| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Sandomierskie nagrody Bonum Publicum dla regionalistów

Aktualizacja: 22.08.2010

Adam Podgórski z Rudy Śląskiej, Jerzy Jakubowów z Kowar i sandomierzanin Józef Myjak - to tegoroczni laureaci nagrody Bonum Publicum im. Aleksandra Patkowskiego. Funduje je Sandomierz (Świętokrzyskie) za szczególne osiągnięcia w pracy na rzecz własnego regionu. »

Na początku 2011 r. przetarg na szybkie łącza

Aktualizacja: 23.08.2010

W pierwszym kwartale 2011 r. rozpocznie się przetarg na częstotliwości dla bezprzewodowych łączy telekomunikacyjnych, które pozwolą m.in. na oglądanie wideo w wysokiej rozdzielczości w komórkach i przesyłanie dużych plików - poinformowała PAP prezes UKE Anna Streżyńska. »

"Puls Biznesu": Pocztowcy walczą o rynek

Aktualizacja: 20.08.2010

Poczta Polska domaga się od alternatywnego operatora kilkudziesięciu milionów złotych odszkodowania - informuje "Puls Biznesu". »

"Życie Warszawy": Ratusz chce odzyskać policyjne mieszkania

Aktualizacja: 20.08.2010

Warszawski ratusz chce odzyskać kilka tysięcy mieszkań komunalnych, które zajmują policjanci. Komenda Stołeczna lokali oddać nie zamierza - informuje "Życie Warszawy". »

Promocja samorządów i firm za unijne pieniądze

Aktualizacja: 20.08.2010

Samorządy oraz firmy z Podkarpacia będą mogły promować się m.in. na targach dzięki pieniądzom z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO). Zarząd województwa przeznaczył na dofinansowanie 80 projektów ponad 8,6 mln zł. »

Dramaty rachmistrza spisowego

Aktualizacja: 31.03.2011

Kilka dni temu rzecznik GUS uspokajał, że mimo początkowych trudności, obchód przedspisowy ruszył pełną parą i rachmistrze nie mają już problemów z wykonywaniem planowanych czynności. Sami rachmistrze są – delikatnie mówiąc - odmiennego zdania. »

Badania psychologiczne strażników gminnych

Aktualizacja: 20.08.2010

Zarówno strażnicy gminni jak i kandydaci na strażników poddawani są badaniom psychologicznym, których zakres i tryb określa rozporządzenie Ministra Zdrowia obowiązujące od 17 sierpnia. »

"Dziennik Polski": nikt nic nie wie, czyli rewolucja w gimnazjach

Aktualizacja: 19.08.2010

MEN wydał właśnie rozporządzenie w sprawie zasad oceniania i egzaminowania uczniów. Od przyszłego roku szkolnego poważne zmiany czekają zwłaszcza gimnazjalistów - pisze "Dziennik Polski". »

Do początku października trzy pakiety projektów ustaw

Aktualizacja: 19.08.2010

Szef doradców premiera Michał Boni powiedział, że do początku października rząd przygotuje trzy pakiety projektów ustaw. Jeden - dotyczący budżetu i reformy finansów publicznych - zostanie przygotowany do końca września, bo wtedy Sejm musi otrzymać projekt ustawy budżetowej. »

33 mln na proekologiczne projekty

Aktualizacja: 18.08.2010

14 projektów związanych z rozwojem energetyki opartej na źródłach odnawialnych będzie realizowanych w woj. pomorskim dzięki dotacji unijnej. Przedsięwzięcia o wartości prawie 48 mln zł otrzymały dotację w wysokości ponad 33 mln zł. »

CIR: Polityka Spójności powinna być kontynuowana po 2013 roku

Aktualizacja: 19.08.2010

Polityka Spójności UE, której celem jest zmniejszanie różnic w rozwoju społeczno-gospodarczym państw członkowskich, powinna być kontynuowana po 2013 r. - to jedno z założeń przyjętego w środę przez rząd stanowiska, o którym poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. »

Rząd chce umożliwić upadłość kolejowych spółek

Aktualizacja: 19.08.2010

Rząd przyjął w środę proponowane przez resort infrastruktury zmiany przepisów umożliwiające upadłość kolejowych spółek przewozowych - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Obecnie nie ma takiej możliwości. »

"Gazeta Wyborcza": Ratownicy z dobrej woli

Aktualizacja: 18.08.2010

Nie wiadomo, kto w Polsce jest odpowiedzialny za oznaczanie niebezpiecznych kąpielisk i jak ma wyglądać współpraca służb w przypadku ratowania tonących, wynika z raportu NIK, relacjonowanego przez "Gazetę Wyborczą". »

"Gazeta Wyborcza": Do szkoły na kredyt

Aktualizacja: 18.08.2010

Wyprawka dla ucznia może kosztować grubo ponad 1000 zł, podaje "Gazeta Wyborcza". Ci, których na to nie stać, szukają pomocy w organizacjach pozarządowych lub biorą kredyty w bankach. »

Rząd podtrzymuje 7-proc. podwyżkę dla nauczycieli w 2011 r.

Aktualizacja: 18.08.2010

Rząd podtrzymuje propozycję jednej 7-proc. podwyżki płac dla nauczycieli od września 2011 r. - poinformował minister w kancelarii premiera Michał Boni. Według ZNP, propozycja jest do przyjęcia, ale pod warunkiem restrukturyzacji systemu wynagradzania nauczycieli. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek Tłumaczenia i szkolenia językowe

Skrivanek jest agencją translatorską, która oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu tłumaczeń i szkoleń językowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »