Poprawia się sytuacja hydrologiczna
REKLAMA
Jak poinformowała rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak, w poniedziałek rano poziom wody przekraczał stan ostrzegawczy w 29 miejscach (o siedem mniej niż poprzedniego dnia), a alarmowy w 34 (spadek o 10 w ciągu doby).
REKLAMA
"Sytuacja hydrologiczna jest stabilna, nie ma też podtopień. Taki rozwój sytuacji hydrologicznej był możliwy dzięki niskim temperaturom w nocy i lekko dodatnim w dzień. Śnieg topi się wolniej i mniej wody spływa do rzek" - poinformowała Woźniak.
REKLAMA
Na Wiśle od Włocławka do Płocka lód występuje już tylko lokalnie przy brzegach. Pokrywa lodowa jest jeszcze miejscami na Bugu. W poniedziałek pięć lodołamaczy pracowało przy zaporze na Zbiorniku Włocławskim na Wiśle - kruszą krę, która spłynęła z rejonu Kępy Polskiej.
Jak podaje IMiGW, w poniedziałek stan wody w dorzeczu górnej Wisły utrzymywał się głównie na poziomie średnim i niskim - na Skawie oraz na Sole, Rabie, Dunajcu, Białej Tarnowskiej, Wisłoce i Wisłoku. W pozostałej części dorzecza Wisły woda pozostaje na poziomie wysokim.
W dorzeczu Odry wysoki stan wody odnotowano na odcinku Głogów-Gryfino, na Nerze, Prośnie, Drawie i Inie oraz lokalnie na Małej Panwi, Widawie, Ślęzie, Bystrzycy, Kaczawie, Baryczy i Warcie. Niski stan wody utrzymuje się lokalnie na Odrze, Małej Panwi, Nysie Kłodzkiej, Strzegomce, Kaczawie, Bobrze i Kwisie.
"W rzekach Przymorza stan wody układa się głównie w strefie wysokiej. Stan średni zanotowano na Łebie i Gołdapie oraz lokalnie na Pasłęce i Łynie. Stan niski wystąpił na Słupi oraz lokalnie na górnej Łynie" - podało MSWiA.
REKLAMA
REKLAMA