| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Ogólnopolski Kongres POWERPOL UTILITIES – Waste & Water

Aktualizacja: 15.09.2011

Europejskie Centrum Biznesu oraz firma Ernst & Young zapraszają na pierwszą edycję Ogólnopolskiego Kongresu POWERPOL UTILITIES – Waste & Water. »

Gminy zapewnią pomieszczenia tymczasowe dla eksmitowanych

Aktualizacja: 14.09.2011

Senat nie zgłosił poprawek do nowelizacji ustawy o ochronie praw lokatorów, która zobowiązuje gminy do zapewniania pomieszczeń tymczasowych dla osób, które po eksmisji nie mają prawa do lokalu socjalnego lub zamiennego. »

Będą nowe kary za naruszenie dyscypliny finansów publicznych

Aktualizacja: 14.09.2011

Senat nie zgłosił poprawek do noweli ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Zmiana ma umożliwić skuteczne karanie naruszających dyscyplinę finansową i wyeliminować niezgodne z prawem korzystanie z publicznych pieniędzy. »

Większa opłata eksploatacyjna dla gmin zamiast podatku od wyrobisk

Aktualizacja: 14.09.2011

Przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki oczekują, że w nowej kadencji parlamentu uda się przeforsować rozwiązania, zwiększające z 60 do 90 proc. udział gmin w płaconej przez kopalnie opłacie eksploatacyjnej. »

Ruszyła infolinia wyborcza dla niepełnosprawnych

Aktualizacja: 14.09.2011

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji uruchomiło darmową infolinię, gdzie osoby niepełnosprawne mogą otrzymać informacje o udogodnieniach wyborczych w nadchodzących wyborach parlamentarnych. To część kampanii "Idziemy na wybory". »

Wojewodowie badają uchwały dotyczące opłat za przedszkola

Aktualizacja: 14.09.2011

Wojewodowie badają uchwały gmin dotyczące opłat za przedszkola. Część uchwał została już przez nich uchylona w całości lub części, jeśli nie były zgodne z prawem. Dotyczy to jednak nie samej wysokości opłat wynikającej z uchwał, ale mechanizmów ich ustalania. »

Minimalne wynagrodzenie 2012 - 1500 zł

Aktualizacja: 15.09.2011

Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2012 r. będzie wynosić 1500 zł - zdecydował we wtorek rząd. Obecnie wynagrodzenie minimalne wynosi 1386 zł, oznacza to jego wzrost o 8,2 proc. »

Użytkownik wieczysty który nie wykonuje umowy może stracić grunty

Aktualizacja: 13.09.2011

Jeśli użytkownik wieczysty w umowie z właścicielem nieruchomości zobowiązał się do prowadzenia określonego rodzaju działalności, może stracić nieruchomość jeśli takiej działalności nie prowadzi. »

MEN: wzór karty indywidualnych potrzeb ucznia i planu działań wspierających

Aktualizacja: 13.09.2011

Resort opublikował na stronie internetowej wzory dokumentów związanych z udzielaniem dzieciom pomocy psychologiczno – pedagogicznej. »

UOKiK: gminy nadużywają dominacji na rynkach lokalnych

Aktualizacja: 14.09.2011

41 decyzji dotyczących niedozwolonych działań gmin i ich spółek zależnych wydał od początku roku Prezes UOKiK. Nieprawidłowości dotyczą głównie rynku usług wodociągowo-kanalizacyjnych. »

Będą środki na kompleksową rewitalizację miast

Aktualizacja: 12.09.2011

W ramach unijnych środków na lata 2014-2020 będzie specjalna pula pieniędzy dla miast, wymagających kompleksowej rewitalizacji - zapowiedziała w poniedziałek w Katowicach minister rozwoju regionalnego, Elżbieta Bieńkowska. »

Język migowy w urzędach - ustawa podpisana

Aktualizacja: 12.09.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w poniedziałek ustawę o języku migowym i innych środkach komunikowania się, która m. in. zobowiązuje organy administracji publicznej do zapewnienia osobom niesłyszącym pomocy tłumacza języka migowego. »

Niepełnosprawni wyborcy powinni dopełnić formalności

Aktualizacja: 12.09.2011

Osoby niepełnosprawne i starsze mogą w jesiennych wyborach skorzystać z nowych udogodnień - głosowania korespondencyjnego lub przez pełnomocnika. Wcześniej muszą jednak dopełnić odpowiednich formalności. »

MF chce zrównoważyć finanse publiczne w 2015 r.

Aktualizacja: 11.09.2011

Ministerstwo Finansów podtrzymuje, że chce obniżyć deficyt sektora finansów publicznych poniżej 3 proc. PKB w 2012 i zrównoważyć wynik sektora w 2015 r. - powiedział w piątek minister finansów Jacek Rostowski. »

Nowoczesna administracja - dokumenty i informacje pod kontrolą

Aktualizacja: 08.09.2011

Coraz więcej instytucji publicznych staje się "e-". Potrzeba podniesienia efektywności pracy Urzędu oraz skuteczności dotarcia informacji do obywateli i obywateli do informacji, rodzi konieczność zastosowania odpowiednich technologii. Warunkiem jest ich dostosowanie do specyfiki jednostki administracji publicznej. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

nazwa.pl

Usługodawca w zakresie rejestracji domen i usług hostingowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »