reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Powstanie centralna komórka zakupów dla administracji rządowej

Aktualizacja: 14.10.2010

Rząd zgodził się na utworzenie Centrum Usług Wspólnych - poinformowało CIR. Premier będzie mógł wyznaczyć Centrum do organizowania przetargów dla administracji rządowej. Centrum mogłoby uzyskać korzystniejsze warunki zakupu m.in. samochodów czy paliwa. »

Polska potrzebuje ustawy metropolitalnej

Aktualizacja: 13.10.2010

Kwestia ustawy metropolitalnej zdominowała debatę podczas wtorkowej konferencji w Warszawie zorganizowanej w ramach obchodów XX-lecia Unii Metropolii Polskich. Prezydenci 12 największych miast zgodzili się, że Polska potrzebuje tej ustawy, aby rozwijać się na równi z Europą. »

Jednostki sektora publicznego poprawią efektywność energetyczną

Aktualizacja: 13.10.2010

Firmy sprzedające energię elektryczną czy gaz ziemny odbiorcom końcowym będą miały obowiązek pozyskiwania tzw. białych certyfikatów, czyli świadectw efektywności energetycznej, jednostki sektora publicznego będą realizować zadania z zakresu efektywności energetycznej - zakłada projekt ustawy o efektywności energetycznej, który we wtorek przyjął rząd. »

Rząd przyjął pierwszą część ustaw z pakietu zdrowotnego

Aktualizacja: 13.10.2010

Rząd przyjął we wtorek pierwszą część projketów ustaw z pakietu zdrowotnego. Wprowadzają one m.in. dochodzenie odszkodowań z tytułu błędów medycznych bez konieczności występowania na drogę sądową, likwidację Lekarskiego Egzaminu Państwowego i stażu oraz zapisy do lekarzy przez internet. »

Wojewoda pomorski chce zmiany ustawy o samorządzie

Aktualizacja: 12.10.2010

Wojewoda pomorski Roman Zaborowski zwróci się do MSWiA z prośbą o zmianę jednego z przepisów ustawy o samorządzie gminnym, uniemożliwiającego radnym prowadzenie działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminy, nawet jeśli robią to społecznie. »

NSA: Błędne pouczenie o prawie do odwołania nie może szkodzić stronie

Aktualizacja: 12.10.2010

Zawarcie w decyzji błędnej informacji odnośnie prawa strony do odwołania wiąże strony – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. »

"Metro": Polskie tramwaje podbiją świat?

Aktualizacja: 12.10.2010

Polskim hitem eksportowym mogą okazać się tramwaje. Chodzi o wytwarzane w bydgoskiej firmie PESA tramwaje Swing. Robiły one furorę na niedawnych targach w Berlinie. Już zamawiają je Węgrzy, a myślą też o nich miasta tureckie - informuje "Metro". »

MEN: Zlikwidować Centralną Komisję Egzaminacyjną

Aktualizacja: 12.10.2010

MEN chce zlikwidować Centralną Komisję Egzaminacyjną, a jej zadania przekazać nowej placówce - Krajowemu Ośrodkowi Egzaminów i Ewaluacji, który przejąłby także część zadań obecnych kuratoriów oświaty, m.in. nadzór pedagogiczny nad szkołami. »

Poradnik Antykorupcyjny dla Urzędników

Aktualizacja: 12.10.2010

Czy kwiaty i słodycze można traktować jako łapówkę, jak ma zachować się urzędnik, gdy ktoś proponuje mu albo tylko sugeruje, że mógłby zapłacić za przyspieszenie załatwienia sprawy - te i inne rady CBA zamieściło w "Poradniku Antykorupcyjnym dla Urzędników". »

ZPP: administracja zespolona może wykonywać zadania przy pomocy starostwa

Aktualizacja: 12.10.2010

Związek Powiatów Polskich proponuje aby obsługą zadań organów rządowej administracji zespolonej w powiatach zajęły się starostwa powiatowe. »

Lokalni Globalni: Czekamy na otwarcie małego ruchu przygranicznego

Aktualizacja: 11.10.2010

Burmistrz Terespola, Jacek Danieluk mówi o inwestycjach, które udało się zrealizować przy wsparciu unijnych dotacji oraz o tych, na realizację, których samorząd pieniędzy nie dostał. W rozmowie z serwisem "Lokalni Globalni" Danieluk mówi także o szansach, przed którymi stoi Terespol. »

"Życie Warszawy": rozlicz radnego z obietnic jego

Aktualizacja: 11.10.2010

Jedni milczeli całą kadencję. Inni lekceważyli obrady. Ale 21 listopada poproszą o nasz głos w wyborach. Jak sprawdzić, co robili przez cztery lata stołeczni radni? - pisze "Życie Warszawy". »

"Rzeczpospolita": MEN chce łączyć placówki

Aktualizacja: 11.10.2010

MEN ma nowy pomysł. Trwają prace nad połączeniem placówek oświatowych: liceów z gimnazjami, podstawówek z przedszkolami. By łatwiej w nich było o specjalistów - dowiedziała się "Rzeczpospolita". »

Mieszkańcy zmienią granice gminy w referendum

Aktualizacja: 08.10.2010

O utworzeniu, połączeniu, podziale, zniesieniu gminy albo ustaleniu jej granic zadecydują mieszkańcy w referendum, Rada Ministrów w rozporządzeniu usankcjonuje prawnie wolę mieszkańców. »

Samorządy dofinansują inwestycje ekologiczne prowadzone przez osoby fizyczne

Aktualizacja: 08.10.2010

Sejm znowelizował w piątek ustawę Prawo ochrony środowiska. Nowe przepisy umożliwiają finansowanie z funduszy ochrony środowiska inwestycji ekologicznych prowadzonych m.in. przez osoby fizyczne. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Pietrusiński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama