REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wręczono Nagrodę im. Prezydenta Józefa Dietla

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Korporacja Samorządowa im. Józefa Dietla chcąc wyróżnić osoby i instytucje działające  na rzecz dobra ogólnego w Małopolsce oraz promując postawy patriotyczne wręczyła Nagrodę im. Józefa Dielta.

Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia i pracę na rzecz społeczności lokalnej, samorządu terytorialnego i rozwoju regionalnego.

REKLAMA

- Pragniemy w ten sposób wyróżnić osoby i instytucje działające na rzecz dobra ogólnego w Krakowie i Małopolsce oraz podkreślić wkład osoby Prezydenta Józefa Dietla w rozwój naszej Małej Ojczyzny i promować patriotyczne i obywatelskie postawy - mówili organizatorzy.

Tegorocznym laureatem IV już edycji nagrody im. Józefa Dietla został ksiądz Andrzej Augustyński, szef stowarzyszenia Siemacha.

Uroczysta gala wręczenia nagrody odbyła się 18 marca 2011 r. w krakowskim Pałacu Krzysztofory. Laudację opiewającą zasługi księdza Andrzeja Augustyńskiego wygłosił Prezydent Miasta Krakowa – prof. Jacek Majchrowski.

REKLAMA

- Nagroda im. Józefa Dielta honoruje w tym roku jednego z najwybitniejszych polskich przedsiębiorców społecznych, eksperta w dziedzinie organizowania profesjonalnej pomocy młodym ludziom. Czuję się zaszczycony mogąc przedstawić sylwetkę tak wybitnego człowieka. - mówił Profesor Jacek Majchrowski.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Dziś Kraków i Małopolska dziękuję Księdzu za wieloletnią bezcenną działalność. Niech ta nagroda będzie znakiem naszego najwyższego szacunku dla laureata i jego pracy. Pracy, która stawia go w rzędzie kontynuatorów najwybitniejszego krakowskiego prezydenta. Jest Ksiądz w gronie tych, którzy swoją aktywnością zmieniają naszą rzeczywistość - podkreślał Prezydent Jacek Majchrowski, zwracając się do laureata.

- Patrząc na swoją działalność stwierdzam, że był to czas pokonywania stereotypu pomagania, które ma dostarczyć tylko wzruszeń, ale o efektach nikt nie myśli – mówił ks. Andrzej Augustyński odbierając statuetkę.

Dotychczas na nagrodę im. Józefa Dietla mogła liczyć jedynie osoba fizyczna bądź prawna, jednakże w tym roku po raz pierwszy postanowiono docenić pracę organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorstw wręczając Dyplomy Honorowe Nagrody im. Józefa Dietla.

Kapituła składająca się z osób cieszących się autorytetem społecznym, w kategorii przedsiębiorstwo doceniła Kopalnię Soli „Wieliczka”.

- Nagroda im. Dietla u swych podstaw była zawsze nagrodą dla człowieka lecz Kapituła postanowiła wyróżnić w tym roku również instytucje. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości które z nich zasługują na tytuł Laureata - mówił przedstawiciel Kapituły.

W kategorii organizacji pozarządowej laureatem Dyplomu Honorowego Nagrody im. Józefa Dietla został FRDL- Małopolski Instytut Samorządu terytorialnego i Administracji.

REKLAMA

- Zasługi Instytutu są niepodważalne. MISTiA jest przykładem wspaniałego partnera dla samorządów, który pomaga im w rozwoju. Jest ośrodkiem posiadającym niepowtarzalne zasoby ludzi z olbrzymią wiedzą, z pomocy których należy korzystać pełnymi garściami – podkreślał Bogusław Kośmider, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

- Poczytuję sobie jako olbrzymi zaszczyt fakt, że Kapituła postanowiła docenić pracę naszego Instytutu. Przez dwadzieścia lat działalności staraliśmy się podejmować różne wyzwania, które mają służyć tworzeniu i wspieraniu społeczeństwa i państwa obywatelskiego. Udawało się nam to dlatego, bo Instytut tworzy grupa ludzi z wielką pasją działania - mówił Janusz Olesiński, Dyrektor FRDL-Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji.

- Ten dyplom traktuję jako nagrodę doceniającą naszą pracę. Jako symbol tego, że przez dwadzieścia lat działalności mogliśmy osiągnąć tak ważną pozycję w Małopolsce. Obiecuję, że będziemy starać się aby nie zawieść odpowiedzialności, jaką nakłada na nas ta nagroda. Postaramy się być jeszcze bardziej profesjonalni i jeszcze lepsi w służbie Krakowowi – dodał Janusz Olesiński.

Dotychczasowymi laureatami Nagrody im. Józefa Dietla są: dr Krzysztof Pawłowski (2008), Bartosz Szydłowski (2009) oraz Anna Dymna (2010).

Kraków zawdzięcza osobie Prezydenta Józefa Dietla doprowadzenie do podwojenia miejskich dochodów bez nakładania na miasto nowych ciężarów, uporządkowania Plant, starych murów i baszt obronnych, odnowienia kamienic i konserwacji Sukiennic. Idea służenia miastu i społeczeństwu przyświecała Józefowi Dietlowi przez cały okres jego prezydentury.

FRDL- Małopolski Instytut Samorządu i Administracji


Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Samorzad.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Badania cholesterolu w bilansie sześciolatka. Od kiedy?

Od 5 maja do programu badań bilansu zdrowia sześciolatka wchodzi lipidogram. Rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak uważa to za ogromny sukces, bo zwiększy się świadomość, że choroby serca mogą dotykać także młodych.

Jak i kiedy rezerwować wakacje, żeby było najtaniej?

Jak Polacy planują wakacje? Na ostatnią chwilę czy z wyprzedzeniem? Jak najtaniej zarezerwować hotel? Czy Polacy chętnie spędzają wakacje w kraju?

Kalendarz szczepień dorosłych [TABELA]

Kalendarz szczepień dorosłych. Kiedy i na co warto się zaszczepić? Które szczepionki są szczególnie zalecane dla seniorów? Ile dawek poszczególnych szczepionek? Polskie Towarzyszko Medycyny rodzinnej we współpracy z Fundacją MY PACJENCI opracowało kalendarz szczepień dla dorosłych.

Branża pirotechniczna chce wzmocnić potencjał obronny kraju

W odpowiedzi na zapowiadane przez rząd plany dotyczące szeroko zakrojonych szkoleń wojskowych, przedstawiciele branży pirotechnicznej, w liście wysłanym do ministrów obrony oraz spraw wewnętrznych i administracji, podkreślają swoje unikalne kompetencje i zasoby. Chodzi o wzmocnienie bezpieczeństwa państwa oraz efektywną współpracę ze strukturami obronnymi.

REKLAMA

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi o zmiany w zakresie rejestru umów

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi m.in. o zmiany w zakresie rejestru umów. Projekt nowelizacji trafił do opiniowania. Projektodawcą jest Ministerstwo Finansów.

8400 zł brutto dla pracowników pomocy społecznej? 3-miesięczny urlop? Związkowcy przedstawili propozycje

Ile zarabia pracownik pomocy społecznej? A ile powinien zarabiać? Związkowa Alternatywa domaga się radykalnej poprawy warunków pracy i wynagrodzeń zatrudnionych w tym sektorze. Związek oczekuje skokowego wzrostu płac, dotrzymania przez rząd złożonych wcześniej obietnic, a także zapewnienia urlopu regeneracyjnego i warunków do rozwoju zawodowego dla wszystkich zatrudnionych w sektorze pomocy społecznej.

Gminy mają problemy finansowe, bo słabo ściągają zaległe czynsze, podatki, kary i tym podobne zobowiązania

Podatki, czynsze za mieszkania komunalne, wodę, wywóz śmieci, alimenty i mandaty – takich opłat nie regulują konsumenci oraz firmy wobec gmin. Nazbierało się tego już ponad 17,5 miliarda złotych. Jednocześnie gminy narzekają na brak pieniędzy na remonty, budowę mieszkań i inne ważne przedsięwzięcia.

36 lat w oczekiwaniu na diagnozę. Pacjenci z chorobami rzadkimi wciąż czekają na zmiany

W Polsce ponad 3 miliony osób zmaga się z chorobami rzadkimi, a system opieki zdrowotnej wciąż nie jest odpowiednio przystosowany do ich potrzeb. Czas oczekiwania na diagnozę często rozciąga się na lata, co prowadzi do pogorszenia zdrowia pacjentów i stanowi ogromne obciążenie dla ich rodzin. Oto historie pacjentów, którzy latami czekali na diagnozę.

REKLAMA

4666 zł dla każdego sołtysa? Wybory organizowane przez PKW?

Czy sołtysi otrzymają wynagrodzenia na poziomie ustawowej płacy minimalnej? Czy wybory na sołtysa będą organizowane przez Państwową Komisję Wyborczą, a kandydaci organizować będą kampanie w swoich wsiach? Profesjonalizacje działań najmniejszych jednostek administracyjnych zaproponował jeden z kandydatów na Prezydenta PR.

Status ochrony wilka. Komisja Europejska proponuje zmiany

7 marca 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące załączników do konwencji berneńskiej. Chodzi o zmianę statusu ochrony wilka. Komisja UE proponuje dostosowanie statusu ochrony wilka w prawodawstwie UE do konwencji berneńskiej.

REKLAMA