REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Warszawa wyemitowała obligacje na 300 mln zł

REKLAMA

Warszawa wyemitowała na rynku krajowym 12-letnie obligacje o łącznej wartości 300 mln zł. Inwestorzy chcieli objąć papiery warte prawie 750 mln zł - poinformowało w czwartek w komunikacie biuro prasowe Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Zgodnie z informacją samorządu Miasto Stołeczne Warszawa wyemitowało na rynku krajowym 12-letnie obligacje serii WAA0922. Łączna wartość emisji wyniosła 300 mln zł, przy popycie na kwotę 749,5 mln zł. Kupon obligacji jest stały - wynosi 6,45 proc. w skali roku, a cena emisyjna została ustalona na poziomie 99,2 proc. wartości nominalnej.

REKLAMA

"Zainteresowanie obligacjami blisko 2,5-krotnie przewyższyło planowaną kwotę emisji (...) Cechy i struktura obligacji są zbieżne z papierami rządowymi oraz emitowanymi przez inne miasta europejskie" - napisano w komunikacie.

REKLAMA

Emisja miała charakter publiczny i była kierowana do inwestorów instytucjonalnych. Wśród nich były głównie otwarte fundusze emerytalne (66,7 proc. emisji), towarzystwa ubezpieczeniowe (20 proc.), banki (6,7 proc.) oraz fundusze inwestycyjne (6,7 proc.).

"W najbliższym czasie obligacje będą notowane na rynku regulowanym Catalyst. Środki pieniężne pozyskane w wyniku emisji będą przeznaczone na finansowanie inwestycji ujętych w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym m.st. Warszawy" - wyjaśniają służby prasowe stolicy.

Poinformowały dodatkowo, że miasto emituje obligacje zarówno na rynku międzynarodowym, jak i krajowym. W maju 2009 r. w ramach ustanowionego programu emisji obligacji na rynku zagranicznym EMTN (European Medium Term Note) o wartości 1,3 mld euro, przeprowadzona została pierwsza emisja euroobligacji na łączną kwotę 200 mln euro.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W lipcu 2009 r. i w lutym 2010 r. w ramach programu emisji obligacji na rynku krajowym, ustanowionego na kwotę 4 mld zł, przeprowadzono dwie emisje obligacji na rynku krajowym. Łączna wartość emisji wyniosła 900 mln zł. W sumie wartość wyemitowanych obligacji wynosi 1,2 mld zł.

"Zarówno dla programu, jak i dla obecnej emisji w ramach programu nadane zostały oceny ratingowe na poziomie AAA(pol), co jest najwyższą możliwą krajową oceną wiarygodności kredytowej" - napisano w komunikacie.

Miasto informuje, że zawarcie umowy programu stwarza jedynie ramy prawne dla emisji warszawskich obligacji, nie rodzi natomiast obowiązku emitowania obligacji. Dokumentacja programu i emisji została przygotowana zgodnie z najlepszymi standardami obowiązującymi na rynkach międzynarodowych, z uwzględnieniem zasad przyjętych na rynku krajowym. 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Globalna awaria systemów Microsoft. Czy mamy się czym martwić w Polsce?

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski uspokaja, że obecnie w Polsce systemy infrastruktury informatycznej działają płynnie. 

Jak uczniowie Szkoły w Chmurze poradzili sobie z maturą? "Wyniki są dramatyczne"

Kilkanaście procent polskich maturzystów nie zdało egzaminu maturalnego. Jak poszło uczniom Szkoły w Chmurze? 

Coraz większa liczba dzieci ukraińskich w polskich szkołach

Od 1 września 2024 r. do polskich szkół może pójść między 20 tys. a 60 tys. ukraińskich dzieci - szacuje Paulina Chrostowska z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zdaniem nauczycieli największym wyzwaniem w edukacji uczniów z doświadczeniem migracji jest bariera językowa.

Ta substancja wydłużyła życie myszy ok. 25%, wyszczupliła i zmniejszyła podatność na nowotwory. Teraz testy na ludziach

Międzynarodowa grupa badaczy aktualnie testuje nowy lek hamujący interleukinę 11, który wydłuża życie myszy prawie o jedną czwartą. Nie wiadomo jeszcze jak działa on u ludzi, ale rozpoczęto pierwsze badania kliniczne - informuje tygodnik „Nature” - ukazujące się od 1869 r. jedno z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych.

REKLAMA

Co czwarty uczeń nie zdał matury w tej szkole. A oceny końcowe były wysokie. MEN: kuratoria przyjrzą się jakości kształcenia

Minister edukacji Barbara Nowacka poinformowała 18 lipca 2024 r., że kuratoria przyjrzą się wynikom egzaminów maturalnych w Szkole w Chmurze oraz temu, jak mają się one do ocen końcowych uczniów. Oceny te były wyjątkowo wysokie i nie przekładają się na wyniki matur - dodała.

Co oznaczają tajemnicze paski na tubkach past do zębów?

Większość Polaków nie wie, co oznaczają kolorowe paski na tubkach past do zębów. Jakie informacje przekazuje klientowi kolor tajemniczego paska na tubce? Czy konsumenci mogą być wprowadzani w błąd? 

Coś takiego raz na 5-10 tysięcy lat: Asteroida przeleci bliżej Ziemi niż satelity geostacjonarne 13 kwietnia 2029 roku. ESA przyśpiesza misję Ramses

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przyspiesza realizację nowej misji o nazwie Ramses, która ma na celu dotarcie do asteroidy Apophis – podał portal Space.com. W 2029 r. obiekt będzie bardzo blisko Ziemi, bliżej niż satelity geostacjonarne. Asteroida nie zagraża jednak naszej planecie.

Rodzice coraz rzadziej szczepią swoje dzieci. Najnowsze dane WHO

Alarmujące dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Wyszczepialność dzieci i młodzieży na świecie wciąż nie może odzyskać poziomu sprzed pandemii. 

REKLAMA

Blisko 5 tys. zgłoszeń związanych ze zdarzeniami atmosferycznymi

We wtorek i środę strażacy w całym kraju mieli ręce pełne roboty. Do godz. 6 odnotowano 4998 zgłoszeń związanych z pogodą. Obrażenia odniosły cztery osoby. 

Wojsko Polskie to trzecia armia NATO pod względem liczebności

Polska ma trzecią największą co do liczebności armię w NATO - przekazał szef BBN Jacek Siewiera, powołując się na dane zebrane przez NATO. Z szacunków Sojuszu wynika, że Wojsko Polskie z ponad 216 tys. żołnierzy to trzecia armia NATO - po USA i Turcji.

REKLAMA