REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Barometr warszawski: gorsze oceny dla władz i prezydent miasta

REKLAMA

Działania władz stolicy dobrze oceniało w listopadzie 53 proc. warszawiaków, a prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz - 55 proc. - wynika z najnowszego barometru warszawskiego. To spadek pozytywnych ocen w porównaniu do poprzedniego badania - z czerwca.

Zdecydowanie dobrze działania władz miasta ocenia 3 proc. badanych (spadek o 2 pkt proc.); raczej dobrze - 50 proc. (spadek o 13 pkt proc.) - wynika z badania zamieszczonego na stronach internetowych ratusza. Wzrosły negatywne oceny działań władz miasta. Raczej źle ocenia je 21 proc. badanych (wzrost o 4 pkt proc.); zdecydowanie źle 7 proc. (wzrost o 2 pkt proc.).

REKLAMA

Z kolei działania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz dobrze oceniło 55 proc. warszawiaków (spadek o 12 proc.); źle 30 proc. (wzrost o 7 proc.).

REKLAMA

Rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk powiedział, że to wciąż wysokie oceny. Dodał, że ich pogorszenie jest efektem niepopularnych, ale potrzebnych decyzji, jakie w ostatnim czasie podjęły władze miasta, m.in. podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej, opłat za żłobki czy przedszkola. Zaznaczył, że w dłuższej perspektywie przyczynią się one do rozwoju miasta.

Warszawiacy jako najważniejszą sprawę do rozwiązania najczęściej (30 proc.) wskazywali usprawnienie komunikacji, naprawę dróg - 22 proc.; metro - 18 proc.; służbę zdrowia - 15 proc.; budowę obwodnicy - 12 proc.

Mieszkańcy najczęściej negatywnie w komunikacji miejskiej oceniają tłok - 23 proc., brud, nieprzyjemny zapach - 10 proc., wentylację - 9 proc., ceny przejazdów, biletów - 7 proc., zbyt małą ilość autobusów niskopodłogowych - 7 proc.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jednocześnie większość - 60 proc. - nie zgadza się płacić więcej za bilety komunikacji miejskiej, by poprawić jakość taboru (44 proc. całkowicie, 16 proc. raczej się nie zgadza). W pełni aprobuje takie rozwiązanie 5 proc. warszawiaków, 11 proc. raczej się na nie zgadza się; trochę się zgadza, a trochę nie - 8 proc.

68 proc. badanych jest zadowolona, że w Warszawie odbędzie się Euro 2012 (bardzo zadowolonych - 32 proc., raczej zadowolonych jest 36 proc.) Z kolei niezadowolonych 19 proc. (bardzo - 7 proc.; raczej - 12 proc.).

REKLAMA

77 proc. badanych oceniło, że organizacja mistrzostw EURO 2012 w Warszawie przyczyni się do rozwoju turystycznego miasta; przeciwnego zdania jest 16 proc. badanych. 71 proc. oceniło, że organizacja mistrzostw przyczyni się do poprawy wizerunku miasta za granicą; przeciwnego zdania jest 12 proc. ankietowanych.

Barometr warszawski zrealizowała Fundacja Centrum Badania Opinii Społecznej na losowej i reprezentatywnej próbie 1100 mieszkańców stolicy powyżej 15. roku życia w listopadzie ub. roku. Ankieterzy przeprowadzili bezpośrednie wywiady w domu respondenta, przy wykorzystaniu techniki CAPI (Computer Assisted Personal Interview).

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Amerykanie, Niemcy i Francuzi będą produkować amunicję na Ukrainie. Podpisano już umowy z ukraińskim rządem

Koncern zbrojeniowy ze Stanów Zjednoczonych Northrop Grumman zacznie produkcję amunicji na Ukrainie. Taką informacje przekazał ukraiński portal Militarnyj. To pierwsza taka umowa między ukraińskim rządem a amerykańską firmą produkującą broń.

Za małe podwyżki dla policjantów? Będzie jednak więcej na kontach niż 4,1%? Przecież w policji już dziś jest 15 000 wakatów

Już dziś jest w Policji 15 000 wakatów. Co się stanie z zainteresowaniem pracą policjanta w przypadku podniesienia mundurowym pensji w 2025 r. tylko o 4,1%. Tyle deklaruje rząd premiera D. Tuska dla całej budżetówki w 2025 r.

Czy nauczycielka teraz może przejść na emeryturę z ZUS już po ukończeniu 55. roku życia, na czym polega wcześniejsza emerytura dla nauczycieli

Nauczycielskie świadczenie kompensacyjne choć formalnie emeryturą nie jest, w rzeczywistości pełni rolę wcześniejszej emerytury dla nauczycieli. Czy jednak wszyscy zatrudnieni w tym zawodzie mogą z takiego świadczenia z ZUS skorzystać, zy tylko gdy stracą pracę?

Od 1 września 2025 r. zmiany w szkołach. Jedna godzina tygodniowo religii. Czy coś jeszcze się zmieni?

Ministra edukacji Barbara Nowacka ogłosiła, że od 1 września 2025 roku w polskich szkołach zostanie wprowadzona jedna godzina lekcji religii. To oznacza, że uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach religijnych raz w tygodniu.

REKLAMA

Podwyżki wynagrodzeń nawet o 1000 zł dla pracowników samorządowych. Padł apel ZMP

 Związek Miast Polskich wyraził negatywną opinię o projekcie nowelizacji rozporządzenia dotyczącego wynagradzania pracowników samorządowych. 

Nauczyciele wciąż bez wynagrodzenia za opiekę nad uczniami. Od dziś wnioski. Wzór wniosku [Podróże z klasą]

Pomimo apeli ZNP nauczyciele wciąż bez wynagrodzenia za opiekę nad uczniami w czasie wycieczek szkolnych. Dziś rusza przyjmowanie wniosków do najnowszego programu dofinansowania wycieczek szkolnych (2-5 dni) [Podróże z klasą].

Zmiany w podstawie programowej. Nowa lista lektur bez Rymkiewicza i Dukaja

Minister Edukacji, Barbara Nowacka, ogłosiła, że do końca czerwca zostanie opublikowana podstawa programowa z listą lektur.

W szkołach będzie jedna godzina lekcji religii. Będzie nowe rozporządzenie MEN

Barbara Nowacka, minister edukacji, poinformowała, że od 1 września 2025 r. w szkołach będzie jedna godzina lekcji religii. Lekcje będą mogły być prowadzone w grupach międzyklasowych.

REKLAMA

Wojsko wypłaci 6000 zł mężczyznom i kobietom 18-35 lat. Ochotnicy zasilą rezerwę [Wakacje z wojskiem]

W pierwszym turnusie programu „Wakacje z wojskiem”, który rozpoczął się w ubiegłym tygodniu, udział bierze 3,5 tys. młodych Polaków w ponad 30 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju. W sumie w okresie wakacyjnym odbędą się trzy tury szkolenia, a wniosek o udział złożyło już ponad 11 tys. osób.

Rada Języka Polskiego opublikowała PDF-a z nowymi zasadami ortografii. Zmiany w dużych literach. Prościej z imiesłowami

Rada Języka Polskiego opublikowała 11 nowych zasad polskiej ortografii. Nowe reguły pisowni w PDF-ie w artykule. Zmiany w dużych literach. Prościej z imiesłowami. 

REKLAMA