REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Lubuskie: można uzyskać dotację na inicjatywy lokalne

REKLAMA

Słubicka Fundacja na rzecz Collegium Polonicum ogłosiła nabór wniosków do kolejnej edycji programu "Działaj Lokalnie". Wspierane będą szczególnie te projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz wspólnego dobra - powiedział w środę koordynator programu Karol Duer.

"Działaj Lokalnie" to program finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Realizowany jest od 2000 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i służy inicjowaniu aktywności obywatelskiej.

REKLAMA

Fundacja ze Słubic bierze udział w programie od 2006 roku. Od tego czasu w ramach sześciu zorganizowanych przez nią konkursów przyznano 52 dotacje na łączną kwotę ponad 200 tys. zł.

W skali kraju przez ponad 11 lat w ramach tego programu zrealizowano ponad 4 tys. projektów, które otrzymały 18,3 mln zł dofinansowania.

REKLAMA

W regionie do udziału w programie zaproszone są w tym roku organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, które mają siedzibę w kilku lubuskich gminach: Słubice, Górzyca, Ośno Lubuskie, Cybinka Rzepin, Skwierzyna, Lubniewice, Krosno Odrzańskie i Dąbie. Preferowane będą wnioski organizacji, które dotychczas nie korzystały z tej formy pomocy. Można je składać do 25 kwietnia br. w siedzibie fundacji w Słubicach.

"W tym roku szczególnie wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz wspólnego dobra. Projekt może trwać maksymalnie sześć miesięcy, ale nie krócej niż trzy. Kwota wnioskowanej dotacji nie może przekroczyć 6 tys. zł" - powiedział Duer.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W poprzednich latach w Lubuskiem dotacje były przeznaczane na bardzo różne cele. Były projekty związane z działaniami kulturalnymi, upiększaniem miejscowości, np. poprzez nasadzanie krzewów wzdłuż ulic, tworzenie niewielkich placów zabaw dla dzieci i wiele innych. Najważniejsza była jednak wspólna realizacja tych zadań przez członków lokalnej wspólnoty.

Program wspiera bowiem różnorodne projekty, a przyznawane pieniądze służą rozwiązywaniu problemów i pobudzaniu aspiracji osób żyjących w małych miejscowościach - do 20 tys. mieszkańców.

Program Działaj Lokalnie adresowany jest do organizacji non-profit, mających status fundacji lub stowarzyszenia oraz grup nieformalnych działających przy organizacjach, szkołach, domach kultury i bibliotekach.

Przykłady projektów, które otrzymały w minionych latach dofinansowanie, można znaleźć na stronie www.dzialajlokalnie.pl/

Zamów książkę: Dyscyplina finansów publicznych po zmianach >>

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Olimpiada ZUS dla uczniów szkół ponadpodstawowych: zgłoszenia do 25 października 2024 r.

Olimpiada ZUS dla uczniów szkół ponadpodstawowych: zgłoszenia do 25 października 2024 r. Szkoły ponadpodstawowe mają czas na zgłoszenie swoich uczniów do olimpiady ZUS "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" tylko do 25 października. 

Olimpiada ZUS 2024/2025. Zgłoszenia do 25 października. Nagrody: m.in. indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji, zwolnienie z części egzaminów

Rzecznik ZUS przypomina, że tylko do 25 października 2024 r. szkoły ponadpodstawowe mogą zgłaszać swoich uczniów do olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na laureatów olimpiady czekają nagrody rzeczowe, indeksy na studia oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni wyższych. Są też nagrody dla szkół. Finał odbędzie się 15 kwietnia 2025 r. 

QUIZ Zmiana czasu. Nie daj się złapać, pytania są proste
10 prostych pytań dotyczących zmiany czasu. Odpowiesz bezbłędnie?
Jak zapobiec obniżeniu nastroju jesienią (tzw. jesiennej depresji)? Kilka prostych rad od psychologa, które naprawdę działają

Jesienna aura, krótsze dni i spadek temperatury mogą wpływać na obniżenie nastroju wielu osób. O tym, jak radzić sobie z tzw. „jesienną depresją", opowie więcej Ada Jakimowicz, psycholożka i psychoterapeutka, która zwróciła uwagę na kilka kluczowych aspektów zdrowia psychicznego.

REKLAMA

Z czym mierzą się dzisiejsi nauczyciele?

To w dużej części na nauczycielach ciąży odpowiedzialność kształtowania przyszłych pokoleń. Wciąż jednak czują się oni niedoceniani. Za małe zarobki, dyskryminacja ze względu na wiek, przeciążenie pracą sprawiają, że wypalenie zawodowe staje się coraz częstszym problemem. Z jakimi wyzwaniami mierzą się nauczyciele na co dzień? 

MS: Zakaz rodzicom odbioru dzieci spod szatni albo świetlicy. Czy min. edukacji B. Nowacka uruchomi interwencje kuratorów w szkołach

Szkoły wprowadzają zakazy wejścia rodziców do … szkół. Np. w okolice szatni albo świetlicy. To efekt ustawy Lex Kamilek i wadliwego sposobu interpretowania zapisów tej ustawy przez dyrektorów szkół. Dyrektorzy wymyślili sobie, że mają prawo zakazać rodzicom np. odprowadzenia syna albo córki pod szatnię (nie chodzi o wejście do szatni, tylko odprowadzenie dziecka pod szatnię). Z sygnałów dochodzących do redakcji wynika, że nieprzyjemności mają rodzice, którzy w ogóle chcą wejść do budynku szkoły bez zezwolenia pracownika szkoły. Rodzice rzekomo naruszają "strefy bezpieczeństwa" ustanawianie przez dyrektorów szkół.

Lekarze usunęli pacjentowi guza, który miał pół metra i ważył sześć kilogramów

O sporym szczęściu może mówić 55-letni sieradzanin. Pomimo tego, że operacja była obarczona dużym ryzykiem niepowodzenia, lekarzom udało się wyciąć pacjentowi guza, który miał pół metra i ważył sześć kilogramów. 

Dlaczego niektóre huragany są bardziej niszczycielskie niż inne? Czy Polska jest zagrożona huraganami?

Dlaczego niektóre huragany są bardziej niszczycielskie niż inne? Huragany, zjawiska tropikalne, powodują zniszczenia głównie przez falę przypływową, ale także deszcz i wiatr. Na skalę zniszczeń wpływa także przystosowanie mieszkańców, ich wiedza o zagrożeniach naturalnych. 

REKLAMA

Zabawa na świeżym powietrzu sposobem na zapobieganie otyłości u dzieci

Nowe wyniki badań opublikowanych na łamach „Acta Paediatrica” sugerują, że dzieci w wieku przedszkolnym, które bawią się na świeżym powietrzu są mniej narażone na wystąpienie otyłości w późniejszym dzieciństwie. 

Nieudana próba oszustwa "na wypadek". Senior przechytrzył oszusta

Tym razem oszustwo "na wypadek" się nie powiodło. 50-latek, który pełnił rolę tzw. "odbieraka" trafił do aresztu. Wszystko dzięki przytomności umysłu seniora, który zorientował się, że dzwoni oszust. 

REKLAMA