reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Poprawia się sytuacja hydrologiczna

Poprawia się sytuacja hydrologiczna

Liczba przekroczonych stanów ostrzegawczych i alarmowych na polskich rzekach zmniejsza się; sytuacja hydrologiczna jest stabilna, nie ma też podtopień - podało w poniedziałek MSWiA, powołując się na informacje hydrologów z IMiGW.

Jak poinformowała rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak, w poniedziałek rano poziom wody przekraczał stan ostrzegawczy w 29 miejscach (o siedem mniej niż poprzedniego dnia), a alarmowy w 34 (spadek o 10 w ciągu doby).

"Sytuacja hydrologiczna jest stabilna, nie ma też podtopień. Taki rozwój sytuacji hydrologicznej był możliwy dzięki niskim temperaturom w nocy i lekko dodatnim w dzień. Śnieg topi się wolniej i mniej wody spływa do rzek" - poinformowała Woźniak.

Na Wiśle od Włocławka do Płocka lód występuje już tylko lokalnie przy brzegach. Pokrywa lodowa jest jeszcze miejscami na Bugu. W poniedziałek pięć lodołamaczy pracowało przy zaporze na Zbiorniku Włocławskim na Wiśle - kruszą krę, która spłynęła z rejonu Kępy Polskiej.

Jak podaje IMiGW, w poniedziałek stan wody w dorzeczu górnej Wisły utrzymywał się głównie na poziomie średnim i niskim - na Skawie oraz na Sole, Rabie, Dunajcu, Białej Tarnowskiej, Wisłoce i Wisłoku. W pozostałej części dorzecza Wisły woda pozostaje na poziomie wysokim.

W dorzeczu Odry wysoki stan wody odnotowano na odcinku Głogów-Gryfino, na Nerze, Prośnie, Drawie i Inie oraz lokalnie na Małej Panwi, Widawie, Ślęzie, Bystrzycy, Kaczawie, Baryczy i Warcie. Niski stan wody utrzymuje się lokalnie na Odrze, Małej Panwi, Nysie Kłodzkiej, Strzegomce, Kaczawie, Bobrze i Kwisie.

"W rzekach Przymorza stan wody układa się głównie w strefie wysokiej. Stan średni zanotowano na Łebie i Gołdapie oraz lokalnie na Pasłęce i Łynie. Stan niski wystąpił na Słupi oraz lokalnie na górnej Łynie" - podało MSWiA.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Systim

Księgowość przez Internet – online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama