reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

MSWiA: Informacje z województw dotkniętych powodzią

Aktualizacja: 06.06.2010

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje: »

Uproszczenia w rozliczeniach z ZUS dla ubezpieczonych dobrowolnie

Aktualizacja: 06.06.2010

Osoby, które dobrowolnie odprowadzają składki na ubezpieczenie emerytalno-rentowe od 1 czerwca nie muszą już co miesiąc składać do ZUS dokumentów rozliczeniowych - poinformował rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Przemysław Przybylski. »

Rozpoczęły się rozmowy ministrów sprawiedliwości Polski i Rosji

Aktualizacja: 04.06.2010

Rozpoczęły się rozmowy szefów resortów sprawiedliwości Polski Krzysztofa Kwiatkowskiego i Rosji Aleksandra Konowałowa o współpracy prawnej między obu ministerstwami. »

Podnosi się poziom rzek w Małopolsce

Aktualizacja: 04.06.2010

Po nocnych ulewach doszło do lokalnych podtopień w wielu powiatach w województwie małopolskim. W regionie podnosi się poziom wody w rzekach. »

21. rocznica wyborów z 4 czerwca 1989 r.

Aktualizacja: 04.06.2010

W piątek mija 21. rocznica wyborów z 4 czerwca 1989 r., które zakończyły się wielkim zwycięstwem Solidarności. Ich konsekwencją był upadek komunizmu i przemiany polityczne nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej. »

Forum Samorządów Polski i Francji

Aktualizacja: 02.06.2010

7 i 8 czerwca 2010 r. w Poznaniu odbędzie się Forum Samorządów Polski i Francji organizowane pod patronatem Marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza oraz Przewodniczącego Senatu RF Gérarda Larchera. »

Rada Ministrów o pomocy dla rolników-powodzian

Aktualizacja: 02.06.2010

Rada Ministrów podjęła w tym tygodniu uchwałę w sprawie ustanowienia programu pomocy dla rodzin rolniczych, w których gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej powstały szkody spowodowane przez powódź, obsunięcia ziemi i huragan w 2010 r., przedłożoną przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. »

Ruszył portal inwestycyjny województwa śląskiego

Aktualizacja: 02.06.2010

Województwo śląskie jako pierwsze w Polsce uruchomiło system informowania o możliwościach inwestowania w regionie. Samorządowcy zapewniają, że portal www.invest-in-silesia.pl skupia wszelkie informacje niezbędne inwestorom. »

Weszła w życie kolejna nowelizacja ustawy o IPN

Aktualizacja: 01.06.2010

W przypadku śmierci prezesa Instytutu Prezesa Narodowej jego obowiązki przejmuje wskazany przez marszałka Sejmu jeden z jego zastępców - stanowi nowelizacja ustawy o IPN, która weszła właśnie w życie. »

Przewozy Regionalne i PKP Intercity zmieniły rozkłady jazdy

Aktualizacja: 01.06.2010

Od wtorku Przewozy Regionalne i PKP Intercity zmieniły rozkłady jazdy. PKP Intercity zlikwidowały 24 pociągi, a w przypadku kolejnych 20 skróciły trasę. Na tory powracają natomiast pociągi InterRegio. »

Trwa policyjna akcja na drogach

Aktualizacja: 01.06.2010

Więcej patroli policyjnych na drogach wyjazdowych z miast, wzmożone kontrole prędkości z jaką jadą kierowcy oraz ich trzeźwości zapowiada policja, która od środy rozpoczyna akcję związaną z wydłużonym czerwcowym weekendem. »

Do 6 czerwca gminy przygotują spisy wyborców

Aktualizacja: 01.06.2010

Na 14 dni przed planowanym terminem wyborów prezydenckich w każdej gminie powinien być gotowy spis wyborców. Samorządy mają więc czas na przygotowanie wykazów do 6 czerwca. »

"DGP": Koniec z przymusowymi urlopami do marca

Aktualizacja: 02.06.2010

Państwowa Inspekcja Pracy proponuje wydłużenie trzymiesięcznego terminu wykorzystania zaległych urlopów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

Wojewodowie uruchomili specjalne telefony

Aktualizacja: 01.06.2010

Województwa najbardziej dotknięte powodzią uruchomiły numery telefonów informacyjnych. Mieszkańcy mogą dowiadywać się m.in. o zasady wypłaty zasiłków, jak radzić sobie z zanieczyszczoną wodą oraz na co należy zwrócić uwagę po powrocie do zalanego domu. »

Uproszczone procedury budowlane dla powodzian

Aktualizacja: 31.05.2010

Wiadomo już jakie gminy i miejscowości będą mogły korzystać z uproszczonych procedur budowlanych przy usuwaniu skutków powodzi. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SMM Legal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama