REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ukraińcy pracujący w Zakopanem chcą ściągnąć swoje rodziny do Polski

Ukraińcy pracujący w Zakopanem chcą ściągnąć swoje rodziny; hotelarze deklarują pomoc
Ukraińcy pracujący w Zakopanem chcą ściągnąć swoje rodziny; hotelarze deklarują pomoc
www.InwestycjewKurortach.pl

REKLAMA

REKLAMA

Ukraińcy pracujący w sektorze turystycznym w Zakopanem chcą ściągać tu swoje rodziny. Hotelarze deklarują możliwość tymczasowego zakwaterowania rodzin swoich pracowników z Ukrainy – powiedział Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Małopolska Organizacja Turystyczna analizuje możliwości przyjęcia uchodźców w hotelach.

Niektórzy Ukraińcy pracujący pod Tatrami chcą wracać do swojej ojczyzny, inni wyjechać dalej na zachód.

REKLAMA

Jak zareagowali Ukraińcy w Polsce na wojnę w ojczyźnie?

"Dzisiejszy dzień rozpoczął się w wielu zakopiańskich hotelach płaczem na recepcjach, w kuchniach, w kantorach. Od rana są problemy personalne pracowników z Ukrainy. Są łzy, jest rozpacz spowodowana rosyjską inwazją i brakiem możliwości skontaktowania się z rodzinami. Zapewniamy pracownikom z Ukrainy pomoc, na ile możemy. Pracownicy z Ukrainy pytają o możliwość sprowadzenia do zakopiańskich hoteli swoich rodzin i już kilka hoteli wyraziło takie zgody, aby tymczasowo zakwaterować u siebie rodziny swoich pracowników z Ukrainy" – powiedział Wagner.

Sezon zimowy dobiega końca i tym samym zwalniają się pokoje, w których będzie można ulokować uchodźców z Ukrainy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ukraińcy w Polsce – część chce wyjechać z rodzinami do Niemiec

Cześć pracowników sektora hotelarskiego z Ukrainy deklaruje także chęć wyjazdu, ale nie do swojej ojczyzny, tylko dalej na zachód, do Niemiec, Czech, tam gdzie są już ich rodziny. Jak przekonywał Wagner, taki wyjazd nie jest kierowany efektem finansowym, ale chęcią bycia bezpiecznym, jak najdalej od konfliktu.

Ukraińcy w Polsce porzucili pracę i wrócili do domu

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że cała ukraińska załoga jednego z zakopiańskich hoteli w czwartek nagle zwolniła się z pracy, argumentując to chęcią powrotu do swojej ojczyzny.

Ukraińcy w Polsce – Zakopane deklaruje pomoc

"Deklarujemy nasze zaangażowanie w ramach solidarności z narodem ukraińskim, bo to nasi przyjaciele i współpracownicy. Teraz w pierwszej kolejności najważniejsza jest doraźna pomoc w relokacji rodzin" – przekonywał Wagner.

Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Grzegorz Biedroń powiedział, że organizacja analizuje możliwości małopolskich hoteli, gdyby zapadła decyzja władz o przeznaczeniu obiektów hotelowych dla uchodźców na zasadach komercyjnych.

"Przeprowadzamy analizę zakresie możliwości przyjęcia uchodźców i na jakich zasadach. Sektor usług, w tym turystycznych, jest pierwszym miejscem, który chętnie przyjmie pracowników z Ukrainy" – dodał Biedroń.

Z oficjalnych danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie wynika, że w ubiegłym roku w całym województwie było zarejestrowanych 78 tys. pracowników z Ukrainy.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Taki jest stan budżetu państwa. Są najnowsze dane

Są nowe dane dotyczące stanu budżetu państwa. Deficyt budżetu po czerwcu wyniósł 69 mld 905,9 mln zł. Tak podało w opublikowanych szacunkowych danych Ministerstwo Finansów. Co jeszcze wiadomo o wykonaniu budżetu?

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych w 2024 roku. Jakie podwyżki są zapisane w obywatelskim projekcie ustawy?

Jakie jest obecnie wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek i położnych? Jakie podwyżki i zmiany zasad ustalania tych wynagrodzeń są przewidziane w obywatelskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych, który jest obecnie procedowany w Sejmie RP.

Projekt "Szkoły międzypokoleniowej" ruszy jesienią, w formie pilotażu

Projekt "Szkoły międzypokoleniowej", czyli wspólna przestrzeń dla uczniów i seniorów, sprzyjająca wymianie informacji i integracji międzypokoleniowej, ruszy jesienią w formie pilotażu. Tak przekazała minister ds. polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz.

Minister finansów: płace w budżetówce wzrosną nieznacznie więcej niż 4,1% w 2025 roku. Realna wartość wynagrodzeń ma być utrzymana

Resort finansów zaproponuje Radzie Ministrów wyższą niż 4,1 proc. waloryzację wynagrodzeń w sferze budżetowej w 2025 r. - poinformował 15 lipca 2024 r. minister finansów Andrzej Domański podczas posiedzenia Rady Dialogu Społecznego. Nie wskazał jednak żadnego konkretnego wskaźnika podwyżek dla budżetówki w przyszłym roku.

REKLAMA

Darmowa rehabilitacja z ZUS dla nauczycieli i innych pracujących głosem. Dla kogo 24 dni w sanatorium? Jak uzyskać skierowanie?

ZUS informuje, że osoby, dla których głos jest głównym narzędziem pracy (np. nauczyciele) są narażone na zaburzenia funkcji narządu głosu i tym samym grozi im utrata zdolności do pracy. Jeżeli chcą temu zapobiec, mogą skorzystać z rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej ZUS w schorzeniach narządu głosu. Rehabilitacja lecznicza w zakresie schorzenia narządu głosu, na którą kieruje ZUS, trwa 24 dni w ośrodku rehabilitacyjnym w takich miejscowościach jak: Ciechocinek, Jelenia Góra, Ostróda, Świeradów-Zdrój, Uniejów. Jak uzyskać skierowanie do sanatorium?

Wakacje 2024: dokąd najchętniej jeżdżą Polacy i jakie mają budżety?

Większość Polaków (84 proc.) planuje wyjechać na wakacje, i większość spędzi je w Polsce (64 proc.). Tak wynika z  raportu International Travel Confidence Index 2024 opracowanego na zlecenie Allianz Partners.

Rekordowa liczba pasażerów z lotniska Chopina

Ponad 2 mln odprawionych w ciągu miesiąca pasażerów. To rekord, który padł w czerwcu na lotnisku Chopina. Z szacunków wynika, ze w całym roku ta liczba będzie wynosić 20 mln. 

Darmowe potańcówki w Warszawie

Wracają potańcówki na Grochowskiej. Od 12 lipca mieszkańcy dzielnicy Praga-Południe i okolic będą mogli tańczyć do muzyki z różnych stron świata. 

REKLAMA

Koncert życzeń związków nauczycielskich: 500 zł dodatku za wychowawstwo, 15% lub 20% podwyżki w 2025 roku, 4 dni urlopu na żądanie, zmiany w zastępstwach, odprawach, godzinach ponadwymiarowych i inne postulaty

Związek Nauczycielstwa Polskiego i  Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" wystosowały 10 lipca 2024 r. odrębne pisma do Ministerstwa Edukacji Narodowej zawierające obszerne listy spraw wymagających pilnego uregulowania. Są to odpowiedzi na ustalenia grupy roboczej ds. wynagradzania nauczycieli z 26 czerwca br. działającej w ramach Zespołu ds. pragmatyki zawodowej nauczycieli. Czego domagają się związkowcy?

Mięsak. Poznaj objawy tego nowotworu

Mięsak to rzadki nowotwór. Stanowi około 1% wszystkich nowotworów u dorosłych i około 15% u dzieci. Lipiec to miesiąc poświęcony budowaniu świadomości na temat mięsaków. Warto wiedzieć, czym są te nowotwory, jakie dają objawy i jak ważna jest szybka diagnoza. 

REKLAMA