reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Bezpłatny internet dla wiejskiej młodzieży

Bezpłatny internet dla wiejskiej młodzieży

350 laptopów z dostępem do internetu rozdadzą darmo uboższym mieszkańcom samorządowe władze w powiecie Łuków na Lubelszczyźnie. Koszt projektu w wysokości prawie 2,5 mln zł w 85 proc. pokryte zostanie z funduszy UE.

Do projektu pod nazwą "Wyrównujemy sz@nse - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Powiatu Łukowskiego" przystąpił samorząd powiatowy oraz miasta i gminy: Łuków, Stoczek Łukowski, Stanin i Trzebieszów. Celem projektu jest pomoc uboższym mieszkańcom, a zwłaszcza młodzieży w opanowaniu umiejętności korzystania z komputera i możliwości, jakie niesie ze sobą internet.

Wicestarosta łukowski Henryk Lipiec uważa, że dostęp do internetu i umiejętność korzystania z sieci to dziś konieczność, zwłaszcza dla młodych ludzi. "Uczniowie w naszym powiecie korzystają z internetu w szkołach, ale to za mało. Chcemy, by mogli z niego korzystać także w domach. To instrument, który pomoże się rozwijać, daje nowe szanse" - powiedział PAP Lipiec.

Przetarg na zakup 350 laptopów wyposażonych w system operacyjny i pakiet programów biurowych został już ogłoszony. Mają być przekazane w kwietniu. Szczegółowy regulamin rozdziału jest opracowywany.

Laptopy mają trafić do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, którym przysługuje pomoc socjalna, z uczącymi się dziećmi oraz do osób niepełnosprawnych. Uczestnicy programu wezmą udział w zajęciach, na których zostaną zapoznani z podstawami obsługi komputera i korzystania z internetu.

Projekt przewiduje fundusze na opłacenie jego uczestnikom dostępu do internetu przez trzy lata. Następne pięć lat internet mają opłacać samorządy z własnych budżetów. Projekt ma kosztować prawie 2,5 mln zł. 85 proc. kosztów pokrytych zostanie z unijnego programu Innowacyjna Gospodarka.

PAP

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

PAP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Krzysztofik

Dyrektor zarządzający 2Sisters PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama