REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Warszawa wyemitowała obligacje na 300 mln zł

REKLAMA

Warszawa wyemitowała na rynku krajowym 12-letnie obligacje o łącznej wartości 300 mln zł. Inwestorzy chcieli objąć papiery warte prawie 750 mln zł - poinformowało w czwartek w komunikacie biuro prasowe Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Zgodnie z informacją samorządu Miasto Stołeczne Warszawa wyemitowało na rynku krajowym 12-letnie obligacje serii WAA0922. Łączna wartość emisji wyniosła 300 mln zł, przy popycie na kwotę 749,5 mln zł. Kupon obligacji jest stały - wynosi 6,45 proc. w skali roku, a cena emisyjna została ustalona na poziomie 99,2 proc. wartości nominalnej.

REKLAMA

"Zainteresowanie obligacjami blisko 2,5-krotnie przewyższyło planowaną kwotę emisji (...) Cechy i struktura obligacji są zbieżne z papierami rządowymi oraz emitowanymi przez inne miasta europejskie" - napisano w komunikacie.

REKLAMA

Emisja miała charakter publiczny i była kierowana do inwestorów instytucjonalnych. Wśród nich były głównie otwarte fundusze emerytalne (66,7 proc. emisji), towarzystwa ubezpieczeniowe (20 proc.), banki (6,7 proc.) oraz fundusze inwestycyjne (6,7 proc.).

"W najbliższym czasie obligacje będą notowane na rynku regulowanym Catalyst. Środki pieniężne pozyskane w wyniku emisji będą przeznaczone na finansowanie inwestycji ujętych w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym m.st. Warszawy" - wyjaśniają służby prasowe stolicy.

Poinformowały dodatkowo, że miasto emituje obligacje zarówno na rynku międzynarodowym, jak i krajowym. W maju 2009 r. w ramach ustanowionego programu emisji obligacji na rynku zagranicznym EMTN (European Medium Term Note) o wartości 1,3 mld euro, przeprowadzona została pierwsza emisja euroobligacji na łączną kwotę 200 mln euro.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W lipcu 2009 r. i w lutym 2010 r. w ramach programu emisji obligacji na rynku krajowym, ustanowionego na kwotę 4 mld zł, przeprowadzono dwie emisje obligacji na rynku krajowym. Łączna wartość emisji wyniosła 900 mln zł. W sumie wartość wyemitowanych obligacji wynosi 1,2 mld zł.

"Zarówno dla programu, jak i dla obecnej emisji w ramach programu nadane zostały oceny ratingowe na poziomie AAA(pol), co jest najwyższą możliwą krajową oceną wiarygodności kredytowej" - napisano w komunikacie.

Miasto informuje, że zawarcie umowy programu stwarza jedynie ramy prawne dla emisji warszawskich obligacji, nie rodzi natomiast obowiązku emitowania obligacji. Dokumentacja programu i emisji została przygotowana zgodnie z najlepszymi standardami obowiązującymi na rynkach międzynarodowych, z uwzględnieniem zasad przyjętych na rynku krajowym. 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Sektor publiczny
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Te województwa otrzymają milionowe dofinansowania dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

  W województwie świętokrzyskim samorządy mogą otrzymać ponad 52 mln na opiekę dla osób niesamodzielnych. W małopolskim blisko 21 mln zł na wsparcie opiekunów osób niepełnosprawnych. Co trzeba zrobić? 

  Z jakimi objawami jechać na SOR, a kiedy skorzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej?

  Pacjenci często zastanawiają się, z jakimi objawami mogą jechać na SOR, a kiedy zgłosić się na NiŚOZ. W artykule postaramy się rozwiać te wątpliwości. 

  Rok 2023 był rekordowy pod względem skali strat gospodarczych spowodowanych przez katastrofy naturalne

  W 2023 r. 398 globalnych katastrof naturalnych wyrządziło szkody w wysokości 380 mld dolarów. Najbardziej kosztowne okazały się silne trzęsienia ziemi i gwałtowne burze. Ubiegły rok był najgorętszym rokiem w historii z „bezprecedensowymi anomaliami cieplnymi” i rekordowymi wartościami odnotowanymi w 24 krajach i terytoriach. 

  Opłacalność cen dla rolników tematem dzisiejszego posiedzenia Rady ds. rolnictwa

  Opłacalność cen dla rolników tematem dzisiejszego posiedzenia Rady ds. rolnictwa. "Czy można rolnikom zapewnić opłacalne ceny, czy Krajowa Grupa Spożywcza będzie pomagała w stabilizacji rynków rolnych" - to pytania, na które ma odpowiedzieć dzisiejsze posiedzenie Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich - poinformował jej przewodniczący Jan Krzysztof Ardanowski.

  REKLAMA

  Zmiany w KRS 2024 - rząd Tuska przyjął projekt nowelizacji

  Na posiedzeniu 20 lutego 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa (KRS), przygot4owany przez Ministra Sprawiedliwości. 

  Podwyżki dla nauczycieli w 2024 roku - rozporządzenie podpisane

  W dniu 20 lutego 2024 r. Minister Edukacji oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpisały rozporządzenie określające minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Wynagrodzenie nauczycieli początkujących rośnie o 33%, a w przypadku nauczycieli mianowanych i dyplomowanych wzrost wynosi 30%. Podpisane rozporządzenie skierowano do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wzrost wynagrodzeń jest możliwy z powodu zwiększenia subwencji oświatowej.

  Ile jest osób w kryzysie bezdomności w Polsce? W nocy z 28 na 29 odbędzie się liczenie

  Ile jest w Polsce osób w kryzysie bezdomności? Dokładne szacunki nie są znane. Ostatnie badanie miało miejsce w 2019 r. W tym roku, w nocy z 28 na 29 lutego w całej Polsce zostanie przeprowadzone liczenie osób w kryzysie bezdomności. 

  Podwyżki w budżetówce 2024. Komu +10%,+20% a nawet +47%? Wyższe kwoty wynagrodzenia zasadniczego w kategoriach zaszeregowania [projekt rozporządzenia]

  W dniu 20 lutego 2024 r. został opublikowany projekt rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zmieniający rozporządzenie w sprawie warunków wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników zatrudnionych w niektórych państwowych jednostkach budżetowych. Jakie podwyżki wynikają z tego projektu? O ile wzrosną wynagrodzenia?

  REKLAMA

  Protest rolników. Warszawa będzie zablokowana 27 lutego, tzw. "Gwiaździsty marsz na Warszawę"

  Protest rolników. Warszawa będzie zablokowana w dniu 27 lutego 2024 roku, odbędzie się tzw. "Gwiaździsty marsz na Warszawę". Tak zapowiadają strajkujący rolnicy, którzy chcą m.in. żeby rząd zadeklarował wycofanie się z Zielonego Ładu.

  Badania naukowe: Nadmiar białka w diecie szkodzi tętnicom. To wyższe ryzyko miażdżycy

  Spożywanie zbyt dużych ilości białka zwiększa ryzyko miażdżycy. Winę za to ponosi aminokwas leucyna – informuje pismo “Nature Metabolism”. Odkryty przez naukowców z University of Pittsburgh School of Medicine mechanizm molekularny sprawia, że nadmierna ilość białka w diecie może zwiększać ryzyko miażdżycy.

  REKLAMA