reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Program „Maluch+” 2020

Program „Maluch+” 2020

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dofinansowuje tworzenia nowych miejsc opieki nad małymi dziećmi w ramach tegorocznej edycji programu „Maluch+”. W 2020 r. w ramach „Malucha+” ma powstać 24,8 tys. miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi.

Pod koniec stycznia ogłosiliśmy wyniki konkursu na dofinansowanie tworzenia nowych miejsc opieki nad małymi dziećmi w ramach tegorocznej edycji programu „Maluch+”. – Dzisiaj możemy przedstawić wyniki rozdania na dofinansowanie funkcjonowania miejsc już istniejących – wsparcie otrzyma przeszło 90 tys. dzieci na kwotę ponad 142 mln zł – informuje minister Marlena Maląg. Całkowity budżet programu na rok 2020 to 450 mln zł.

W 2020 r. w ramach „Malucha+” ma powstać 24,8 tys. miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi. Jednostki samorządu terytorialnego i podmioty prywatne zgłosiły zapotrzebowanie na dofinansowanie do tworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w wysokości blisko 336 mln zł.

Polecamy: Komplet błyskawic Prawo pracy i ZUS 2020

– Dzisiaj mamy zaszczyt ogłosić wyniki konkursu na dofinansowanie do funkcjonowania już istniejących miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi w ramach tegorocznej edycji programu „Maluch+” – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

O dofinansowanie mogły ubiegać się zarówno jednostki samorządu terytorialnego (moduł 2), jak i inne podmioty (moduł 4). W sumie w ramach tegorocznej edycji programu „Maluch+” ponad 90 tys. dzieci otrzyma dofinansowanie do pobytu w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna, w tym 862 dzieci niepełnosprawnych, na kwotę ponad 142 mln zł.

Całkowity budżet programu na rok 2020 to 450 mln zł.

Ile i dla kogo?

Do jednostek samorządu terytorialnego trafią ponad 42,4 mln zł na dofinansowanie funkcjonowania ponad 25,7 tys. miejsc opieki nad maluszkami, w dla 369 dzieci niepełnosprawnych.

Podmioty prywatne otrzymają z kolei blisko 99,7 mln zł na funkcjonowanie 64,3 tys. miejsc, w tym 466 miejsc dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki. Środki te będą  wykorzystane na obniżenie opłaty ponoszonej przez rodziców w placówkach prywatnych.

– Wspieranie tworzenia nowych miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi jest bardzo ważne, to główny cel programu „Maluch+”. Ale ważne jest także dofinansowanie tych miejsc, które już działają i zapewniają dobrą opiekę nad maluszkami. Cieszę się, że możemy wspierać te działania, cieszę się także, że samorządy i podmioty prywatne tak chętnie korzystają z programu „Maluch+” – podkreśla minister Marlena Maląg.

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Majcherczak

Starszy Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama