REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Warmińsko-mazurskie: Nagrody za osiągnięcia promujące region

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Mazurski poeta Erwin Kruk, Michał Pleskowicz - mistrz świata w układaniu kostki Rubika oraz kilkanaście innych osób i instytucji otrzymało w niedzielę tytuły "Najlepszym z najlepszych", przyznane przez samorząd Warmii i Mazur za budowanie wizerunku regionu.

Organizowany po raz dziewiąty przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie plebiscyt "Najlepszym z Najlepszych" ma być - w zamyśle organizatora - przeglądem różnorodnej aktywności mieszkańców Warmii i Mazur.

REKLAMA

Według marszałka województwa Jacka Protasa jest to okazja do wyróżnienia ludzi, firm, i instytucji z regionu, o których było głośno w minionym roku w kraju lub za granicą. Jak dodał marszałek takie indywidualne sukcesy wpływają na budowanie pozytywnego wizerunku Warmii i Mazur.

Laureatów plebiscytu ogłoszono w niedzielę po południu podczas gali w filharmonii olsztyńskiej. Tytuły zdobyli:

REKLAMA

W kategorii "Sport": Michał Pleskowicz - 16-letni zwycięzca mistrzostw świata i rekordzista Polski w układaniu kostki Rubika na czas; dziewczęca drużyna unihokeja z gimnazjum w Żabim Rogu, która zdobyła szkolne mistrzostwo świata; Patryk Chojnowski - mistrz Europy osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

W kategorii "Sporty wodne": Sara Piasecka z Bazy Mrągowo, uznawana za jeden z największych polskich talentów żeglarskich; Maciej Falaciński i Piotr Puciło - medaliści mistrzostw Polski juniorów w pływaniu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W kategorii "Sporty walki": Anna Dąbrowska - mistrzyni świata Taekwondo federacji ITF; Joanna Jędrzejczyk - mistrzyni świata w tajskim boksie, Mamed Chalidow - pochodzący z Czeczenii czołowy polski zawodnik tzw. mieszanych sztuk walki (MMA).

W kategorii "Muzyka, taniec": Zespół Enej - zwycięzca jednego z telewizyjnych konkursów dla młodych wykonawców oraz tancerze z Formacji Standardowej Lotos-Jantar, wicemistrzowie świata w tej konkurencji.

W kategorii "Kultura, sztuka": Magdalena Kraft-Martusewicz i Marek Martusewicz - wytwórcy replik średniowiecznej broni i przedmiotów, nagradzani na krajowych konkursach kowalstwa artystycznego.

W kategorii "Literatura": Władysław Ogrodziński - zmarły w tym roku prozaik i działacz kulturalny; Erwin Kruk - mazurski poeta i pisarz, doceniony za książkę "Spadek. Zapiski Mazurskie 2007-2008"; Mariusz Sieniewicz - zdobywca regionalnej nagrody literackiej za powieść "Miasto szklanych słoni".

REKLAMA

W kategorii "Ochrona zdrowia, działalność społeczna": zespół lekarzy ze szpitala miejskiego w Olsztynie pod kierunkiem dr Anny Bromirskiej-Małyszko za pionierską operację wszczepienia implantów skroniowo-żuchwowych; Szpital Psychiatryczny we Fromborku, doceniony za poziom usług i podmiotowe traktowanie pacjentów.

W kategorii "Nauka i edukacja": Piotr Jędrzejewski i Damian Łazurkiewcz - autorzy innowacyjnego projektu "Inteligentny Układ sortujący"; Wioletta Malinowska - autorka pracy magisterskiej o losach Mazurów po II wojnie św.; Wiktor Urbański - laureat międzynarodowego konkursu literackiego dla uczniów.

W kategorii "Rozwój społeczno-gospodarczy": Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne w Elblągu, doceniane w wielu branżowych konkursach; Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB, uważane za jednego z liderów regionalnego biznesu.

W kategorii "Infrastruktura turystyczna": Hotel SPA Irena Eris Wzgórza Dylewskie oraz Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim - nagradzane w wielu branżowych konkursach.

W kategorii "Ochrona środowiska": Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich za proekologiczne inwestycje z zakresu gospodarki wodno-ściekowej; Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie za właściwe gospodarowanie lasami i inicjatywy ekologiczne, w tym próbę odbudowy populacji sokoła wędrownego. (PAP)

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowa taryfa za prąd później! Rząd przesuwa termin, by umożliwić obniżki cen

Rząd planuje przesunąć start nowych taryf energii z lipca na październik 2025 roku. Powód? Lepsze warunki na rynku hurtowym dają szansę na niższe ceny prądu dla gospodarstw domowych. To może oznaczać realne oszczędności – ale trzeba będzie poczekać.

Badania cholesterolu w bilansie sześciolatka. Od kiedy?

Od 5 maja do programu badań bilansu zdrowia sześciolatka wchodzi lipidogram. Rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak uważa to za ogromny sukces, bo zwiększy się świadomość, że choroby serca mogą dotykać także młodych.

Jak i kiedy rezerwować wakacje, żeby było najtaniej?

Jak Polacy planują wakacje? Na ostatnią chwilę czy z wyprzedzeniem? Jak najtaniej zarezerwować hotel? Czy Polacy chętnie spędzają wakacje w kraju?

Kalendarz szczepień dorosłych [TABELA]

Kalendarz szczepień dorosłych. Kiedy i na co warto się zaszczepić? Które szczepionki są szczególnie zalecane dla seniorów? Ile dawek poszczególnych szczepionek? Polskie Towarzyszko Medycyny rodzinnej we współpracy z Fundacją MY PACJENCI opracowało kalendarz szczepień dla dorosłych.

REKLAMA

Branża pirotechniczna chce wzmocnić potencjał obronny kraju

W odpowiedzi na zapowiadane przez rząd plany dotyczące szeroko zakrojonych szkoleń wojskowych, przedstawiciele branży pirotechnicznej, w liście wysłanym do ministrów obrony oraz spraw wewnętrznych i administracji, podkreślają swoje unikalne kompetencje i zasoby. Chodzi o wzmocnienie bezpieczeństwa państwa oraz efektywną współpracę ze strukturami obronnymi.

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi o zmiany w zakresie rejestru umów

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi m.in. o zmiany w zakresie rejestru umów. Projekt nowelizacji trafił do opiniowania. Projektodawcą jest Ministerstwo Finansów.

8400 zł brutto dla pracowników pomocy społecznej? 3-miesięczny urlop? Związkowcy przedstawili propozycje

Ile zarabia pracownik pomocy społecznej? A ile powinien zarabiać? Związkowa Alternatywa domaga się radykalnej poprawy warunków pracy i wynagrodzeń zatrudnionych w tym sektorze. Związek oczekuje skokowego wzrostu płac, dotrzymania przez rząd złożonych wcześniej obietnic, a także zapewnienia urlopu regeneracyjnego i warunków do rozwoju zawodowego dla wszystkich zatrudnionych w sektorze pomocy społecznej.

Gminy mają problemy finansowe, bo słabo ściągają zaległe czynsze, podatki, kary i tym podobne zobowiązania

Podatki, czynsze za mieszkania komunalne, wodę, wywóz śmieci, alimenty i mandaty – takich opłat nie regulują konsumenci oraz firmy wobec gmin. Nazbierało się tego już ponad 17,5 miliarda złotych. Jednocześnie gminy narzekają na brak pieniędzy na remonty, budowę mieszkań i inne ważne przedsięwzięcia.

REKLAMA

36 lat w oczekiwaniu na diagnozę. Pacjenci z chorobami rzadkimi wciąż czekają na zmiany

W Polsce ponad 3 miliony osób zmaga się z chorobami rzadkimi, a system opieki zdrowotnej wciąż nie jest odpowiednio przystosowany do ich potrzeb. Czas oczekiwania na diagnozę często rozciąga się na lata, co prowadzi do pogorszenia zdrowia pacjentów i stanowi ogromne obciążenie dla ich rodzin. Oto historie pacjentów, którzy latami czekali na diagnozę.

4666 zł dla każdego sołtysa? Wybory organizowane przez PKW?

Czy sołtysi otrzymają wynagrodzenia na poziomie ustawowej płacy minimalnej? Czy wybory na sołtysa będą organizowane przez Państwową Komisję Wyborczą, a kandydaci organizować będą kampanie w swoich wsiach? Profesjonalizacje działań najmniejszych jednostek administracyjnych zaproponował jeden z kandydatów na Prezydenta PR.

REKLAMA