REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

2 mld zł dla Polski Wschodniej: konkurs - Infrastruktura drogowa

pieniądze, euro, zapłata, płatności
pieniądze, euro, zapłata, płatności
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

14 czerwca 2023 r. startuje nabór do konkursu „Infrastruktura drogowa” realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW). Konkurs skierowany jest do województw  Polski Wschodniej. Łączny budżet działania wynosi prawie 2 mld zł.

Zgłoszenia do konkursu „Infrastruktura drogowa”. Terminy

Zgłoszenia do konkursu „Infrastruktura drogowa” można składać od 14 czerwca do 30 sierpnia 2023 r. (w ostatnim dniu naboru do godz. 16.00). Beneficjentami projektów będą województwa Polski Wschodniej: warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie, podlaskie oraz mazowieckie z wykluczeniem aglomeracji warszawskiej. 

REKLAMA

Infrastruktura drogowa musi być lepsza 

Celem interwencji jest poprawa dostępności drogowej w regionie. Oczekiwanym efektem wsparcia będzie rozwój i udoskonalanie zrównoważonej, odpornej na zmiany klimatu, inteligentnej i intermodalnej mobilności na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym, w tym poprawę̨ dostępu do TEN-T oraz mobilności transgranicznej.

Konkurs - infrastruktura drogowa. Dla Kogo?

Do konkursu mogą zgłaszać się jednostki samorządu terytorialnego (zarządcy dróg wojewódzkich) z makroregionu Polski Wschodniej. Wsparcie wyniesie do 85% wartości projektu. Minimalny wkład własny beneficjenta wynosi 15%. Pomoc finansowa jest udzielana w formie bezzwrotnego wsparcia finansowego. 

Dofinansowanie będzie można przeznaczyć na:

             budowę lub przebudowę dróg w celu ustanowienia niezbędnych połączeń do sieci TEN-T;

Dalszy ciąg materiału pod wideo

             budowę przejść granicznych oraz innych gałęzi zrównoważonego transportu (np. terminali                  intermodalnych, węzłów kolejowych);

             budowę lub przebudowę dróg w celu umożliwienia wykonywania codziennych przewozów                  publicznego transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej;

             budowę lub przebudowę obwodnic.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości odpowiada za nabór

– W ramach obecnego naboru mamy do dyspozycji 1,355 mld zł. Warto jednak podkreślić, że jeśli projektów będzie bardzo dużo, instytucja zarządzająca może podjąć decyzję o zwiększeniu tych środków tak, aby wykorzystać całą alokację działania, która wynosi 430 mln euro. Środki te pozwolą na rozwój infrastruktury drogowej, która ma kluczowe znaczenie dla mobilności, rozwoju gospodarczego oraz poprawy jakości życia mieszkańców Polski Wschodniej – podkreśla Maciej Berliński, dyrektor Departamentu Projektów Infrastrukturalnych w PARP. 

Instytucją odpowiedzialną za przeprowadzenie naboru jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Źródło: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rekordowa liczba pasażerów z lotniska Chopina

Ponad 2 mln odprawionych w ciągu miesiąca pasażerów. To rekord, który padł w czerwcu na lotnisku Chopina. Z szacunków wynika, ze w całym roku ta liczba będzie wynosić 20 mln. 

Darmowe potańcówki w Warszawie

Wracają potańcówki na Grochowskiej. Od 12 lipca mieszkańcy dzielnicy Praga-Południe i okolic będą mogli tańczyć do muzyki z różnych stron świata. 

Dla nauczycieli: co najmniej 15% podwyżki, 500 zł dodatku za wychowawstwo, 4 dni urlopu na żądanie, zmiany w zastępstwach, godzinach ponadwymiarowych. ZNP i NSZZ Solidarność do MEN: sprawy do pilnego załatwienia

Związek Nauczycielstwa Polskiego i  Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" wystosowały 10 lipca 2024 r. odrębne pisma do Ministerstwa Edukacji Narodowej zawierające obszerne listy spraw wymagających pilnego uregulowania. Są to odpowiedzi na ustalenia grupy roboczej ds. wynagradzania nauczycieli z 26 czerwca br. działającej w ramach Zespołu ds. pragmatyki zawodowej nauczycieli. Czego domagają się związkowcy?

Mięsak. Poznaj objawy tego nowotworu

Mięsak to rzadki nowotwór. Stanowi około 1% wszystkich nowotworów u dorosłych i około 15% u dzieci. Lipiec to miesiąc poświęcony budowaniu świadomości na temat mięsaków. Warto wiedzieć, czym są te nowotwory, jakie dają objawy i jak ważna jest szybka diagnoza. 

REKLAMA

Czy warto iść na tradycyjne studia w 2024 roku? Gdzie zdobyć praktyczne umiejętności przydatne w pracy?

Dziś coraz więcej osób kwestionuje sens tradycyjnego modelu akademickiego, który koncentruje się głównie na zdobywaniu wiedzy teoretycznej, bez jednoczesnego zapewnienia praktycznych umiejętności przydatnych na rynku pracy. Także rosnące koszty edukacji oraz obawy o przyszłe zatrudnienie skłaniają młodych ludzi do poszukiwania alternatywnych ścieżek rozwoju zawodowego, takich jak kursy, szkolenia praktyczne czy praca zdalna. Czy warto zatem jeszcze iść na tradycyjne studia?

Dyrektor CKE: Będą zmiany w maturach i egzaminie ósmoklasisty w 2025 r. Rok szkolny 2024/2025: Odchudzona o 20% podstawa programowa

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik w rozmowie z Polską Agencją Prasową udzielił informacji odnośnie zmian w maturach i egzaminie ósmoklasisty wynikających z uszczuplenia podstawy programowej od roku szkolnego 2024/2025. Najwięcej zmian ma być na egzaminie maturalnym z języka polskiego, tak pisemnym, jak i ustnym, np. znacznie skrócona zostanie lista pytań jawnych.

Min. Sikorski: kilka tysięcy osób w Polsce zgłosiło się do Legionu Ukraińskiego. Polska zapewnia sprzęt i szkolenie

Kilka tysięcy osób zarejestrowało się już w Polsce, aby dołączyć do Legionu Ukraińskiego, czyli nowej ukraińskiej ochotniczej jednostki wojskowej - poinformował minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podczas Forum Publicznego NATO, zorganizowanego przy okazji szczytu tej organizacji w Waszyngtonie.

Od piątku utrudnienia w Warszawie

W piątek kierowcy w stolicy napotkają utrudnienia na Wale Miedzeszyńskim i moście Poniatowskiego. 

REKLAMA

Poprawka matury w sierpniu 2024

Kiedy jest poprawka matury w sierpniu 2024 roku? Kiedy jest poprawkowa matura pisemna, a kiedy ustna? Co trzeba zrobić, aby przystąpić do terminu poprawkowego? Wyników można spodziewać się we wtorek 10 września 2024 r.

Siedem wsi w Polsce stanie się miastem od początku 2025 roku. Wiemy już które

Od 1 stycznia 2025 r. roku w Polsce przybędzie siedem miast. Tak wynika z założeń projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta oraz zmiany siedziby władz gminy, które zostały opublikowane 9 lipca 2024 r. w wykazie prac legislacyjnych rządu. Nastąpi też 7 zmian dotyczących ustalenia granic gmin i 11 zmian dotyczących ustalenia granic miast.

REKLAMA