reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Drogowy bilans 2009 roku

Drogowy bilans 2009 roku

Kolejny 1 mld zł otrzymały w ubiegłym roku samorządy na budowę i modernizację dróg w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Dofinansowane tą sumą inwestycje samorządowe zaowocowały prawie trzema tysiącami kilometrów wyremontowanych dróg.

Z informacji opublikowanych przez resort spraw wewnętrznych i administracji wynika, iż w 2009 roku wojewodowie przekazali wspomniane dofinansowanie na 1162 lokalne projekty inwestycyjne. W tej liczbie 406 projektów dotyczyło dróg powiatowych zaś 756 dróg gminnych.

Trzeba pamiętać, iż środki Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (NPPDL) finansują inwestycje w sferze drogownictwa jedynie częściowo. Do przekazywanego corocznie miliarda złotych, jednostki dokładają z własnych budżetów co najmniej taką sama kwotę.

W ubiegłym roku wysiłki samorządów koncentrowały się głownie na przebudowie i remoncie tras komunikacyjnych ( 2580 km dróg gminnych i powiatowych) ale udało się również wybudować 170 km nowych odcinków.

Statystyki regionalne wskazują, iż najwięcej inwestycji w sferze infrastruktury drogowej poczyniły województwa:

- łódzkie ( 290 km )

- świętokrzyskie ( 250 km )

- podkarpackie ( 231 km).

A na co przeznaczony zostanie tegoroczny miliard w dyspozycji NPPDL? Już wiadomo, iż wstępną aprobatę uzyskało 711 wniosków samorządów. 441 z nich dotyczy inwestycji w sferze dróg gminnych, a 270 dróg powiatowych.

Rezultaty inwestycji zaplanowanych na ten rok nie powinny być skromniejsze, wręcz przeciwnie. Przewidywane oszczędności poprzetargowe umożliwią zapewne zwiększenie liczby wniosków zakwalifikowanych do realizacji oraz wykonanie większej niż planowana ilości zadań. Tak właśnie stało się w ubiegłym roku i póki co nie ma podstaw aby sądzić że rok bieżący będzie mniej korzystny dla samorządowych planów.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Sektor Publiczny
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

PolishProperty.eu

PolishProperty.eu to portal zajmujący się kompleksowo rynkiem nieruchomości w Polsce i pozostałych krajach UE.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama