reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

LOKALNI GLOBALNI: Przekształcenie szpitali wymaga debaty publicznej

Aktualizacja: 25.10.2010

Tak jak w przypadku szkół jest subwencja oświatowa, tak w przypadku szpitali powinna być subwencja zdrowotna - mówi w rozmowie z serwisem "Lokalni Globalni" Jan Kowalczyk, starosta powiatu tomaszowskiego. »

Radny nie wynajmie gminnego terenu pod tablicę reklamową

Aktualizacja: 20.10.2010

Mandat radnego, który wynajął od gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji plac na ustawienie tablic reklamujących jego prywatną działalność gospodarczą – wygasł – stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny. »

Skarga na przewlekłość postępowania administracyjnego

Aktualizacja: 21.10.2010

Skarga na przewlekłe prowadzenie postępowania, sprecyzowane prawo strony do kopiowania dokumentów zawartych w aktach sprawy, ocena załatwiania skarg i wniosków dokonywana nie rzadziej niż raz na dwa lata – to zmiany jakie przyniesie nowelizacja kodeksu postępowania administracyjnego nad którą już pracuje Sejm. »

Wpływy z CIT i PIT w 2011 r. będą rosły szybciej niż PKB

Aktualizacja: 21.10.2010

Dochody budżetu państwa z CIT i PIT od działalności gospodarczej są związane z cyklem koniunktury i rosną szybciej niż PKB. Tak będzie w 2011 r. - zapewnił resort finansów podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia sejmowej komisji finansów. »

W 2011 r. pojawi się konkurencja dla NFZ

Aktualizacja: 20.10.2010

W 2011 r. w dwóch województwach ruszy program pilotażowy, mający na celu wprowadzenie dodatkowych ubezpieczycieli, którzy będą konkurencją dla NFZ - zapowiedziała minister zdrowia Ewa Kopacz. »

Senacka debata nad ustawą o fotoradarach

Aktualizacja: 21.10.2010

Senatorowie zgłosili w środę poprawki do noweli przepisów o ruchu drogowym. Jedna z nich zakłada, by stosować tolerancję do 10 km/h w stosunku do przekraczających obowiązujące ograniczenia prędkości. Ustawa uchwalona przez Sejm ten limit ogranicza do 5 km/h. »

Prace nad projektem ustawy ws. odpowiedzialności urzędników

Aktualizacja: 21.10.2010

Ponad rok trwały prace sejmowej podkomisji nad projektem ustawy, która ma doprowadzić do tego, aby funkcjonariusze publiczni płacili odszkodowania za "rażące przekroczenie prawa". W środę sprawozdanie z jej prac przyjęły sejmowe komisje. »

Ostatnie dni na zgłoszenie kandydatów

Aktualizacja: 20.10.2010

Tylko do 22 października terytorialne komisje wyborcze przyjmują listy kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, powiatów, sejmików województw oraz kandydatów do rady Warszawy i rad dzielnic stolicy. »

Komisja finansów poparła podwyżkę VAT i obniżenie zasiłku pogrzebowego

Aktualizacja: 20.10.2010

Sejmowa komisja finansów publicznych opowiedziała się w środę za uchwaleniem ustawy okołobudżetowej. Posłowie wprowadzili do projektu dodatkowe ograniczenia dotyczące możliwości nieodpłatnego przekazywania nieruchomości przez Agencję Nieruchomości Rolnych. »

Kwoty subwencji ogólnej dla samorządów w 2011 r.

Aktualizacja: 20.10.2010

Resort finansów opublikował na stronie internetowej wysokości kwot subwencji ogólnej dla jednostek samorządu w 2011 r. »

Komisje za zmianami umożliwiającymi gminom przejmowanie dworców

Aktualizacja: 21.10.2010

Posłowie z komisji infrastruktury oraz skarbu poparli projekt nowelizacji dwóch ustaw kolejowych, które umożliwiają PKP S.A. przekazywanie gminom dworców kolejowych wraz z należącymi do nich gruntami. Warunkiem przejęcia budynku będzie zachowanie w nim obsługi podróżnych. »

"Metro": paragon trzymaj w lodówce

Aktualizacja: 21.10.2010

Znika szybciej niż gwarancja. Blaknące paragony to udręka każdego, dla którego jest to jedyny dowód zakupu towaru - czasem wartego nawet kilka tysięcy złotych. Takiej gwarancji na swoje produkty udziela np. jedna z dużych firm sprzedających meble. Paragon to także najczęstszy dowód zakupu odzieży - pisze "Metro". »

Eksperci: konieczne zmiany w finansach publicznych

Aktualizacja: 20.10.2010

Polskie finanse publiczne wymagają długofalowych reform, obniżenia deficytu i długu publicznego - oceniają ekonomiści zaproszeni na wtorkowe IV Forum Finansowe. Proponują m.in. ograniczenia wydatków, utrzymanie dochodów, zmiany w zarządzaniu środkami publicznymi. »

Nowe zasady planowania i zagospodarowania przestrzennego

Aktualizacja: 21.10.2010

Nowe elementy w procesie opiniowania i ogłaszania studium uwarunkowań oraz planów miejscowych, szerszy katalog podmiotów opiniujących i możliwość uszczegółowienia planu – to zmiany jakie wprowadza obowiązująca od dziś ustawa. »

Pełne poparcie dla projektu zmian w ratownictwie medycznym

Aktualizacja: 20.10.2010

Kluby parlamentarne PO, PiS, PSL i SLD zapowiedziały w środę w Sejmie, że poprą pilny rządowy projekt ustawy, dotyczący funkcjonowania ratownictwa medycznego. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Pietrusiński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama