reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Bezpłatna pomoc prawna dla ofiar powodzi

Aktualizacja: 21.05.2010

Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach od najbliższego poniedziałku rozpoczyna akcję pomocy prawnej dla ofiar powodzi - poinformował w piątek dziekan Rady Roman Kusz. »

Będzie projekt specustawy hydrotechniczej

Aktualizacja: 21.05.2010

Tomasz Tomczykiewicz (PO) zapowiedział w piątek, że gotowy jest już projekt specustawy ułatwiającej wykup gruntów pod infrastrukturę hydrotechniczną. Podkreślił, że będzie on złożony jako projekt poselski, by przyspieszyć jego uchwalenie. »

Sejm znowelizował ustawę o NBP

Aktualizacja: 21.05.2010

Sejm jednogłośnie znowelizował w piątek ustawę o Narodowym Banku Polskim, która doprecyzowuje reguły zastępowania szefa banku centralnego m.in. w razie jego śmierci. »

Infolinia o utrudnieniach w ruchu w związku z powodzią

Aktualizacja: 21.05.2010

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem Komenda Stołeczna Policji uruchomiła drugi numer telefonu, pod którym warszawiacy mogą uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym w związku z sytuacją powodziową. »

Ogłoszono przetarg na obwodnicę Augustowa

Aktualizacja: 20.05.2010

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła w środę przetarg na wykonawcę w systemie "zaprojektuj i zbuduj" obwodnicy Augustowa (Podlaskie). Oferty można składać do 21 czerwca, termin realizacji inwestycji to trzy i pół roku od podpisania umowy. »

560 mln euro z UE na działania przeciwpowodziowe

Aktualizacja: 20.05.2010

560 mln euro przewidzianych na inwestycje przeciwpowodziowe z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013 przeznaczono na najważniejsze zadania w kraju - poinformował w Sejmie wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski. »

Prezydent Kielc zainteresowany komunalizacją PKS

Aktualizacja: 20.05.2010

Z prośbą o komunalizację kieleckiego PKS wystąpi do ministra skarbu państwa prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Miasto jest zainteresowane nieruchomościami PKS. Działalność transportową, ruchomości i pracowników miałoby przejąć MPK. »

Finansowe wsparcie samorządów w walce z powodzią

Aktualizacja: 20.05.2010

12,2 mln zł otrzymają w najbliższym czasie z budżetu państwa śląskie samorządy na bieżące działania przeciwpowodziowe. Wniosek w tej sprawie wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk skierował w środę do ministra finansów. »

Plany wzmocnienia prawnego policjantów poza służbą

Aktualizacja: 20.05.2010

Wzmocnienie ochrony prawnej policjantów, również w czasie poza służbą, przewiduje projekt nowelizacji Kodeksu Karnego i ustawy o policji, którego pierwsze czytanie odbyło się w środę w Sejmie. »

Przyjęte projekty nowelizacji ustaw o akcjach policyjnych w UE

Aktualizacja: 19.05.2010

Możliwość udziału polskich policjantów i strażników granicznych w akcjach na terenie innego państwa - członka UE wprowadzają projekty nowelizacji ustaw o Policji i o Straży Granicznej przyjęte we wtorek przez Radę Ministrów. »

Finaliści konkursu "Wzorcowy Urząd w Małopolsce"

Aktualizacja: 19.05.2010

Kapituła Konkursu "Wzorcowy Urząd w Małopolsce" wyłoniła trzech finalistów VI edycji Konkursu na najlepsze innowacyjne rozwiązania wdrożone przez administrację samorządową w 2009 r. W kolejnej rundzie, spośród finalistów wybrany zostanie zwycięzca tegorocznej edycji konkursu. Wyniki będą znane na początku czerwca 2010 r. »

Projekt "ustawy żłobkowej" trafił do konsultacji

Aktualizacja: 19.05.2010

Rząd skierował we wtorek do konsultacji projekt ustawy o formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 - poinformowała na posiedzeniu sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny zastępca dyrektora Departamentu Polityki Rodzinnej MPiPS Janina Szumlicz. »

ARiMR o tzw. kredytach klęskowych

Aktualizacja: 19.05.2010

Nawet 4 mln zł na wznowienie produkcji będzie mógł otrzymać rolnik, którego gospodarstwo ucierpiało w wyniku powodzi - przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Podstawą do ubiegania się o kredyt jest oszacowanie strat przez specjalną komisję. »

Co oznacza ogłoszenie stanu klęski żywiołowej?

Aktualizacja: 19.05.2010

Wprowadzenie stanu klęski żywiołowej należy do Rady Ministrów. RM robi to z własnej inicjatywy lub na wniosek wojewody. Premier Donald Tusk zapowiedział, że jeśli sytuacja na terenach objętych powodzią będzie wymagała takiego rozwiązania, nie będzie się wahał. »

Mazowsze chce sprzedać udziały w spółkach kolejowych

Aktualizacja: 19.05.2010

Zarząd Województwa Mazowieckiego chce sprzedać udziały w spółkach Koleje Mazowieckie i Przewozy Regionalne - poinformował we wtorek członek Zarządu Województwa Piotr Szprendałowicz. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EFT International

EFT International zajmuje się pomaganiem firmom w osiągnięciu sukcesu na zagranicznych rynkach, głównie w Wielkiej Brytanii i Indiach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama