| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Podpisana ustawa o służbie więziennej

Aktualizacja: 30.04.2010

Nakaz humanitarnego traktowania więźniów oraz przeciwdziałanie mobbingowi - to najważniejsze zapisy ustawy o Służbie Więziennej, którą podpisał Bronisław Komorowski, marszałek Sejmu wykonujący obowiązki prezydenta. »

Opolskie liderem w wykorzystaniu środków z RPO

Aktualizacja: 30.04.2010

Województwo Opolskie najlepiej w Polsce wykorzystuje środki z Regionalnego Programu Operacyjnego. To jedyny region, który rozliczył w Komisji Europejskiej 20 procent wydatków z tego programu - powiedziała w ubiegłym tygodniu minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. »

Podpisana nowelizacja ustawy dot. rodzin zastępczych

Aktualizacja: 30.04.2010

Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski podpisał w zeszłym tygodniu nowelizację ustawy o pomocy społecznej, przewidującą ujednolicenie zasad odpłatności za pobyt w rodzinie zastępczej oraz jednolite zasady przyznawania pomocy. »

Sejm za oddłużeniem kolei

Aktualizacja: 30.04.2010

Skarb Państwa wykupi od PKP SA akcje PKP Polskie Linie Kolejowe, a pieniądze zostaną przeznaczone na obsługę zadłużenia kolei, które wynosi ok. 5,5 mld zł. Sejm uchwalił w zeszłym tygodniu nowelizację dwóch ustaw, która zawierają odpowiednie przepisy. »

Warszawa będzie walczyć z kradzieżami rowerów

Aktualizacja: 30.04.2010

Od czwartku właściciele rowerów mogą zwrócić się do warszawskiej policji o bezpłatne oznakowanie swoich pojazdów. W ten sposób miasto chce ograniczyć liczbę kradzieży jednośladów. »

Porozumienie komunikacyjne Berlina i Szczecina

Aktualizacja: 30.04.2010

Bilety kolejowe VBB (Związek Komunikacyjny Berlin-Brandenburgia) będą uprawniały do poruszania się środkami komunikacji miejskiej na terenie Szczecina, Berlina oraz Brandenburgii. Porozumienie w tej sprawie podpisali w zeszłym tygodniu w Berlinie burmistrz tego miasta Klaus Wowereit i prezydent Szczecina Piotr Krzystek. »

34 mln zł unijnego wsparcia dla świętokrzyskiego biznesu

Aktualizacja: 30.04.2010

34 mln zł unijnego dofinansowania trafi do 29 średnich przedsiębiorstw i czterech instytucji otoczenia biznesu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. »

Podpisana nowelizacja ustawy antynikotynowej

Aktualizacja: 30.04.2010

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, pełniący obowiązki prezydenta, podpisał nowelę tzw. ustawy antynikotynowej, która wprowadza zakaz palenia papierosów m.in. w środkach transportu publicznego, w miejscach zabawy dzieci, w szkołach i placówkach zdrowotnych. »

W Łodzi powstanie Centrum Technologii Informatycznych

Aktualizacja: 30.04.2010

Ruszyła budowa Centrum Technologii Informatycznych (CTI) na Politechnice Łódzkiej. Nowy obiekt będzie posiadał kilkadziesiąt laboratoriów i jedyną w polskich uczelniach salę multimedialną z obrazowaniem trójwymiarowym. Wartość inwestycji to niemal 40 mln zł. »

Podlaskie liczy na dodatkowe fundusze unijne

Aktualizacja: 30.04.2010

Władze samorządowe województwa podlaskiego liczą na dodatkowe 40-50 mln euro z Krajowej Rezerwy Wykonania za sprawne wykorzystywanie funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO). »

Obradowała Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego

Aktualizacja: 30.04.2010

Przepisy wprowadzające możliwość zakupu broni i amunicji za pośrednictwem koncesjonowanych sklepów internetowych, a także nowy wzór wniosku, który uprości ubieganie się o dane z bazy PESEL i Ewidencji Wydanych i Unieważnionych Dowodów Osobistych przyjęła na kwietniowym posiedzeniu Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego. »

Laur Gospodarności – ostatnie dni na zgłoszenie samorządów

Aktualizacja: 29.04.2010

Rozpoczęła się pierwsza edycja konkursu „Laur Gospodarności”. Jego adresatem są gminy wiejskie i miejsko-wiejskie korzystające z zewnętrznego wsparcia finansowego oraz organizacje pozarządowe aktywnie działające na terenach wiejskich. »

Rusza budowa Kieleckiego Parku Technologicznego

Aktualizacja: 29.04.2010

Rozpoczęła się budowa infrastruktury Kieleckiego Parku Technologicznego. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. »

Sejm znowelizował ustawę o dozorze elektronicznym

Aktualizacja: 30.04.2010

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustawy o odbywaniu kary w systemie dozoru elektronicznego, dzięki której więcej skazanych będzie mogło ubiegać się o ten rodzaj kary. »

Sawicki o ułatwieniach w ubieganiu się o unijne środki

Aktualizacja: 29.04.2010

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowała kilkadziesiąt zmian dotyczących zasad ubiegania się o unijne pieniądze w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - poinformował w środę minister rolnictwa Marek Sawicki. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Liferay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »