reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Senat o elektronicznych dziennikach urzędowych

Aktualizacja: 30.03.2011

Senat po godz. 10 w środę rozpoczął posiedzenie. Tego dnia rozpatrzona będzie m.in, przygotowana przez rząd, nowelizacja ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych przewidująca, że dzienniki, w których publikowane są akty prawne i decyzje władz państwowych, m.in. zarządzenia prezydenta, premiera, uchwały rządu, dostępne będą wyłącznie w formie elektronicznej. »

Rząd: likwidacja NIP na posiedzeniu w przyszłym tygodniu

Aktualizacja: 30.03.2011

Rada Ministrów odesłała projekt ustawy likwidujący Numer Identyfikacji Podatkowej (NIP) dla obywateli od resortu finansów do uzupełnienia - dowiedziała się PAP w Centrum Informacyjnym Rządu. Uzupełniony projekt ma trafić na następne posiedzenie rządu. »

"Gazeta Wyborcza": orliki lecą na jednym skrzydle

Aktualizacja: 30.03.2011

Ogłoszony w expos, Donalda Tuska w 2007 r. program "Moje Boisko - Orlik 2012" zakończy się za rok. Kompleksy sportowe miały powstać w każdej gminie. Już wiadomo, że postawi je nieco ponad połowa samorządów. Równy dla wszystkich - w założeniach - program budowy boisk utrwala podział kraju. Cywilizacyjny i polityczny - zauważa "Gazeta Wyborcza". »

Związki zawodowe: płace zasadnicze nauczycieli mogą być wyższe

Aktualizacja: 29.03.2011

Nauczycielskie związki zawodowe uważają, że wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli mogą wzrosnąć w tym roku więcej, niż proponuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, i jest to możliwe bez zwiększenia puli środków przeznaczonych na ten cel w budżecie państwa. »

Prezydencki projekt zmian w funkcjonowaniu samorządów

Aktualizacja: 29.03.2011

Projekt ustawy zwiększającej wpływ obywateli na funkcjonowanie samorządów będzie tematem środowego posiedzenia Forum Debaty Publicznej z udziałem Bronisława Komorowskiego. Projekt powstał w Kancelarii Prezydenta; do Sejmu ma trafić na przełomie kwietnia i maja. »

"Rzeczpospolita": Trudniejszy egzamin na prawo jazdy

Aktualizacja: 29.03.2011

Od lutego przyszłego roku zmieni się egzamin teoretyczny na prawo jazdy, zapowiada "Rzeczpospolita". »

"Dziennik Polski": Co piąty PIT z błędami

Aktualizacja: 29.03.2011

Średnio co piąty podatnik popełnia błędy, sporządzając zeznanie roczne. Od lat mylimy się w tych samych miejscach, pisze "Dziennik Polski". »

MF: od 1 maja 2011 wolne środki do Ministra Finansów

Aktualizacja: 28.03.2011

Wolne środki z konsolidacji zarządzania płynnością jednostek sektora finansów publicznych trafią w depozyt Ministra Finansów, zarządzany przez BGK, od 1 maja 2011 roku - wynika z rozporządzenia resortu finansów. »

Rząd m.in. o zasadach identyfikacji podatników

Aktualizacja: 28.03.2011

We wtorek zbiera się rząd. Zajmie się m.in. nowelizacją ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, której celem jest usprawnienie i uproszczenie systemu. Po raz kolejny wysłucha też informacji o przygotowaniach do polskiej prezydencji. »

ZNP: Nie pozwólmy na zastępowanie naszych szkół tańszą wersją

Aktualizacja: 29.03.2011

ZNP w liście otwartym skierowanym do rodziców zaapelował, by wraz z nauczycielami wstąpili przeciwko planom "urynkowienia edukacji" i możliwości przekazywania szkół samorządowych organizacjom pozarządowym i innym podmiotom wyłonionym w konkursach. »

"Rzeczpospolita": Mieszkania komunalne nie dla bogatych

Aktualizacja: 28.03.2011

O prawie do lokalu rozstrzygnie wysokość zarobków - zapowiada "Rzeczpospolita". »

Prezydent chce większego wpływu obywateli na samorządy

Aktualizacja: 27.03.2011

30 marca ma być przedstawiony prezydencki projekt ustawy zwiększającej wpływ obywateli na funkcjonowanie samorządów. Zakłada on m.in. wprowadzenie na szczeblu samorządowym: inicjatywy uchwałodawczej, wysłuchania publicznego i interpelacji obywatelskiej. »

Rząd: ustawa budżetowa na 2012 r. przed wakacjami

Aktualizacja: 27.03.2011

Rząd chce, aby projekt budżetu na 2012 rok trafił do Sejmu wiosną - poinformował w piątek premier Donald Tusk. Budżet ma być uchwalony jeszcze przed wakacjami. Pomysł krytykują politycy PiS, PJN i SLD. Sceptycznie odnosi się PSL. A PO uważa, że to dobre rozwiązanie. »

Przyspieszenie postępowań administracyjnych

Aktualizacja: 27.03.2011

Przyspieszenie postępowań w urzędach administracji publicznej przewiduje nowelizacja prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. W piątek za nowelizacją głosowało 427 posłów, jeden był przeciwny, nikt nie wstrzymał się. »

Głosowanie nad pakietem ustaw zdrowotnych

Aktualizacja: 24.03.2011

Urzędowe ceny i marże leków refundowanych, likwidacja stażu lekarskiego, umożliwienie pacjentom dochodzenia odszkodowań bez sądu oraz e-recepty i e-skierowania - to główne założenia rządowego pakietu ustaw zdrowotnych, nad którym w piątek ma głosować Sejm. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SMM Legal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama