| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

NIK o specjalnych strefach ekonomicznych

Aktualizacja: 26.03.2010

NIK skontrolowała funkcjonowanie i rozszerzanie obszaru działania SSE w latach 2006-2008. »

Łódź przeprosi Warszawę za "plagiat"

Aktualizacja: 26.03.2010

Prezydent Łodzi Tomasz Sadzyński poinformował w czwartek, że Łódź przeprosi władze Warszawy za skopiowanie części dokumentu dotyczącego wytycznych dla ruchu rowerowego. Zdaniem Sadzyńskiego nie doszło jednak do naruszenia praw autorskich. »

W weekend zmiana czasu na letni

Aktualizacja: 26.03.2010

W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. O drugiej nad ranem przesuniemy wskazówki zegarów o godzinę - na trzecią. Zgodnie z zapowiedziami kolejarzy i przedstawicieli portów lotniczych, zmiana czasu nie utrudni pasażerom podróży. »

"Radosna szkoła" - 1400 placów zabaw w 2010 r.

Aktualizacja: 25.03.2010

W tym roku ze środków z rządowego programu "Radosna szkoła" powinno powstać ponad 1400 placów zabaw przy szkołach podstawowych, z czego ponad 60 proc. na terenach gmin wiejskich - podało w czwartek MEN na swojej stronie internetowej. »

Infrastruktura drogowa - powstają kolejne obwodnice

Aktualizacja: 25.03.2010

Wojewoda Podkarpacki wydał zezwolenie na budowę obwodnicy Przemyśla. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestycja będzie kosztować ponad 327 mln zł, ma być gotowa do 2012 r. »

Kredyty i obligacje na inwestycje miejskie

Aktualizacja: 25.03.2010

Gdańsk zaciągnie w tym roku kredyt w wys. 308,5 mln zł oraz wyemituje obligacje komunalne na 21,5 mln zł. Uchwały zezwalające na takie zadłużenie przyjęli radni miasta podczas czwartkowej sesji. Pieniądze mają być przeznaczone głównie na budowę i remont ulic. »

Drogowy bilans 2009 roku

Aktualizacja: 25.03.2010

Kolejny 1 mld zł otrzymały w ubiegłym roku samorządy na budowę i modernizację dróg w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Dofinansowane tą sumą inwestycje samorządowe zaowocowały prawie trzema tysiącami kilometrów wyremontowanych dróg. »

Nowe fundusze na monitoring powodzi i pożarów

Aktualizacja: 25.03.2010

Prawie 1,4 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczył Zarząd Województwa Podkarpackiego na projekty wczesnego ostrzegania przed katastrofami naturalnymi. Pieniądze trafią do Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego i Nadleśnictwa Lubaczów. »

Obraduje Kongres Praw Obywatelskich

Aktualizacja: 25.03.2010

Co zrobić, by obywatele świadomie uczestniczyli w wyborach, mogli brać udział w konsultacjach ustaw, mieli dostęp do informacji publicznej i potrafili korzystać ze swoich praw - zastanawiają się uczestnicy Kongresu Praw Obywatelskich. »

Przyszłość największego w Polsce parku miejskiego

Aktualizacja: 25.03.2010

Samorząd Województwa Śląskiego nie zaakceptował analiz inwestycyjnych planu rozwoju największego w Polsce śródmiejskiego parku na granicy Chorzowa i Katowic, dostarczonych przez francuską firmę doradczą. Mimo to zamierza realizować główne założenia tej koncepcji. »

Konkursy na wyższe stanowiska w administracji to fikcja

Aktualizacja: 24.03.2010

Urzędy nie organizują konkursów na wysokie stanowiska – donosi Dziennik Gazeta Prawna. »

Nowe inwestycje w podkarpackie lotnisko

Aktualizacja: 24.03.2010

Trzy projekty, które poprawią m.in. jakość obsługi pasażerów, będą realizowane w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. Inwestycje, które współfinansowane będą z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2007-2013, wyniosą ponad 23 mln euro. »

Bruksela wymaga od Polski konsolidacji finansów publicznych

Aktualizacja: 24.03.2010

Polska powinna szybciej konsolidować finanse publiczne, by ograniczyć deficyt do 3 proc. PKB w planowanym terminie 2012 r. - uznała w środę Komisja Europejska w ocenie polskiego programu konwergencji. »

Związki nie chcą likwidacji Karty Nauczyciela

Aktualizacja: 25.03.2010

Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" nie wyraża zgody na próbę likwidacji ustawy Karta Nauczyciela. Nie ma potrzeby dyskutować o zmianie Karty, to nie ona jest wadliwa, ale rozporządzenia do niej - uważa Związek Nauczycielstwa Polskiego. »

Najlepsze strony internetowe sądów - nagrodzone

Aktualizacja: 24.03.2010

W rankingu stron internetowych sądów największą ilość punktów otrzymały Sąd Okręgowy we Wrocławiu i Apelacyjny w Katowicach. Oceniający brali pod uwagę zarówno stronę techniczną jak i zawartość merytoryczną witryn. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Anna Resiak

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »