reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Limit mianowań urzędników

Aktualizacja: 29.09.2010

Rada Ministrów przyjęła dokument: Trzyletni plan limitu mianowań urzędników w służbie cywilnej na lata 2011-2013, przedłożony przez szefa Służby Cywilnej. »

Do 30 września wpłata na fundusz świadczeń socjalnych

Aktualizacja: 28.09.2010

Pracodawca, który obowiązkowo tworzy Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych musi do 30 września wpłacić drugą ratę środków na ten cel. »

Licznik długu publicznego w centrum Warszawy

Aktualizacja: 29.09.2010

W Warszawie, przy skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ulicy Marszałkowskiej, wielki ekran pełni rolę licznika długu publicznego. Pokazuje, że co minutę dług powiększa się o 100 tys. złotych, co godzinę - o 6 milionów złotych, a o ponad 150 milionów złotych na dobę. »

Nie będzie opóźnień w kontraktowaniu świadczeń na 2011 r.

Aktualizacja: 29.09.2010

Nie będzie opóźnień w kontraktowaniu na 2011 r., nowe rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia ws. świadczeń gwarantowanych wejdą w życie w styczniu. NFZ może podpisywać umowy na dotychczasowych zasadach - poinformował we wtorek rzecznik resortu Piotr Olechno. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Ciche przygotowania do wprowadzenia euro

Aktualizacja: 28.09.2010

Powstaje plan wprowadzenia wspólnej waluty - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna". »

Od 1 października podwyżka cen biletów Przewozów Regionalnych

Aktualizacja: 28.09.2010

Od początku października średnio o 2,50 zł podrożeją bilety na międzywojewódzkie pociągi Przewozów Regionalnych InterRegio. Przybędzie za to tańszych połączeń na trasach regionalnych. »

W 2010 r. deficyt finansów publicznych wyniesie 6,3 proc. PKB

Aktualizacja: 28.09.2010

W 2010 r. deficyt sektora finansów publicznych zwiększy się do poziomu 89,3 mld zł i wyniesie 6,3 proc. PKB. Oznacza to wzrost o 2,5 pkt proc. PKB w stosunku do 2009 r. - wynika z opublikowanego przez MF w poniedziałek uzasadnienia do projektu ustawy budżetowej. »

Fotoradary tylko w obszarze zabudowanym

Aktualizacja: 27.09.2010

Fotoradary będą mogły zostać ustawione przez straż miejską jedynie w obszarze zabudowanym - po uzyskaniu aprobaty policji, a o ich umieszczeniu kierowców informować będzie dodatkowe oznakowanie – przewiduje projekt nowelizacji ustawy prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw. »

Szersze uprawnienia GIODO

Aktualizacja: 27.09.2010

Sejm jednogłośnie znowelizował ustawę o ochronie danych osobowych, poszerzającą kompetencje GIODO. To prezydencki projekt ustawy, złożony w Sejmie przed trzema laty, zmieniony w trakcie prac sejmowych. »

"Gazeta Wyborcza": po co szpitalowi ksiądz na etacie, z pensją

Aktualizacja: 27.09.2010

Kapelani, podobnie jak lekarze czy pielęgniarki, są etatowymi pracownikami szpitali - pisze "Gazeta Wyborcza". Są potrzebni, ale czy na pewno za publiczne pieniądze? - pytają pielęgniarki ze szpitala w Bielsku-Białej. »

"Metro": Zakopane obiecuje Polsce olimpiadę

Aktualizacja: 27.09.2010

Słowacy zaproponowali nam, byśmy wspólnie zorganizowali zimowe igrzyska. Pomysł podchwycili konkurujący ze sobą w kampanii samorządowej zakopiańscy politycy. Wszyscy chcą olimpiady i przekonują, że tym razem będzie to możliwe - pisze "Metro". »

Trzech Króli dniem wolnym od pracy

Aktualizacja: 24.09.2010

6 stycznia, czyli święto Trzech Króli, będzie dniem wolnym od pracy - zdecydował w piątek Sejm, nowelizując Kodeks pracy i ustawę o dniach wolnych od pracy. Nowelą zajmie się jeszcze Senat. »

IPN przypomina kandydatom do samorządu o obowiązku lustracyjnym

Aktualizacja: 24.09.2010

Pion lustracyjny IPN przypomina kandydatom w listopadowych wyborach samorządowych o obowiązku złożenia oświadczenia o ewentualnych związkach ze służbami specjalnymi PRL. »

"Dziennik Polski": uzdrowiska czeka kryzys?

Aktualizacja: 24.09.2010

Uzdrowiska domagają się wyższych stawek z NFZ za utrzymanie i leczenie pacjentów. Już w tym roku otrzymały one kontrakty niższe średnio o blisko 30 proc. od ubiegłorocznych - pisze "Dziennik Polski". »

Lasy Państwowe w sektorze finansów publicznych

Aktualizacja: 24.09.2010

Nie będzie prywatyzacji Lasów Państwowych - zapewnił w czwartek wiceminister środowiska Janusz Zaleski. Wątpliwości takie pojawiły się po tym, gdy w projekcie noweli ustawy o finansach publicznych zapisano, że Lasy zostaną włączone do sektora finansów publicznych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kubiesa

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama