REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!” – akcja edukacyjna KAS

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!” – akcja edukacyjna KAS
„Hazard? Nie daj się wciągnąć!” – akcja edukacyjna KAS

REKLAMA

REKLAMA

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wznawia ogólnopolską akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu i uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. W poprzednich edycjach akcji zorganizowano  ponad 1,6 tys. spotkań w szkołach. Wzięło w nich udział prawie 110 tys. osób. Akcja odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Akcja „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

Akcja „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” jest dobrym i potrzebnym działaniem profilaktycznym. Edukacja młodych ludzi to bardzo ważne zadanie, a nielegalny hazard to problem nie tylko dla naszej służby, która go zwalcza. Dotyczy on przede wszystkim ludzi uzależnionych, ich rodziny i przyjaciół. Naszą akcją chcemy pokazać, z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się udział w grach hazardowych i przed nimi przestrzec – podkreśla szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska.

REKLAMA

Akcję honorowym patronatem objął Minister Edukacji i Nauki. Jej założenia wpisują się w działania MEiN w zakresie poprawy bezpieczeństwa uczniów i wzmocnienia profilaktyki uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych.

W trakcie dwóch poprzednich edycji odbyło się 1660 spotkań w szkołach w całej Polsce. Uczestniczyło w nich blisko 110 tys. uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, studentów i rodziców. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Uczestnicy wysoko oceniali inicjatywę i poziom zajęć.

Cel aktualnej edycji akcji i jej odbiorcy

Akcja ma przede wszystkim zwrócić uwagę na kwestie takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier hazardowych wśród dzieci i młodzieży. Chcemy też pokazać z jakim ryzykiem wiąże się rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych.

Akcja jest skierowana do uczniów klas 7. i 8. szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. Jej odbiorcami są także rodzice i nauczyciele.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Hazard jest szczególnie niebezpieczny dla młodych

Nieświadomi zagrożenia młodzi ludzie traktują hazard w sieci jako niewinną formę rozrywki.

Organizatorzy nielegalnych kasyn internetowych często oferują nowym graczom możliwość grania za darmo, aby w efekcie uzależnić od gry za pieniądze. Częstym zjawiskiem jest również oferowanie nagród w postaci wirtualnych żetonów. Gracze mogą posługiwać się nimi podczas kolejnych gier. Witryny internetowe oferują ruletkę i pokera, a kolorowa grafika z realistycznym dźwiękiem i obrazem są bardzo atrakcyjne dla młodych osób.

Nie bez znaczenia pozostają też emocje gracza związane z rywalizacją. To wszystko sprawia, że hazard online, nawet bez pieniędzy, jest wciągający i ekscytujący.

Jak wziąć udział w akcji „HAZARD? Nie daj się wciągnąć!"

Każda zainteresowana szkoła może zgłosić swój udział w akcji wysyłając e-maila na adres koordynatora ze swojego województwa. Więcej informacji i kontakt do koordynatorów znajdują się na stronie: gov.pl/web/kas/hazard-nie-daj-sie-wciagnac-akcja-edukacyjna.

***

REKLAMA

Hazard niemal we wszystkich państwach na świecie podlega regulacji prawnej. Dzieje się tak ze względów społecznych, w tym realnego zagrożenia uzależnieniem od hazardu. Również w Polsce urządzanie i prowadzenie gier hazardowych jest regulowane i nadzorowane przez państwo, a podstawowym aktem prawa jest ustawa z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie gier losowych, zakładów wzajemnych i gier na automatach jest dozwolone wyłącznie na zasadach określonych w ustawie, która wprowadziła warunki i ograniczenia dotyczące tej działalności. Zgodnie z nimi wstęp do ośrodków gier i punktów przyjmowania zakładów wzajemnych oraz udział w grach hazardowych jest dozwolony wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat.

Źródło: Ministerstwo Finansów

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak i kiedy rezerwować wakacje, żeby było najtaniej?

Jak Polacy planują wakacje? Na ostatnią chwilę czy z wyprzedzeniem? Jak najtaniej zarezerwować hotel? Czy Polacy chętnie spędzają wakacje w kraju?

Kalendarz szczepień dorosłych [TABELA]

Kalendarz szczepień dorosłych. Kiedy i na co warto się zaszczepić? Które szczepionki są szczególnie zalecane dla seniorów? Ile dawek poszczególnych szczepionek? Polskie Towarzyszko Medycyny rodzinnej we współpracy z Fundacją MY PACJENCI opracowało kalendarz szczepień dla dorosłych.

Branża pirotechniczna chce wzmocnić potencjał obronny kraju

W odpowiedzi na zapowiadane przez rząd plany dotyczące szeroko zakrojonych szkoleń wojskowych, przedstawiciele branży pirotechnicznej, w liście wysłanym do ministrów obrony oraz spraw wewnętrznych i administracji, podkreślają swoje unikalne kompetencje i zasoby. Chodzi o wzmocnienie bezpieczeństwa państwa oraz efektywną współpracę ze strukturami obronnymi.

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi o zmiany w zakresie rejestru umów

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi m.in. o zmiany w zakresie rejestru umów. Projekt nowelizacji trafił do opiniowania. Projektodawcą jest Ministerstwo Finansów.

REKLAMA

8400 zł brutto dla pracowników pomocy społecznej? 3-miesięczny urlop? Związkowcy przedstawili propozycje

Ile zarabia pracownik pomocy społecznej? A ile powinien zarabiać? Związkowa Alternatywa domaga się radykalnej poprawy warunków pracy i wynagrodzeń zatrudnionych w tym sektorze. Związek oczekuje skokowego wzrostu płac, dotrzymania przez rząd złożonych wcześniej obietnic, a także zapewnienia urlopu regeneracyjnego i warunków do rozwoju zawodowego dla wszystkich zatrudnionych w sektorze pomocy społecznej.

Gminy mają problemy finansowe, bo słabo ściągają zaległe czynsze, podatki, kary i tym podobne zobowiązania

Podatki, czynsze za mieszkania komunalne, wodę, wywóz śmieci, alimenty i mandaty – takich opłat nie regulują konsumenci oraz firmy wobec gmin. Nazbierało się tego już ponad 17,5 miliarda złotych. Jednocześnie gminy narzekają na brak pieniędzy na remonty, budowę mieszkań i inne ważne przedsięwzięcia.

36 lat w oczekiwaniu na diagnozę. Pacjenci z chorobami rzadkimi wciąż czekają na zmiany

W Polsce ponad 3 miliony osób zmaga się z chorobami rzadkimi, a system opieki zdrowotnej wciąż nie jest odpowiednio przystosowany do ich potrzeb. Czas oczekiwania na diagnozę często rozciąga się na lata, co prowadzi do pogorszenia zdrowia pacjentów i stanowi ogromne obciążenie dla ich rodzin. Oto historie pacjentów, którzy latami czekali na diagnozę.

4666 zł dla każdego sołtysa? Wybory organizowane przez PKW?

Czy sołtysi otrzymają wynagrodzenia na poziomie ustawowej płacy minimalnej? Czy wybory na sołtysa będą organizowane przez Państwową Komisję Wyborczą, a kandydaci organizować będą kampanie w swoich wsiach? Profesjonalizacje działań najmniejszych jednostek administracyjnych zaproponował jeden z kandydatów na Prezydenta PR.

REKLAMA

Status ochrony wilka. Komisja Europejska proponuje zmiany

7 marca 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące załączników do konwencji berneńskiej. Chodzi o zmianę statusu ochrony wilka. Komisja UE proponuje dostosowanie statusu ochrony wilka w prawodawstwie UE do konwencji berneńskiej.

Poradnik kryzysowy. Pierwsze 72 h każde gospodarstwo powinno przetrwać o własnych siłach

Do końca roku do obywateli ma trafić tzw. poradnik kryzysowy. Robert Klonowski z MSWiA przekazał PAP: - Przez trzy dni wszyscy obywatele, każde gospodarstwo domowe, powinno przetrwać o własnych siłach.

REKLAMA