REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

2 mld zł dla Polski Wschodniej: konkurs - Infrastruktura drogowa

pieniądze, euro, zapłata, płatności
pieniądze, euro, zapłata, płatności
pieniądze, euro, zapłata, płatności
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

14 czerwca 2023 r. startuje nabór do konkursu „Infrastruktura drogowa” realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW). Konkurs skierowany jest do województw  Polski Wschodniej. Łączny budżet działania wynosi prawie 2 mld zł.

Zgłoszenia do konkursu „Infrastruktura drogowa”. Terminy

Zgłoszenia do konkursu „Infrastruktura drogowa” można składać od 14 czerwca do 30 sierpnia 2023 r. (w ostatnim dniu naboru do godz. 16.00). Beneficjentami projektów będą województwa Polski Wschodniej: warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie, podlaskie oraz mazowieckie z wykluczeniem aglomeracji warszawskiej. 

REKLAMA

Infrastruktura drogowa musi być lepsza 

Celem interwencji jest poprawa dostępności drogowej w regionie. Oczekiwanym efektem wsparcia będzie rozwój i udoskonalanie zrównoważonej, odpornej na zmiany klimatu, inteligentnej i intermodalnej mobilności na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym, w tym poprawę̨ dostępu do TEN-T oraz mobilności transgranicznej.

Konkurs - infrastruktura drogowa. Dla Kogo?

Do konkursu mogą zgłaszać się jednostki samorządu terytorialnego (zarządcy dróg wojewódzkich) z makroregionu Polski Wschodniej. Wsparcie wyniesie do 85% wartości projektu. Minimalny wkład własny beneficjenta wynosi 15%. Pomoc finansowa jest udzielana w formie bezzwrotnego wsparcia finansowego. 

Dofinansowanie będzie można przeznaczyć na:

             budowę lub przebudowę dróg w celu ustanowienia niezbędnych połączeń do sieci TEN-T;

Dalszy ciąg materiału pod wideo

             budowę przejść granicznych oraz innych gałęzi zrównoważonego transportu (np. terminali                  intermodalnych, węzłów kolejowych);

             budowę lub przebudowę dróg w celu umożliwienia wykonywania codziennych przewozów                  publicznego transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej;

             budowę lub przebudowę obwodnic.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości odpowiada za nabór

– W ramach obecnego naboru mamy do dyspozycji 1,355 mld zł. Warto jednak podkreślić, że jeśli projektów będzie bardzo dużo, instytucja zarządzająca może podjąć decyzję o zwiększeniu tych środków tak, aby wykorzystać całą alokację działania, która wynosi 430 mln euro. Środki te pozwolą na rozwój infrastruktury drogowej, która ma kluczowe znaczenie dla mobilności, rozwoju gospodarczego oraz poprawy jakości życia mieszkańców Polski Wschodniej – podkreśla Maciej Berliński, dyrektor Departamentu Projektów Infrastrukturalnych w PARP. 

Instytucją odpowiedzialną za przeprowadzenie naboru jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Źródło: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Sektor publiczny
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Helikopter z odbiornikiem pasywnym szukają surowców krytycznych na Suwalszczyźnie. Co to są surowce krytyczne?

  Od 1 marca 2024 r. na terenie kilku gmin na Suwalszczyźnie rozpoczęły się poszukiwania złóż surowców krytycznych ze skał magmowych. Badania z wykorzystaniem helikoptera potrwają około dwóch tygodni – poinformował PAP Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy.

  Są już wypłaty podwyżek 30-33% dla nauczycieli - informuje Lublin, Kalisz, Rzeszów, Biała Podlaska, Brwinów, Hrubieszów. Samorządy nie czekały do końca kwietnia

  Rozpoczęła się długo wyczekiwana wypłata podwyżek dla nauczycieli. 1 marca wyższe wynagrodzenie otrzymali nauczyciele z Lublina i Koszalina. Również mniejsze gminy uruchamiają wyższe przelewy.

  Stopnie alarmowe na terenie całego kraju. Premier Donald Tusk podpisał zarządzenia

  Premier Donald Tusk podpisał zarządzenia wprowadzające stopnie alarmowe - 2. stopnia BRAVO i 2. stopnia BRAVO-CRP na terenie całego kraju oraz 2. stopnia BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej, mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

  Pobyt w szpitalu - jak się przygotować?

  Pobyt w szpitalu często wiąże się ze stresem. Czasem zmniejszyć go może odpowiednie przygotowanie i wiedza o tym, co jest potrzebne do przyjęcia do szpitala. Podpowiadamy w artykule. 

  REKLAMA

  Od 1 marca 2024 r. zmiana wysokości opłaty za wydanie duplikatu Karty Dużej Rodziny

  Jaka jest aktualna wysokość opłaty za wydanie duplikatu Karty Dużej Rodziny? Kiedy pobierana jest taka opłata?

  Infolinia dla żołnierzy i ich rodzin uruchomiona - wsparcie psychologiczne

  29 lutego 2024 roku została uruchomiona bezpłatna i ogólnodostępna infolinia dla żołnierzy WP, pracowników resortu obrony narodowej oraz ich rodzin.

  29 lutego - Światowy Dzień Chorób Rzadkich. Ile ich jest na świecie?

  Dzień Chorób Rzadkich przypada na ostatni dzień lutego, data jest nieprzypadkowa. Na całym świecie 300 mln ludzi żyje z rzadkimi chorobami. 

  Jak pozbyć się mikroplastiku z wody? Prosty sposób

  Mikroplastik jest wszechobecny, niestety trafia także do pożywienia i wody. Chociaż na ten moment nie wiadomo dokładnie, jak wpływa na ludzki organizm, to wpływ ten z pewnością nie jest pozytywny. Naukowcy znaleźli sposób na pozbycie się mikroplastiku go z wody. 

  REKLAMA

  "Szczyt rolniczy" w Warszawie. Dziś premier spotkał się z protestującymi rolnikami

  Dziś w Warszawie miał miejsce "szczyt rolniczy". Premier Donald Tusk spotkał się z przedstawicielami protestujących rolników. Tematem rozmów jest m.in. kwestia napływu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy. Rolnicy sprzeciwiają się również unijnej polityce Zielonego Ładu.

  Ustawa o dostępności w produktach i usługach od 28 czerwca 2025 roku

  Ustawa o zapewnieniu dostępności w produktach i usługach dla osób z niepełnosprawnościami i ze szczególnymi potrzebami ma wejść w życie dnia 28 czerwca 2025 roku. O jakie produkty i usługi chodzi ustawodawcy wdrażającemu unijną dyrektywę zwaną "Europejskim Aktem o Dostępności” (EAA)?

  REKLAMA