| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Przyznano nagrody "i-Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski"

Przyznano nagrody "i-Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski"

Katedra Biochemii Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz BookLikes Sp. z o. o. z Poznania otrzymały nagrody "i-Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski", przyznawane przez marszałka województwa.

Nagrodę ustanowiono dla wzmocnienia konkurencyjności wielkopolskiej gospodarki. We wtorek wręczono ją po raz piąty.

W kategorii "Innowacyjna Inwencja", która promuje współpracę między przedsiębiorcą a instytucją naukową - laureatem została Katedra Biochemii Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu za projekt "Uzyskanie transgenicznych świń i wykorzystanie ich skóry i zastawek serca w medycynie".

W kategorii "Mikro Przyszłość", stworzonej z myślą o przedsiębiorstwach zatrudniających do dziewięciu osób, które wprowadziły na rynek nowatorskie produkty, zwyciężyła BookLikes Sp. z o. o. z Poznania za serwis internetowy BookLikes.com, który jest portalem, który pomaga odnaleźć książki według gustów internautów.

Nagrodzone w konkursie przedsiębiorstwa, oprócz nagród finansowych (po 50 tys. zł dla przedsiębiorstw i 100 tys. zł dla instytucji badawczej), mają m.in. możliwość uczestnictwa w imprezach promocyjnych: targach, konferencjach organizowanych w Unii Europejskiej oraz zagranicznych misjach gospodarczych, przygotowywanych przez Wielkopolski Urząd Marszałkowski.

Innowacyjność to jeden z trzech obszarów działań wielkopolskiej polityki innowacji, współtworzącej razem z przedsiębiorczością model rozwoju, który został opisany w Regionalnej Strategii Innowacji na lata 2010-2020. (PAP)

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Pikus

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »