistrza, prezydenta miasta) stwierdzi komisarz wyborczy. »

Odważnie po dotacje z Brukseli

Aktualizacja: 27.10.2011

Konferencja firmy PNO „Dotacje z Brukseli” pod patronatem honorowym prof. Danuty Hübner, Ministerstwa Środowiska i Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej wskazała szansę dla polskiego biznesu i nauki. »

Dom pomocy społecznej nie może prowadzić dodatkowej działalności zarobkowej

Aktualizacja: 27.10.2011

Nie ma przepisów, które pozwalałyby domom pomocy społecznej świadczyć dodatkowe usługi (np. turystyczne) względem osób niebędących mieszkańcami DPS. »

Urząd nie rozpatrzy odwołania od decyzji, która wygasła

Aktualizacja: 27.10.2011

Wygaśnięcie decyzji powoduje, że postępowanie odwoławcze staje się bezprzedmiotowe - wynika z uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego. »

Wskaźniki do oceny sytuacji finansowej samorządów

Aktualizacja: 27.10.2011

Na stronie resortu finansów opublikowano wskaźniki służące do oceny sytuacji finansowej jednostek samorządu terytorialnego w latach 2008-2010. »

Uchwała budżetowa 2012 i wieloletnia prognoza finansowa – wskazówki RIO

Aktualizacja: 26.10.2011

Warszawska Regionalna Izba Obrachunkowa umieściła na swej stronie informacje przydatne dla samorządów pracujących nad projektami uchwały budżetowej i uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej. »

Urząd nie może być bezczynny - bez względu na przyczynę zwłoki

Aktualizacja: 25.10.2011

Urzędnik nie może czekać na dokumentację i tym tłumaczyć kilkunastomiesięczną bezczynność w rozpatrzeniu wniosku obywatela - wynika z wyroku WSA w Białymstoku. »

KE: potrzebne nowe sposoby wspierania rozwoju miast

Aktualizacja: 25.10.2011

Komisja Europejska proponuje, by w nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2014-2020 zostały stworzone nowe instrumenty wspierające rozwój miast - ich kształt i funkcjonowanie są jednym z tematów trwającego w Warszawie spotkania przedstawicieli państw UE. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Ziobrowski Tax & Law

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama