REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Barometr warszawski: gorsze oceny dla władz i prezydent miasta

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Działania władz stolicy dobrze oceniało w listopadzie 53 proc. warszawiaków, a prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz - 55 proc. - wynika z najnowszego barometru warszawskiego. To spadek pozytywnych ocen w porównaniu do poprzedniego badania - z czerwca.

Zdecydowanie dobrze działania władz miasta ocenia 3 proc. badanych (spadek o 2 pkt proc.); raczej dobrze - 50 proc. (spadek o 13 pkt proc.) - wynika z badania zamieszczonego na stronach internetowych ratusza. Wzrosły negatywne oceny działań władz miasta. Raczej źle ocenia je 21 proc. badanych (wzrost o 4 pkt proc.); zdecydowanie źle 7 proc. (wzrost o 2 pkt proc.).

REKLAMA

Z kolei działania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz dobrze oceniło 55 proc. warszawiaków (spadek o 12 proc.); źle 30 proc. (wzrost o 7 proc.).

REKLAMA

Rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk powiedział, że to wciąż wysokie oceny. Dodał, że ich pogorszenie jest efektem niepopularnych, ale potrzebnych decyzji, jakie w ostatnim czasie podjęły władze miasta, m.in. podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej, opłat za żłobki czy przedszkola. Zaznaczył, że w dłuższej perspektywie przyczynią się one do rozwoju miasta.

Warszawiacy jako najważniejszą sprawę do rozwiązania najczęściej (30 proc.) wskazywali usprawnienie komunikacji, naprawę dróg - 22 proc.; metro - 18 proc.; służbę zdrowia - 15 proc.; budowę obwodnicy - 12 proc.

Mieszkańcy najczęściej negatywnie w komunikacji miejskiej oceniają tłok - 23 proc., brud, nieprzyjemny zapach - 10 proc., wentylację - 9 proc., ceny przejazdów, biletów - 7 proc., zbyt małą ilość autobusów niskopodłogowych - 7 proc.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jednocześnie większość - 60 proc. - nie zgadza się płacić więcej za bilety komunikacji miejskiej, by poprawić jakość taboru (44 proc. całkowicie, 16 proc. raczej się nie zgadza). W pełni aprobuje takie rozwiązanie 5 proc. warszawiaków, 11 proc. raczej się na nie zgadza się; trochę się zgadza, a trochę nie - 8 proc.

68 proc. badanych jest zadowolona, że w Warszawie odbędzie się Euro 2012 (bardzo zadowolonych - 32 proc., raczej zadowolonych jest 36 proc.) Z kolei niezadowolonych 19 proc. (bardzo - 7 proc.; raczej - 12 proc.).

REKLAMA

77 proc. badanych oceniło, że organizacja mistrzostw EURO 2012 w Warszawie przyczyni się do rozwoju turystycznego miasta; przeciwnego zdania jest 16 proc. badanych. 71 proc. oceniło, że organizacja mistrzostw przyczyni się do poprawy wizerunku miasta za granicą; przeciwnego zdania jest 12 proc. ankietowanych.

Barometr warszawski zrealizowała Fundacja Centrum Badania Opinii Społecznej na losowej i reprezentatywnej próbie 1100 mieszkańców stolicy powyżej 15. roku życia w listopadzie ub. roku. Ankieterzy przeprowadzili bezpośrednie wywiady w domu respondenta, przy wykorzystaniu techniki CAPI (Computer Assisted Personal Interview).

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Badania cholesterolu w bilansie sześciolatka. Od kiedy?

Od 5 maja do programu badań bilansu zdrowia sześciolatka wchodzi lipidogram. Rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak uważa to za ogromny sukces, bo zwiększy się świadomość, że choroby serca mogą dotykać także młodych.

Jak i kiedy rezerwować wakacje, żeby było najtaniej?

Jak Polacy planują wakacje? Na ostatnią chwilę czy z wyprzedzeniem? Jak najtaniej zarezerwować hotel? Czy Polacy chętnie spędzają wakacje w kraju?

Kalendarz szczepień dorosłych [TABELA]

Kalendarz szczepień dorosłych. Kiedy i na co warto się zaszczepić? Które szczepionki są szczególnie zalecane dla seniorów? Ile dawek poszczególnych szczepionek? Polskie Towarzyszko Medycyny rodzinnej we współpracy z Fundacją MY PACJENCI opracowało kalendarz szczepień dla dorosłych.

Branża pirotechniczna chce wzmocnić potencjał obronny kraju

W odpowiedzi na zapowiadane przez rząd plany dotyczące szeroko zakrojonych szkoleń wojskowych, przedstawiciele branży pirotechnicznej, w liście wysłanym do ministrów obrony oraz spraw wewnętrznych i administracji, podkreślają swoje unikalne kompetencje i zasoby. Chodzi o wzmocnienie bezpieczeństwa państwa oraz efektywną współpracę ze strukturami obronnymi.

REKLAMA

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi o zmiany w zakresie rejestru umów

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi m.in. o zmiany w zakresie rejestru umów. Projekt nowelizacji trafił do opiniowania. Projektodawcą jest Ministerstwo Finansów.

8400 zł brutto dla pracowników pomocy społecznej? 3-miesięczny urlop? Związkowcy przedstawili propozycje

Ile zarabia pracownik pomocy społecznej? A ile powinien zarabiać? Związkowa Alternatywa domaga się radykalnej poprawy warunków pracy i wynagrodzeń zatrudnionych w tym sektorze. Związek oczekuje skokowego wzrostu płac, dotrzymania przez rząd złożonych wcześniej obietnic, a także zapewnienia urlopu regeneracyjnego i warunków do rozwoju zawodowego dla wszystkich zatrudnionych w sektorze pomocy społecznej.

Gminy mają problemy finansowe, bo słabo ściągają zaległe czynsze, podatki, kary i tym podobne zobowiązania

Podatki, czynsze za mieszkania komunalne, wodę, wywóz śmieci, alimenty i mandaty – takich opłat nie regulują konsumenci oraz firmy wobec gmin. Nazbierało się tego już ponad 17,5 miliarda złotych. Jednocześnie gminy narzekają na brak pieniędzy na remonty, budowę mieszkań i inne ważne przedsięwzięcia.

36 lat w oczekiwaniu na diagnozę. Pacjenci z chorobami rzadkimi wciąż czekają na zmiany

W Polsce ponad 3 miliony osób zmaga się z chorobami rzadkimi, a system opieki zdrowotnej wciąż nie jest odpowiednio przystosowany do ich potrzeb. Czas oczekiwania na diagnozę często rozciąga się na lata, co prowadzi do pogorszenia zdrowia pacjentów i stanowi ogromne obciążenie dla ich rodzin. Oto historie pacjentów, którzy latami czekali na diagnozę.

REKLAMA

4666 zł dla każdego sołtysa? Wybory organizowane przez PKW?

Czy sołtysi otrzymają wynagrodzenia na poziomie ustawowej płacy minimalnej? Czy wybory na sołtysa będą organizowane przez Państwową Komisję Wyborczą, a kandydaci organizować będą kampanie w swoich wsiach? Profesjonalizacje działań najmniejszych jednostek administracyjnych zaproponował jeden z kandydatów na Prezydenta PR.

Status ochrony wilka. Komisja Europejska proponuje zmiany

7 marca 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące załączników do konwencji berneńskiej. Chodzi o zmianę statusu ochrony wilka. Komisja UE proponuje dostosowanie statusu ochrony wilka w prawodawstwie UE do konwencji berneńskiej.

REKLAMA