reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Apel do premiera w sprawie ulg na przejazdy dla studentów i uczniów

Aktualizacja: 16.09.2010

Komitet "Przywracamy ulgi dla studentów i uczniów" zaapelował do Donalda Tuska o przyspieszenie prac nad obywatelskim projektem ustawy dot. ulg na przejazdy PKP i PKS. Działania komitetu skrytykował Parlament Studentów RP i resort nauki. »

Kopacz: szansą dla pacjentów równe prawa zakładów publicznych i niepublicznych

Aktualizacja: 16.09.2010

Szansą dla pacjentów jest zrównanie zasad, na jakich funkcjonują publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej - uważa minister zdrowia Ewa Kopacz. »

Humanista - atomistą?

Aktualizacja: 16.09.2010

Szkoły wyższe wykorzystują atomowe plany rządu i organizują studia podyplomowe o energetyce jądrowej. Za kilka tysięcy złotych specem od atomu może zostać każdy. Nawet humanista, donosi "Metro". »

Od 30 września nabór wniosków o pomoc dla rolników-powodzian

Aktualizacja: 15.09.2010

Od 30 września Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski od rolników poszkodowanych w wyniku klęsk żywiołowych - poinformowała ARiMR. Na odbudowę gospodarstwa maksymalnie będzie można otrzymać 300 tys. zł. »

Rząd: kary za przestępstwa przeciw środowisku - do Kodeksu karnego

Aktualizacja: 15.09.2010

Rząd chce wprowadzić kary za przestępstwa przeciw środowisku do Kodeksu karnego. Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt zmian w kodeksie, które wynikają z konieczności dostosowania polskiego prawa do unijnych norm - tzw. dyrektywy karnej. »

Rząd przygotował nowy program walki z narkomanią

Aktualizacja: 15.09.2010

Ograniczenie działalności grup przestępczych handlujących narkotykami, monitorowanie sprzedaży tzw. dopalaczy, internetowe portale edukacyjne, zwiększenie nakładów NFZ na terapię - to główne założenia rządowego programu, który ma pomóc w walce z narkomanią. »

Wybory samorządowe odbędą się 21 listopada

Aktualizacja: 15.09.2010

Premier Donald Tusk ogłosił w środę, że wybory samorządowe odbędą się 21 listopada, a ich druga tura - w przypadku wyborów prezydentów miast, burmistrzów i wójtów - 5 grudnia. »

Rząd za dostępem firm energetycznych do linii przesyłowych w lasach

Aktualizacja: 15.09.2010

Firmy energetyczne będą miały prawo wstępu na teren Lasów Państwowych, by naprawić linię energetyczną czy wyciąć zagrażające urządzeniom drzewa - proponuje rząd. Rada Ministrów przyjęła projekt zmian w ustawie o lasach i w ustawie o ochronie przyrody. »

Samorządowcy z długim stażem o swojej recepcie na sukces

Aktualizacja: 14.09.2010

Wywiązywanie się z przedwyborczych obietnic, dobra współpraca z mieszkańcami gminy, pasja, konsekwencja, uczciwość - tak samorządowcy z długoletnim stażem odpowiadają na pytanie o receptę na sukces wyborczy. Ponad 250 wójtów i burmistrzów urzęduje nieprzerwanie od 1990 r. »

Ponad 12 tys. rolników skorzystało z aplikacji spisowej przez internet

Aktualizacja: 14.09.2010

17,5 tys. rolników uruchomiło aplikacje, które pozwalają na samodzielne wypełnienie kwestionariusza spisowego przez internet. Dotychczas ankietę odesłało 70 proc. z nich - powiedział rzecznik GUS Wiesław Łagodziński informując o przebiegu spisu rolnego. »

Rząd przyjął projekt nowelizacji reformującej szkolnictwo wyższe

Aktualizacja: 14.09.2010

Zwiększenie autonomii uczelni - w tym samodzielne tworzenie przez nie programów studiów, skrócenie procedury habilitacyjnej oraz ograniczenie wieloetatowości na uczelniach - to niektóre zapisy projektu nowelizacji reformującej szkolnictwo wyższe w Polsce. Projekt przyjął rząd. »

Fedak: ustawy żłobkowa i o pieczy zastępczej potrzebne jak najszybciej

Aktualizacja: 14.09.2010

Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak ma nadzieję, że ustawy: żłobkowa i o pieczy zastępczej wejdą w życie od przyszłego roku; zależeć to będzie jednak od tempa prac w parlamencie. Obiema zajmuje się rząd. »

MPiPS: połowa Polaków zna przypadki przemocy wobec osób starszych

Aktualizacja: 14.09.2010

Blisko połowa Polaków zna przypadki przemocy fizycznej, ekonomicznej i psychicznej w rodzinie wobec osób starszych; ponad 30 proc. zna takie przypadki wobec niepełnosprawnych - wynika z badania zleconego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

Eksperci o rządowych planach reformy służby zdrowia

Aktualizacja: 13.09.2010

Eksperci jednogłośnie opowiadają się za powołaniem zapowiadanej przez minister zdrowia Ewę Kopacz Agencji Taryfikacji; różnie oceniają natomiast projekt ustawy o działalności leczniczej, mówiący o odpowiedzialności samorządów za długi szpitali. »

MSWiA: będą nowe drogi i mosty na terenach popowodziowych

Aktualizacja: 13.09.2010

Zniszczona przez sierpniową powódź Bogatynia dostała 10 mln zł z MSWiA na odbudowę dróg, mostów i innych obiektów infrastruktury komunalnej. Dla poszkodowanych miesiąc temu gmin i powiatów z Dolnego Śląska minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller przyznał łącznie ponad 45 mln zł. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

People

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama