| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Kujawsko-Pomorskie: 15,6 mln zł na podnoszenie kwalifikacji

Kujawsko-Pomorskie: 15,6 mln zł na podnoszenie kwalifikacji

Urząd Marszałkowski w Toruniu rozdysponował 15,6 mln zł na szkolenia dla osób pracujących po 50. roku życia oraz dla osób posiadających najwyżej średnie wykształcenie, chcących podwyższać swoje kwalifikacje.

"Nigdy nie jest za późno, by podnosić swoje kwalifikacje zawodowe oraz zdobywać nowe doświadczenia. Na dzisiejszym dynamicznym rynku pracy to konieczność. Dzięki wspieranym przez samorząd województwa szkoleniom osoby zagrożone utratą zatrudnienia zwiększą swe szanse na znalezienie pracy w nowym zawodzie" - powiedział marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Fundusze na szkolenia pochodzą z unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, a skorzystać z niego będzie mogło ponad 3 tysiące osób z województwa kujawsko-pomorskiego.

Kwotę 5,5 mln zł przeznaczono na realizację 19 projektów szkoleniowych skierowanych do pracujących z grupy wiekowej 50+, które z własnej inicjatywy i poza godzinami pracy chcą zdobyć nowe, uzupełnić lub podwyższyć posiadane kwalifikacje. Wśród proponowanych szkoleń są kursy z zakresu m.in. nauki języków, zaawansowanej obsługi sprzętu biurowego, zarządzania jakością, spawania, obsługi wózków widłowych, a także opieki nad pacjentami i osobami starszymi - terapia bólu, leczenie ran, zabiegi resuscytacyjne.

Pulę 10,1 mln zł rozdysponowano na 19 projektów z zakresu szkoleń i poradnictwa dla osób pracujących, posiadających wykształcenie najwyżej średnie, które z własnej inicjatywy i po godzinach pracy chcą podwyższyć kwalifikacje. W ofercie znalazły się m.in. kursy dla kierowców zawodowych, operatorów wózków elektrycznych, wind i suwnic, spawaczy i elektryków, opiekunów osób starszych, pracowników ochrony.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe PROGRES s.c.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »