Kategorie

Wręczono Nagrodę im. Prezydenta Józefa Dietla

Korporacja Samorządowa im. Józefa Dietla chcąc wyróżnić osoby i instytucje działające  na rzecz dobra ogólnego w Małopolsce oraz promując postawy patriotyczne wręczyła Nagrodę im. Józefa Dielta.

Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia i pracę na rzecz społeczności lokalnej, samorządu terytorialnego i rozwoju regionalnego.

- Pragniemy w ten sposób wyróżnić osoby i instytucje działające na rzecz dobra ogólnego w Krakowie i Małopolsce oraz podkreślić wkład osoby Prezydenta Józefa Dietla w rozwój naszej Małej Ojczyzny i promować patriotyczne i obywatelskie postawy - mówili organizatorzy.

Tegorocznym laureatem IV już edycji nagrody im. Józefa Dietla został ksiądz Andrzej Augustyński, szef stowarzyszenia Siemacha.

Uroczysta gala wręczenia nagrody odbyła się 18 marca 2011 r. w krakowskim Pałacu Krzysztofory. Laudację opiewającą zasługi księdza Andrzeja Augustyńskiego wygłosił Prezydent Miasta Krakowa – prof. Jacek Majchrowski.

- Nagroda im. Józefa Dielta honoruje w tym roku jednego z najwybitniejszych polskich przedsiębiorców społecznych, eksperta w dziedzinie organizowania profesjonalnej pomocy młodym ludziom. Czuję się zaszczycony mogąc przedstawić sylwetkę tak wybitnego człowieka. - mówił Profesor Jacek Majchrowski.

- Dziś Kraków i Małopolska dziękuję Księdzu za wieloletnią bezcenną działalność. Niech ta nagroda będzie znakiem naszego najwyższego szacunku dla laureata i jego pracy. Pracy, która stawia go w rzędzie kontynuatorów najwybitniejszego krakowskiego prezydenta. Jest Ksiądz w gronie tych, którzy swoją aktywnością zmieniają naszą rzeczywistość - podkreślał Prezydent Jacek Majchrowski, zwracając się do laureata.

- Patrząc na swoją działalność stwierdzam, że był to czas pokonywania stereotypu pomagania, które ma dostarczyć tylko wzruszeń, ale o efektach nikt nie myśli – mówił ks. Andrzej Augustyński odbierając statuetkę.

Dotychczas na nagrodę im. Józefa Dietla mogła liczyć jedynie osoba fizyczna bądź prawna, jednakże w tym roku po raz pierwszy postanowiono docenić pracę organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorstw wręczając Dyplomy Honorowe Nagrody im. Józefa Dietla.

Kapituła składająca się z osób cieszących się autorytetem społecznym, w kategorii przedsiębiorstwo doceniła Kopalnię Soli „Wieliczka”.

- Nagroda im. Dietla u swych podstaw była zawsze nagrodą dla człowieka lecz Kapituła postanowiła wyróżnić w tym roku również instytucje. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości które z nich zasługują na tytuł Laureata - mówił przedstawiciel Kapituły.

W kategorii organizacji pozarządowej laureatem Dyplomu Honorowego Nagrody im. Józefa Dietla został FRDL- Małopolski Instytut Samorządu terytorialnego i Administracji.

- Zasługi Instytutu są niepodważalne. MISTiA jest przykładem wspaniałego partnera dla samorządów, który pomaga im w rozwoju. Jest ośrodkiem posiadającym niepowtarzalne zasoby ludzi z olbrzymią wiedzą, z pomocy których należy korzystać pełnymi garściami – podkreślał Bogusław Kośmider, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

- Poczytuję sobie jako olbrzymi zaszczyt fakt, że Kapituła postanowiła docenić pracę naszego Instytutu. Przez dwadzieścia lat działalności staraliśmy się podejmować różne wyzwania, które mają służyć tworzeniu i wspieraniu społeczeństwa i państwa obywatelskiego. Udawało się nam to dlatego, bo Instytut tworzy grupa ludzi z wielką pasją działania - mówił Janusz Olesiński, Dyrektor FRDL-Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji.

- Ten dyplom traktuję jako nagrodę doceniającą naszą pracę. Jako symbol tego, że przez dwadzieścia lat działalności mogliśmy osiągnąć tak ważną pozycję w Małopolsce. Obiecuję, że będziemy starać się aby nie zawieść odpowiedzialności, jaką nakłada na nas ta nagroda. Postaramy się być jeszcze bardziej profesjonalni i jeszcze lepsi w służbie Krakowowi – dodał Janusz Olesiński.

Dotychczasowymi laureatami Nagrody im. Józefa Dietla są: dr Krzysztof Pawłowski (2008), Bartosz Szydłowski (2009) oraz Anna Dymna (2010).

Kraków zawdzięcza osobie Prezydenta Józefa Dietla doprowadzenie do podwojenia miejskich dochodów bez nakładania na miasto nowych ciężarów, uporządkowania Plant, starych murów i baszt obronnych, odnowienia kamienic i konserwacji Sukiennic. Idea służenia miastu i społeczeństwu przyświecała Józefowi Dietlowi przez cały okres jego prezydentury.

FRDL- Małopolski Instytut Samorządu i Administracji


Poszerzaj swoją wiedzę, czytając naszą publikację
Karta Nauczyciela. Komentarz (PDF)
Karta Nauczyciela. Komentarz (PDF)
Tylko teraz
Źródło: Samorzad.infor.pl
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Sektor publiczny
  1 sty 2000
  17 wrz 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Program Poznaj Polskę - do kiedy nabór wniosków?

  Program Poznaj Polskę - do kiedy nabór wniosków na dofinansowanie do wycieczek szkolnych? Program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, są dodatkowe środki.

  Protest medyków 2021 [PODCAST]

  Protest medyków - jakie są postulaty protestujących? Jak wygląda obecnie praca w służbie zdrowia? Na te pytania, w rozmowie z Martą Zdanowską (Infor.pl) odpowiada ratownik medyczny, Jan Świtała. Zapraszamy do wysłuchania najnowszego podcastu "DGPtalk: Z pierwszej strony".

  Laboratoria Przyszłości - miliard na wyposażenie dla szkół

  Laboratoria Przyszłości - rusza największa rządowa inwestycja w nowoczesną edukację. Na co będzie można uzyskać wsparcie z programu?

  Whistleblowing – stan gotowości sektora publicznego

  Whistleblowing. Zostały trzy miesiące dni do wdrożenia systemów dla sygnalistów przez podmioty prawne w sektorze publicznym, a więc i jednostek samorządu terytorialnego oraz podmioty w sektorze prywatnym. Do dnia dzisiejszego, pomimo upływu blisko 22 miesięcy od dnia publikacji Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z dnia 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii, nie pojawił się nawet projekt ustawy implementującego ww. Dyrektywę do polskiego porządku prawnego.

  Brakuje nauczycieli - czy prawo do nauki jest zagrożone?

  Prawo do nauki może być zagrożone przez brak nauczycieli.

  Do kiedy wniosek o 300+?

  Wniosek o 300+ wciąż można złożyć. Do kiedy ZUS przyjmuje wnioski o "Dobry start" w 2021 r.?

  "Dla lasu, dla ludzi" - kampania społeczna Lasów Państwowych

  Lasy Państwowe przygotowały kampanię społeczną "Dla lasu, dla ludzi". Jakie są cele kampanii?

  Zaświadczenie o kontynuowaniu nauki do ZUS - ważny termin

  Zaświadczenie o kontynuowaniu nauki do ZUS to ważny dokument dla uczniów i studentów pobierających rentę rodzinną. Do kiedy należy go złożyć?

  Środki dla samorządów na działania edukacyjne

  Samorządy do 17 września 2021 r. mają otrzymać środki z rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na działania edukacyjne.

  Whistleblowing – czemu sygnaliści nie zgłaszają naruszeń?

  Whistleblowing. Kluczowym testem dla systemów będzie to czy wpłyną zgłoszenia od sygnalistów i jak na nie zareagujemy. Ilu pracowników jest gotowych zgłosić nadużycie w pracy? Dlaczego pracownicy nie powiadamiają swoich pracodawców o nadużyciach w pracy?

  Stan wyjątkowy w Polsce 2021 - czy jest zgodny z prawem? [PODCAST]

  2 września 2021 na części terytorium Polski wprowadzono stan wyjątkowy. Jest to odpowiedź polskich władz na, trwający od kilku tygodni, kryzys uchodźczy na granicy z Białorusią. Co to właściwie oznacza dla obywateli? Czy działania rządu są zgodne z prawem? Te kwestie w rozmowie z Martą Zdanowską (Infor.pl) wyjaśnia mec. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska. Zapraszamy do wysłuchania najnowszego podcastu "DGPtalk: Z pierwszej strony".

  Podział uczniów na zaszczepionych i niezaszczepionych - czy jest dozwolony?

  Podział uczniów na zaszczepionych i niezaszczepionych - czy jest dozwolony? Oto odpowiedź Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.

  Całodobowa infolinia dla dzieci, młodzieży i rodziców

  Całodobowa infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i już działa pod numerem telefonu 800 800 605. Można na niej uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Połączenia są bezpłatne.

  Wcześniejsze emerytury dla nauczycieli?

  Wcześniejsze emerytury dla nauczycieli? Nauczyciel, który nie będzie chciał pracować przy wyższym pensum, będzie mógł odejść na wcześniejszą emeryturę na obowiązujących wcześniej zasadach – dowiedział się DGP.

  Podwyżki dla nauczycieli i wyższe pensum w 2022 r.?

  Podwyżki dla nauczycieli i wyższe pensum w 2022 roku? Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowuje kolejne propozycje dotyczące reformy systemu wynagradzania nauczycieli.

  Stan wyjątkowy a stan wojenny

  Stan wyjątkowy a stan wojenny - czym się różnią, kiedy można je wprowadzić? Jakie stany nadzwyczajne przewiduje Konstytucja?

  Stan wyjątkowy - kogo nie obowiązują ograniczenia?

  Stan wyjątkowy - kogo nie obowiązują ograniczenia? Co z weselami, pogrzebami, chrzcinami? Czy w stanie wyjątkowym mogą się odbyć wybory?

  Stypendium szkolne w 2021 r.

  Stypendium szkolne na rok szkolny 2021/2022 to jedna z dostępnych form pomocy materialnej dla uczniów. Kto i kiedy może uzyskać stypendium?

  Reforma wynagrodzeń nauczycieli 2022

  Reforma wynagrodzeń nauczycieli 2022 - minister Czarnek zapowiada podwyżki wiążące się z reformą edukacji. Ile ma wynieść pensum?

  Czy będą podwyżki dla nauczycieli w 2022 r.?

  Ile zarabiają nauczyciele? Czy projekt ustawy budżetowej na 2022 rok przewiduje podwyżki dla nauczycieli? Przedstawiamy stanowisko ZNP.

  Stan wyjątkowy w Polsce - wątpliwości RPO

  Stan wyjątkowy. RPO ma wątpliwości ws. ograniczeń pracy dziennikarzy oraz dostępu do informacji publicznej.

  Stan wyjątkowy - Sejm zdecydował

  Stan wyjątkowy - Sejm nie uchylił rozporządzenia Prezydenta. Stanem wyjątkowym są objęte 183 miejscowości na Podlasiu i Lubelszczyźnie, znajdujące się przy granicy z Białorusią.

  „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” – akcja edukacyjna KAS

  Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wznawia ogólnopolską akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu i uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. W poprzednich edycjach akcji zorganizowano  ponad 1,6 tys. spotkań w szkołach. Wzięło w nich udział prawie 110 tys. osób. Akcja odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

  Stan wyjątkowy - kary za łamanie zakazów

  Stan wyjątkowy - jakie kary grożą za łamanie zakazów i przebywanie na terenach przygranicznych na Podlasiu i w województwie lubelskim?

  Miasta a zmiany klimatu - projekt ustawy

  Projekt ustawy, która ma zwiększyć odporność miast na zamiany klimatu i poprawić jakość życia mieszkańców, opublikowano na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Co zawiera?