reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Rodzinny wywiad środowiskowy – nowe wzory kwestionariusza i dokumentów

Aktualizacja: 09.02.2011

Sposób przeprowadzania rodzinnego wywiadu środowiskowego, wykaz dokumentów służących ustaleniu sytuacji osoby, wzory legitymacji pracownika socjalnego, kwestionariusza wywiadu oraz oświadczenia o stanie majątkowym – zawarto w nowym rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej. »

Nie wszyscy dłużnicy alimentacyjni zostaną bez prawa jazdy

Aktualizacja: 09.02.2011

Prawo jazdy ma być zatrzymywane tylko tym dłużnikom alimentacyjnym, których zaległości są większe niż za okres sześciu miesięcy - zakłada projekt nowelizacji ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, przyjęty we wtorek przez rząd. »

Rząd zatwierdził zmiany w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich

Aktualizacja: 09.02.2011

Rada Ministrów zatwierdziła we wtorek zmiany w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-13. Rząd zgodził się na przesunięcie 70 mln euro w ramach programu na modernizację gospodarstw rolnych. »

Tegoroczne wybory parlamentarne według nowych zasad

Aktualizacja: 08.02.2011

Senatorowie wybierani w jednomandatowych okręgach wyborczych, głosowanie korespondencyjne dla Polaków przebywających za granicą oraz możliwość dwudniowego głosowania - to niektóre ze zmian podczas tegorocznych wyborów parlamentarnych. »

Nowe wzory PIT-ów, oświadczeń i informacji w zakresie podatku dochodowego

Aktualizacja: 08.02.2011

Nowe wzory deklaracji PIT-4R, PIT-6 / PIT-6L i PIT-8AR zawarto w rozporządzeniu Ministra Finansów które wchodzi w życie 12 lutego. »

Nadzór wojewody nad przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie

Aktualizacja: 08.02.2011

Inspektorzy wojewódzcy skontrolują samorządowe jednostki realizujące zadania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. »

"Gazeta Wyborcza": Polska urzędem stoi

Aktualizacja: 08.02.2011

Tylko od stycznia do września ubiegłego roku w administracji publicznej przybyło 26,3 tys. pracowników - informuje "Gazeta Wyborcza". »

"Dziennik Polski": Asystent dla rodziny

Aktualizacja: 08.02.2011

Uczelnie będą kształcić w nowym zawodzie: asystent rodziny - czytamy w "Dzienniku Polskim". Zgodnie z rządowym planem, asystenci będą zatrudnieni w każdej gminie. »

Ruszyła II edycja konkursu "Zdrowa Gmina"

Aktualizacja: 08.02.2011

Do 28 lutego gminy z sześciu województw - mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i opolskiego - mogą zgłaszać swój udział w II edycji konkursu "Zdrowa Gmina", dotyczącego profilaktyki przeciwnowotworowej. »

Sejm przyjął większość poprawek Senatu do ustawy "żłobkowej"

Aktualizacja: 07.02.2011

Sejm przyjął większość senackich poprawek do ustawy o formach opieki nad dziećmi do lat trzech. Posłowie nie zgodzili się jednak na zmiany umożliwiające dalsze funkcjonowanie placówek działających obecnie w oparciu o ustawę o swobodzie działalności gospodarczej. »

Znowelizowano ustawę o pomocy społecznej

Aktualizacja: 07.02.2011

Możliwość tworzenia rodzinnych domów opieki nad niepełnosprawnymi przewiduje m. in. ustawa o pomocy społecznej, którą w piątek znowelizował Sejm. »

Utrwalanie przebiegu imprezy masowej

Aktualizacja: 07.02.2011

Organizatorzy imprez masowych powinni zapoznać się z nowymi wymaganiami dotyczącymi sposobu utrwalania przebiegu imprez masowych. Rozporządzenie w tej materii już ukazało się w Dzienniku Ustaw. »

"Puls Biznesu": Stawki za przejazd autostradami

Aktualizacja: 07.02.2011

Państwowe drogi będą tańsze niż prywatne - ujawnia "Puls Biznesu". »

"Rzeczpospolita": NIK o Orlikach

Aktualizacja: 07.02.2011

Prawie połowa boisk, które zbadali kontrolerzy NIK ma usterki - ustaliła "Rzeczpospolita". »

Uczelnie będą szkolić samorządowców

Aktualizacja: 04.02.2011

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło 3 lutego br. nabór do projektu „Dobre prawo-sprawne rządzenie”. Do projektu mogą przystąpić uczelnie wyższe, które do 24 lutego br. przygotują propozycje szkoleniowe dla pracowników samorządowych. Wyniki naboru zostaną opublikowane do 15 marca br. Projekt będzie realizowany w latach 2011-2015 i wynosi około 24, 5 mln zł. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama