REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W Małopolsce powstanie szlak agroturystyczny dla rodzin z dziećmi

REKLAMA

Gospodarstwa agroturystyczne przyjazne dla rodzin z dziećmi - to kolejna oferta, którą władze województwa małopolskiego chcą stworzyć, by zachęcić turystów do odpoczynku w regionie.

W bazie wiejskich obiektów noclegowych w Małopolsce znajduje się obecnie około 1 tys. gospodarstw. 218 z nich jest skategoryzowanych. Udało się już stworzyć szlak "Małopolskiej Wsi Pachnącej Ziołami".

REKLAMA

"Obecnie przygotowujemy kolejną specjalizację. Do końca 2010 r. zostaną wyselekcjonowane obiekty agroturystyczne, które w sposób szczególny są przyjazne dla małych turystów. W ten sposób powstanie szlak skierowany do rodzin z dziećmi" - zapowiada Bożena Srebro, dyrektor Sądeckiej Organizacji Turystycznej, która odpowiada za stworzenie tej oferty.

REKLAMA

Obiekty agroturystyczne przyjazne maluchom mają w swojej ofercie m.in. ogród z placem zabaw, miejsce do rozpalenia ogniska, boiska, stół do tenisa, piłkarzyki. Ich właściciele przygotowują dla dzieci programy edukacyjne dotyczące np. życia na wsi dawniej czy produkcji żywności. Wiele gospodarstw już teraz oferuje to gościom.

Jak podkreśla wicemarszałek województwa małopolskiego Leszek Zegzda "turystyka wiejska jest jednym z priorytetowych kierunków rozwoju turystyki w Małopolsce". "Naszym celem jest pokazanie, że wypoczynek na małopolskiej wsi jest wyjątkowy i można połączyć go ze zwiedzaniem wielu atrakcji dostępnych w całym regionie" - mówi Zegzda.

Władze województwa wspierają powstawanie i promocję specjalistycznej oferty agroturystycznej, skierowanej m.in. do grzybiarzy, wędkarzy, miłośników koni, narciarzy czy rowerzystów. Gospodarstwa przyjazne dzieciom to kolejna odsłona akcji zachęcającej turystów do odwiedzenia Małopolski.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wcześniej wyodrębniono 68 obiektów przyjaznych narciarzom oraz szlak "Małopolskiej Wsi Pachnącej Ziołami". Na szlaku tym przygotowanym przez Sądecką Organizację Turystyczną położone są 22 gospodarstwa zajmujące się uprawą ziół. Turyści mogą spróbować m.in. dań regionalnych, przetworów oraz likierów i nalewek przygotowywanych na bazie roślin leczniczych. Niektóre z gospodarstw mają także ofertę zabiegów odnowy biologicznej, opartych na kuracjach ziołowych.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak nauczyciel może być wsparciem dla ucznia chorego na nowotwór?

Gold September (Złoty Wrzesień) to Międzynarodowy Miesiąc Świadomości Nowotworów u Dzieci. W Polsce nawet 2,5 tys. dzieci w wieku szkolnym może być w trakcie leczenia onkologicznego. Jak nauczyciele mogą wspierać dzieci chore na nowotwór?

ZUS reaguje na powódź. Przypomina o prawie do zasiłku opiekuńczego

ZUS informuje w związku z powodzią, że zgodnie z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej od 16 września 2024 r. zostały zawieszone zajęcia w szkołach i placówkach edukacyjnych w 4 województwach, które są najbardziej narażone na skutki powodzi. W sumie dotyczy to około 420 placówek. ZUS przypomina o prawie do zasiłku opiekuńczego.

 

PIP: Usuwanie skutków powodzi jako usprawiedliwiona nieobecność w pracy

PIP informuje: Klęski żywiołowe zakłócają normalny tryb funkcjonowania firm, społeczności lokalnych i pracowników. W takim przypadku zastosowanie mają przepisy określające zasady wykonywania pracy przez osoby zatrudnione na zalanych terenach.

PFRON: Pomoc dla osób niepełnosprawnych poszkodowanych przez powódź

PFRON uruchomił pomoc dla powodzian. Osoby z niepełnosprawnością poszkodowane przez powódź mogą uzyskać pomoc w ramach „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

REKLAMA

Pomoc społeczna po powodzi: Zostałeś dotknięty powodzią? Sprawdź, jakie wsparcie Ci przysługuje

Pomoc społeczna po powodzi. Dowiedz się, jak uzyskać wsparcie finansowe do 10 tys. zł na najpilniejsze potrzeby, oraz jak starać się o środki na odbudowę domu czy remont budynków gospodarczych. Nie zwlekaj – wniosek musisz złożyć w odpowiednim Ośrodku Pomocy Społecznej nie później niż 30 dni od zdarzenia. Sprawdź też informacje o pomocy dla osób z niepełnosprawnościami.

Wykaz gmin poszkodowanych w wyniku powodzi [rozporządzenie Rady Ministrów]

Opublikowane zostało rządowe rozporządzenie w sprawie wykazu gmin, w których są stosowane szczególne rozwiązania związane z usuwaniem skutków powodzi z września 2024 r., oraz rozwiązań stosowanych na ich terenie. Co zawiera treść tego nowego rozporządzenia?

QUIZ Gdzie zjesz te słodkości? 10/10 tylko dla smakoszy
Gdzie skosztujesz baklavy? Gdzie zjesz cannolo, a gdzie kulfi? Sprawdź, czy znasz pochodzenie popularnych słodkości.
Czy w Polsce łatwo otrzymać medyczną marihuanę?

Korzyści terapeutyczne wynikające ze stosowania medycznej marihuany w leczeniu różnych schorzeń są coraz bardziej doceniane na całym świecie, w tym w Polsce. Od 2017 r. medyczna marihuana została zgodnie z prawem dopuszczona w Polsce jako środek leczniczy i może być przepisywana przez lekarzy w leczeniu wielu chorób i zaburzeń. 

REKLAMA

Flagi państw Europy. Na pewno je znasz? To nie jest łatwy QUIZ!
Czy na pewno znasz flagi państw Europy? To może być naprawdę trudne zadanie. Do rozwiązania quizu zachęcamy nie tylko podróżników i fanów piłki nożnej. Powodzenia!
Lubnauer: Katechetów przekwalifikować, duchownych wycofać ze szkół

Zmniejszenie liczby lekcji religii, przekwalifikowanie katechetów, wycofanie duchownych ze szkół – o takich zmianach informuje Katarzyna Lubnauer, wiceminister edukacji. Podkreśla, że według szacunków Ministerstwa Edukacji Narodowej zmiany w organizacji nauki religii mogą przynieść 1,5 mld zł oszczędności. Pieniądze te mają być przeznaczone na inne cele edukacyjne.

REKLAMA