reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Rząd przyjął projekt nowej ustawy o ochronie tajemnic

Aktualizacja: 04.02.2010

Rząd przyjął we wtorek projekt nowej ustawy o ochronie informacji niejawnych. Według niego, tylko szef ABW odpowiadałby za ochronę cywilnych i wojskowych tajemnic wymienianych z NATO i UE, a nie jak dziś - i ABW, i Służba Kontrwywiadu Wojskowego. Brak nowej ustawy może utrudnić polską prezydencję w UE - twierdził wcześniej rząd. »

MSWiA: 165 mln zł dla regionów dotkniętych powodzią

Aktualizacja: 03.02.2010

165 mln zł na odbudowę dróg i mostów otrzymają od MSWiA regiony poszkodowane w wyniku klęsk żywiołowych. Chodzi przede wszystkim o infrastrukturę zniszczoną w czasie powodzi i podtopień w 2009 r. »

Dolny Śląsk gotowy do walki z powodzią

Aktualizacja: 02.02.2010

Służby mundurowe na Dolnym Śląsku są gotowe do walki z ewentualną powodzią w regionie - zapewnił we wtorek wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec. Jednocześnie podkreślił, że obecnie sytuacja w regionie jest stabilna. »

Tomasz Sadzyński objął funkcję Prezydenta Łodzi

Aktualizacja: 02.02.2010

W poniedziałek wieczorem Premier Donald Tusk podpisał nominację dotychczasowego miejskiego radnego (PO) Tomasza Sadzyńskiego na osobę pełniącą funkcję Prezydenta Łodzi. Zaczął on sprawować ten urząd we wtorek, 2-go lutego. »

Wybory sędziów do TK: kluby poselskie zgłosiły dwóch kandydatów

Aktualizacja: 02.02.2010

Adwokat Kazimierz Barczyk i profesor Krystyna Pawłowicz są kandydatami na sędziego Trybunału Konstytucyjnego zgłoszonymi przez kluby poselskie. »

"Szpitalne opłaty pod kontrolą"

Aktualizacja: 02.02.2010

KRYSTYNA KOZŁOWSKA o karcie praw kobiety rodzącej - Opłaty pobierane od pacjentów w szpitalach muszą wynikać z rzeczywistych wydatków ponoszonych przez placówki. Na początek rzecznik praw pacjenta proponuje resortowi zdrowia urealnienie dopłat za porody rodzinne. »

Koordynatorzy będą pomagać rodzicom zastępczym

Aktualizacja: 02.02.2010

Organizatorzy rodzinnej pieczy zastępczej przejmą część obowiązków od powiatowych centrów pomocy rodzinie i zatrudnią koordynatorów, którzy będą wspierać rodziny zastępcze. »

60 mln zł. na usuwanie skutków powodzi

Aktualizacja: 01.02.2010

Województwo Małopolskie otrzyma ponad 60 mln zł z budżetu państwa na odbudowę dróg i mostów zniszczonych po powodziach. Pieniądze trafią do 137 samorządów. »

Tomasz Sadzyński będzie pełnić funkcję Prezydenta Łodzi

Aktualizacja: 01.02.2010

Prawdopodobnie jeszcze dziś Premier Donald Tusk podpisze nominację Tomasza Sadzyńskiego na osobę pełniącą funkcję prezydenta miasta. Dotychczasowy radny Rady Miejskiej Łodzi złożył w piątek swój mandat. »

Prezes NFZ zmienił zarządzenie ws. mammografii

Aktualizacja: 29.01.2010

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Jacek Paszkiewicz, zmienił zarządzenie określające kryteria wykluczenia niektórych kobiet z przesiewowych badań mammograficznych. Usunięty został zapis mówiący, że w programie profilaktycznym nie mogą uczestniczyć kobiety odczuwające dolegliwości w okolicach piersi. »

Po feriach zimowych nie trzeba kontrolować szkoły

Aktualizacja: 29.01.2010

Co najmniej raz w roku dyrektor musi sprawdzić, czy jego szkoła jest bezpieczna. W tym roku nie musi tego robić po feriach. »

Olsztyn wprowadza program racjonalizacji sieci szkół

Aktualizacja: 28.01.2010

Program racjonalizacji sieci szkół, zakładający łączenie szkół w zespoły, ale przy pozostawieniu uczniów w dotychczasowych budynkach pod opieką tych samych nauczycieli, wprowadzają władze Olsztyna. We wtorek radni miejscy przyjęli pierwszą z uchwał o zmianie w olsztyńskiej oświacie. »

W Warszawie początek akcji "Zima w Mieście"

Aktualizacja: 28.01.2010

Balem karnawałowym w hali "Arena-Ursynów" rozpocznie się tegoroczna akcja "Zima w mieście" w Warszawie. Uczestniczące w balu dzieci będą mogły wziąć udział w licznych zabawach sportowych, a także obejrzeć musical poświęcony Michaelowi Jacksonowi. »

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe wznawia loty

Aktualizacja: 28.01.2010

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe wznowiło loty śmigłowców - poinformował dyrektor LPR Robert Gałązkowski. O czasowym zawieszeniu lotów we wszystkich bazach zdecydowano z powodu podejrzenia zanieczyszczenia paliwa. »

W Łodzi komisarz i nowy budżet

Aktualizacja: 28.01.2010

Rada Miejska Łodzi podjęła w środę uchwałę o nieprzeprowadzaniu przedterminowych wyborów prezydenta miasta. Oznacza to, że wskazana przez premiera osoba pełniąca funkcję prezydenta będzie zarządzać miastem do czasu jesiennych wyborów samorządowych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

NGL Legal (NGL Wiater sp.k)

Nowoczesne doradztwo prawno-podatkowe dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama