REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Warmińsko-mazurskie: Nagrody za osiągnięcia promujące region

REKLAMA

Mazurski poeta Erwin Kruk, Michał Pleskowicz - mistrz świata w układaniu kostki Rubika oraz kilkanaście innych osób i instytucji otrzymało w niedzielę tytuły "Najlepszym z najlepszych", przyznane przez samorząd Warmii i Mazur za budowanie wizerunku regionu.

Organizowany po raz dziewiąty przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie plebiscyt "Najlepszym z Najlepszych" ma być - w zamyśle organizatora - przeglądem różnorodnej aktywności mieszkańców Warmii i Mazur.

REKLAMA

Według marszałka województwa Jacka Protasa jest to okazja do wyróżnienia ludzi, firm, i instytucji z regionu, o których było głośno w minionym roku w kraju lub za granicą. Jak dodał marszałek takie indywidualne sukcesy wpływają na budowanie pozytywnego wizerunku Warmii i Mazur.

Laureatów plebiscytu ogłoszono w niedzielę po południu podczas gali w filharmonii olsztyńskiej. Tytuły zdobyli:

REKLAMA

W kategorii "Sport": Michał Pleskowicz - 16-letni zwycięzca mistrzostw świata i rekordzista Polski w układaniu kostki Rubika na czas; dziewczęca drużyna unihokeja z gimnazjum w Żabim Rogu, która zdobyła szkolne mistrzostwo świata; Patryk Chojnowski - mistrz Europy osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

W kategorii "Sporty wodne": Sara Piasecka z Bazy Mrągowo, uznawana za jeden z największych polskich talentów żeglarskich; Maciej Falaciński i Piotr Puciło - medaliści mistrzostw Polski juniorów w pływaniu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W kategorii "Sporty walki": Anna Dąbrowska - mistrzyni świata Taekwondo federacji ITF; Joanna Jędrzejczyk - mistrzyni świata w tajskim boksie, Mamed Chalidow - pochodzący z Czeczenii czołowy polski zawodnik tzw. mieszanych sztuk walki (MMA).

W kategorii "Muzyka, taniec": Zespół Enej - zwycięzca jednego z telewizyjnych konkursów dla młodych wykonawców oraz tancerze z Formacji Standardowej Lotos-Jantar, wicemistrzowie świata w tej konkurencji.

W kategorii "Kultura, sztuka": Magdalena Kraft-Martusewicz i Marek Martusewicz - wytwórcy replik średniowiecznej broni i przedmiotów, nagradzani na krajowych konkursach kowalstwa artystycznego.

W kategorii "Literatura": Władysław Ogrodziński - zmarły w tym roku prozaik i działacz kulturalny; Erwin Kruk - mazurski poeta i pisarz, doceniony za książkę "Spadek. Zapiski Mazurskie 2007-2008"; Mariusz Sieniewicz - zdobywca regionalnej nagrody literackiej za powieść "Miasto szklanych słoni".

REKLAMA

W kategorii "Ochrona zdrowia, działalność społeczna": zespół lekarzy ze szpitala miejskiego w Olsztynie pod kierunkiem dr Anny Bromirskiej-Małyszko za pionierską operację wszczepienia implantów skroniowo-żuchwowych; Szpital Psychiatryczny we Fromborku, doceniony za poziom usług i podmiotowe traktowanie pacjentów.

W kategorii "Nauka i edukacja": Piotr Jędrzejewski i Damian Łazurkiewcz - autorzy innowacyjnego projektu "Inteligentny Układ sortujący"; Wioletta Malinowska - autorka pracy magisterskiej o losach Mazurów po II wojnie św.; Wiktor Urbański - laureat międzynarodowego konkursu literackiego dla uczniów.

W kategorii "Rozwój społeczno-gospodarczy": Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne w Elblągu, doceniane w wielu branżowych konkursach; Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB, uważane za jednego z liderów regionalnego biznesu.

W kategorii "Infrastruktura turystyczna": Hotel SPA Irena Eris Wzgórza Dylewskie oraz Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim - nagradzane w wielu branżowych konkursach.

W kategorii "Ochrona środowiska": Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich za proekologiczne inwestycje z zakresu gospodarki wodno-ściekowej; Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie za właściwe gospodarowanie lasami i inicjatywy ekologiczne, w tym próbę odbudowy populacji sokoła wędrownego. (PAP)

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile wynosi liczba ludności Polski na koniec 2024 roku? [Dane GUS]

Główny Urząd Statystyczny podał wstępne szacunkowe dane dotyczące liczby ludności w Polsce na koniec 2024 r. Jest spadek.

Podwyżka o 40% (marchewka) a podniesienie wieku emerytalnego (kij). Wcześniej był postulat 3 miesięcy urlopu za 7 lat pracy w jednej firmie

Autorem propozycji podwyżki o 20% w 2025 r. i o 20% w 2026 r. jest Lider Związkowej Alternatywy Piotr Szumlewicz. Mowa jest o podwyżkach płac w sferze budżetowej w tym roku i co najmniej 20 proc. w przyszłym. Wcześniej związkowiec postulował wprowadzenie urlopu 3 miesięcy za 7 lat pracy. Propozycje oceniam jako nierealne do wprowadzenia.

Coraz więcej nastolatków sięga po e-papierosy

Coraz więcej nastolatków sięga po elektroniczne papierosy. Jest to co czwarta dziewczyna i co piąty chłopiec w wieku 13-15 lat. Tak wynika z badania "Global Youth Tobacco Survey" zaprezentowanego podczas rozpoczętej w środę w Sejmie konferencji poświęconej uzależnieniom.

Dwoje seniorów padło ofiarą oszustwa internetowego. Łącznie stracili ponad 400 tys. zł

Oszuści nie ustają w polowaniach. Dwoje seniorów – 74-latka z Lublina i 76-latek z powiatu zamojskiego – zostali oszukani w internecie. Zamiast zyskownych inwestycji, za radą „doradców” zainstalowali oprogramowanie, które pozwoliło przestępcom przejąć pieniądze z ich kont bankowych – podała policja.

REKLAMA

Pierwsze dziecko z rządowego programu in vitro już na świecie

Urodziło się pierwsze dziecko z rządowego programu in vitro. Ministra zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała, że do programu zakwalifikowało się ponad 23 tys. par, efektem jest 9258 ciąż.

Nowy wymiar edukacji dla przyszłych liderów HR i biznesu. Symfonia i Akademia Leona Koźmińskiego łączą siły

Symfonia, czołowy dostawca oprogramowania dla MŚP oraz administracji publicznej i Akademia Leona Koźmińskiego, jedna z najlepszych uczelni w Polsce, ogłaszają partnerstwo. Firma zapewni studentom i wykładowcom wsparcie merytoryczne i dydaktyczne, wymianę wiedzy i inicjatywy ukierunkowane na rozwój. W programie studiów znajdzie się flagowy produkt HR-owy Symfonii.

Seniorzy chcą pracować na emeryturze?

Kontynuacja pracy na emeryturze to nie tylko chęć podreperowania domowego budżetu, ale i podtrzymanie aktywności i rozwój osobisty, a także szansa na spełnianie swoich pasji.

Chiński model AI (DeepSeek R1) tańszy od amerykańskich a co najmniej równie dobry. Duża przecena akcji firm technologicznych w USA

Notowania największych amerykańskich firm związanych z rozwojem sztucznej inteligencji oraz jej infrastrukturą zaliczyły ostry spadek w poniedziałek, w związku z zaprezentowaniem tańszego i wydajniejszego chińskiego modelu AI, DeepSeek R1.

REKLAMA

Dofinansowania m.in. dla OSP, kół gospodyń wiejskich oraz klubów sportowych. Ruszają prekonsultacje

Dofinansowania m.in. dla OSP, kół gospodyń wiejskich oraz klubów sportowych. Ruszają prekonsultacje programu NIW-CRSO pn. "Moc Małych Społeczności". Kto będzie mógł starać się o dofinansowanie? Ile będzie wynosiło? Jaki jest harmonogram?

Nowe oszustwo na "darmową apteczkę". NFZ ostrzega

Uwaga na nową metodę oszustów. Narodowy Fundusz Zdrowia ostrzega przed e-mailami z ofertą otrzymania "darmowej apteczki". Można stracić pieniądze. NFZ przypomina, że nie sprzedaje niczego przez internet.

REKLAMA