reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Wręczono Nagrodę im. Prezydenta Józefa Dietla

Wręczono Nagrodę im. Prezydenta Józefa Dietla

Korporacja Samorządowa im. Józefa Dietla chcąc wyróżnić osoby i instytucje działające  na rzecz dobra ogólnego w Małopolsce oraz promując postawy patriotyczne wręczyła Nagrodę im. Józefa Dielta.

Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia i pracę na rzecz społeczności lokalnej, samorządu terytorialnego i rozwoju regionalnego.

- Pragniemy w ten sposób wyróżnić osoby i instytucje działające na rzecz dobra ogólnego w Krakowie i Małopolsce oraz podkreślić wkład osoby Prezydenta Józefa Dietla w rozwój naszej Małej Ojczyzny i promować patriotyczne i obywatelskie postawy - mówili organizatorzy.

Tegorocznym laureatem IV już edycji nagrody im. Józefa Dietla został ksiądz Andrzej Augustyński, szef stowarzyszenia Siemacha.

Uroczysta gala wręczenia nagrody odbyła się 18 marca 2011 r. w krakowskim Pałacu Krzysztofory. Laudację opiewającą zasługi księdza Andrzeja Augustyńskiego wygłosił Prezydent Miasta Krakowa – prof. Jacek Majchrowski.

- Nagroda im. Józefa Dielta honoruje w tym roku jednego z najwybitniejszych polskich przedsiębiorców społecznych, eksperta w dziedzinie organizowania profesjonalnej pomocy młodym ludziom. Czuję się zaszczycony mogąc przedstawić sylwetkę tak wybitnego człowieka. - mówił Profesor Jacek Majchrowski.

- Dziś Kraków i Małopolska dziękuję Księdzu za wieloletnią bezcenną działalność. Niech ta nagroda będzie znakiem naszego najwyższego szacunku dla laureata i jego pracy. Pracy, która stawia go w rzędzie kontynuatorów najwybitniejszego krakowskiego prezydenta. Jest Ksiądz w gronie tych, którzy swoją aktywnością zmieniają naszą rzeczywistość - podkreślał Prezydent Jacek Majchrowski, zwracając się do laureata.

- Patrząc na swoją działalność stwierdzam, że był to czas pokonywania stereotypu pomagania, które ma dostarczyć tylko wzruszeń, ale o efektach nikt nie myśli – mówił ks. Andrzej Augustyński odbierając statuetkę.

Dotychczas na nagrodę im. Józefa Dietla mogła liczyć jedynie osoba fizyczna bądź prawna, jednakże w tym roku po raz pierwszy postanowiono docenić pracę organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorstw wręczając Dyplomy Honorowe Nagrody im. Józefa Dietla.

Kapituła składająca się z osób cieszących się autorytetem społecznym, w kategorii przedsiębiorstwo doceniła Kopalnię Soli „Wieliczka”.

- Nagroda im. Dietla u swych podstaw była zawsze nagrodą dla człowieka lecz Kapituła postanowiła wyróżnić w tym roku również instytucje. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości które z nich zasługują na tytuł Laureata - mówił przedstawiciel Kapituły.

W kategorii organizacji pozarządowej laureatem Dyplomu Honorowego Nagrody im. Józefa Dietla został FRDL- Małopolski Instytut Samorządu terytorialnego i Administracji.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dominika Borowicz

Asystentka prawnika w E-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama