reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Lokalni Globalni: Czekamy na otwarcie małego ruchu przygranicznego

Lokalni Globalni: Czekamy na otwarcie małego ruchu przygranicznego

Burmistrz Terespola, Jacek Danieluk mówi o inwestycjach, które udało się zrealizować przy wsparciu unijnych dotacji oraz o tych, na realizację, których samorząd pieniędzy nie dostał. W rozmowie z serwisem "Lokalni Globalni" Danieluk mówi także o szansach, przed którymi stoi Terespol.

Robert Stępowski: Dostrzega Pan realne korzyści dla samorządów znajdujących się na wschodniej ścianie naszego kraju płynące wraz z możliwości korzystania z różnego rodzaju programów mających wspierać rozwój tych obszarów i pomagać w nadrabianiu zapóźnień m.in. infrastrukturalnych?

Jacek Danieluk, burmistrz Terespola: Jestem gospodarzem małego miasta. Niestety mamy powyżej 5 tys. mieszkańców (6,1 tys. mieszkańców). Dlaczego tak mocno zaakcentowałem granicę 5 tys. mieszkańców? Gdybyśmy mieli poniżej 5 tys. mieszkańców moglibyśmy się ubiegać o fundusze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Oczywiście pozyskujemy zewnętrzne pieniądze i to całkiem duże, ale niestety ubolewam nad tym, że my i wiele innych podobnej wielkości miast, zostało wykluczonych z możliwości ubiegania się o środki z PROW.

Z jakich zatem funduszy udało wam się skorzystać?

Duże pieniądze pozyskaliśmy z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. Lubelskiego. W rankingu „Rzeczpospolitej” w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich w przeliczeniu pozyskanych środków na jednego mieszkańca znaleźliśmy się na 25 miejscu w kraju. Uważam to za nasz sukces. Oby tak dalej.

Więcej: Czekamy na otwarcie małego ruchu przygranicznego>>

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Mosiej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama