REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

V Międzynarodowe Forum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego już 27-28 września 2021!

  • Artykuł sponsorowany
fot. materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Płock po raz piąty zaprasza przedstawicieli samorządów, instytucji publicznych i firm prywatnych do udziału w Międzynarodowym Forum PPP, gdzie wymienią się doświadczeniami w zakresie realizacji projektów partnerstwa publiczno-prywatnego. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się online w dniach 27-28 września.

Inwestycje w formule partnerstwa publiczno-prywatnego są przyszłością samorządów. To właśnie dzięki dialogowi z sektorem biznesu miasta mają szansę na dynamiczny rozwój. Co roku podczas Międzynarodowego Forum PPP dzielimy się naszym doświadczeniem i zachęcamy innych samorządowców do tego, aby ośmielili się wykorzystywać tę formę współpracy − podkreśla Andrzej Nowakowski, Prezydent Miasta Płocka.

REKLAMA

REKLAMA

Pierwszego dnia odbędzie się debata dotycząca wpływu pandemii COVID-19 na finanse samorządów. Podczas forum uczestnicy poznają najlepsze praktyki PPP w Europie i na świecie, a zaproszeni eksperci podsumują 12 lat rynku PPP w Polsce. Nie zabraknie również prelekcji poświęconych realizacji projektów PPP w zakresie efektywności energetycznej oraz ochrony zdrowia i opieki społecznej. Po części merytorycznej przyjdzie czas na sesje warsztatowe o wymiarze praktycznym.

Szczególnie w czasach pandemii warto, aby samorządy szukały alternatywnych źródeł finansowania. Dochody wielu z nich gwałtownie spadły. Takim „kołem ratunkowym” może okazać się właśnie partnerstwo publiczno-prywatne. O możliwościach, ale i zagrożeniach związanych z taką formą inwestowania będziemy dyskutować z ekspertami podczas tegorocznego Forum − mówi dr Rafał Cieślak, opiekun merytoryczny Międzynarodowego Forum Partnerstwo Publiczno-Prywatnego.

Drugi dzień wydarzenia upłynie na dyskusjach dotyczących projektów pakietowych PPP oraz dobrych praktyk w zarządzaniu umowami partnerstwa publiczno-prywatnego. Odbędzie się również panel poświęcony sprawdzonym i nowym modelom współpracy w tej formule w zakresie budownictwa komunalnego. Z kolei zaproszeni specjaliści będą debatować o przyszłości partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce. Równolegle do paneli tematycznych odbędą się także sesje warsztatowe.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Praktycy PPP – konkurs na najlepsze projekty PPP

W trakcie tegorocznego wydarzenia odbędzie się również 2. edycja konkursu Praktycy PPP. Jego celem jest wyróżnienie i promocja przedsięwzięć samorządowych planowanych lub realizowanych w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

W zeszłorocznej edycji w kategorii „projekty realizowane” zwyciężyło Miasto Piastów (podmiot publiczny) oraz Piastów Spółka z o.o. (partner prywatny) za projekt: „Przebudowa i rozbudowa Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza oraz budowa hali sportowej wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą”. Z kolei w kategorii „projekty planowane do realizacji” laureatem zostały Gminy Wałbrzych oraz Lubliniec za projekt: „Budowa letniego parku wodnego – miejsca rekreacji dla mieszkańców Wałbrzycha oraz budowa krytej pływalni wraz z częścią rekreacyjną w Lublińcu” – projekt pakietowy.

Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęła Kancelaria Radcy Prawnego dr. Rafała Cieślaka.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie internetowej: www.forumppp.plock.eu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ministerstwo Zdrowia: Ogłoszono konkurs ofert na wybór realizatorów programu in vitro. Oferty można składać do 9 maja 2024 r.

9 maja 2024 r. minie termin składania ofert na wybór realizatorów programu in vitro. Realizatorami programu mogą być zarówno ośrodki prywatne, jak i podmioty publiczne.

MEN: wykaz zmian na liście lektur w podstawówkach. Części lektur nie będzie na egzaminie ósmoklasisty

W podstawówce poza listą lektur "Syzyfowe prace" Stefana Żeromskiego i wiersze Jarosława Marka Rymkiewicza.

Ministerstwo Cyfryzacji: Jak chronić małoletnich w internecie? Grupa robocza zaczęła prace

Grupa robocza ds. ochrony małoletnich w internecie rozpoczęła działalność. Posiedzenie inauguracyjne odbyło się w Ministerstwie Cyfryzacji. Grupa robocza ma wypracować rozwiązania zwiększające ochronę małoletnich przed szkodliwymi treściami powszechnie dostępnymi w internecie.

7 maja plan dla Europy, 10 maja rekonstrukcja rządu. Napięty grafik premiera Donalda Tuska

Premier Donald Tusk poinformował o nadchodzących wydarzeniach i planach rządu. Po krótkiej przerwie spowodowanej chorobą, premier jest gotowy do intensywnej pracy.

REKLAMA

Majówka. Kleszcze mogą zepsuć nam wypoczynek. Jak się przed nimi chronić?

Majówka to okres, który wielu z nas chce spędzić na łonie natury, ciesząc się pięknem otoczenia i towarzystwem bliskich. Jednak wraz z nadejściem wiosny, musimy pamiętać o zagrożeniu, jakie niosą ze sobą kleszcze i choroby przez nie przenoszone, takie jak kleszczowe zapalenie mózgu. Dlatego niezwykle ważne jest, aby pamiętać o odpowiednich środkach ochrony, w tym o szczepieniach przeciwko KZM.

MF: Już 30 tys. uczniów bierze udział w edukacyjnym programie Finansoaktywni. Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 6 maja br. Czekają atrakcyjne nagrody!

„Finansoaktywni” to program edukacyjny organizowany przez Ministerstwo Finansów. Misja tegorocznej edycji brzmi „Podatki płacimy, korzyści widzimy”. W tym roku w programie bierze udział prawie 30 tysięcy uczniów szkół podstawowych z 1800 klas z całej Polski. Zgłoszenia do programu i konkursu trwają do 6 maja 2024 r.

Duże zmiany w wojsku. Nowy plan MON

14 sierpnia nastąpi istotna zmiana w strukturach dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak poinformował wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej, Cezary Tomczyk, podczas posiedzenia sejmowej Komisji Obrony Narodowej, WOT zostaną bezpośrednio podporządkowane Sztabowi Generalnemu Wojska Polskiego.

Bezpłatne szkolenia wojskowe dla każdego! - Trenuj z Wojskiem 5

Bezpłatne szkolenia wojskowe dla każdego ruszają. To już 5. edycja programu Trenuj z Wojskiem. Można nauczyć się posługiwania się bronią, strzelania na trenażerze, przetrwania, zachowania podczas alarmów, walki wręcz, a nawet rzutu granatem. Kiedy odbywają się szkolenia? Kto może się zgłosić?

REKLAMA

Top 10 szkół przyjaznych LGBTQ+ w 2024 roku. Nowy ranking

W ramach 4. ogólnopolskiej edycji Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+, przeprowadzonej pod hasłem "Szkoła Zaufania", zebrano opinie 20 tys. osób. Po raz pierwszy wyniki zostały zaprezentowane w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Szkoły, które zdobyły najwyższe miejsca, otrzymają tarcze z rysunkiem tęczy i napisem "Szkoła Zaufania".

Europejska karta parkingowa dla osób z niepełnosprawnościami. Parlament Europejski zatwierdził nowe przepisy

Parlament Europejski zatwierdził nowe przepisy, które mają na celu ułatwienie życia osobom z niepełnosprawnościami w całej Unii Europejskiej. Przepisy te wprowadzają ogólnounijną kartę dla osób z niepełnosprawnościami oraz europejską kartę parkingową dla osób z niepełnosprawnościami.

REKLAMA