| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Podkarpackie: 800 tys. zł m.in. na aktywizację osób starszych

Podkarpackie: 800 tys. zł m.in. na aktywizację osób starszych

800 tys. zł przeznaczył wojewoda podkarpacki na projekty, które mają m.in. aktywizować osoby starsze. Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych, kościelnych i związków wyznaniowych.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa wojewody Małgorzata Oczoś, projekty można składać do 29 kwietnia. "W ubiegłym roku konkurs ten dotyczył tylko organizacji zajęć pozalekcyjnych dla dzieci. W tym roku rozszerzono jego zakres o aktywizację seniorów. Jednym z powodów jest obchodzony w tym roku w UE rok seniora" - dodała.

"Jeśli chodzi o wsparcie aktywizacji osób starszych to projekty powinny umożliwić im realizację różnych form aktywności m.in. nauki, rozrywki czy kontaktów społecznych" - podkreśliła Oczoś.

Zaznaczyła, że projekty mogą dotyczyć również organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza z rodzin niepełnych i wielodzietnych.

Programy, które mogą być realizowane w ramach ogłoszonego konkursu, mają przede wszystkim zapobiegać powstawaniu ryzyka wykluczenia społecznego.

Zainteresowane organizacje mogą składać oferty konkursowe w sekretariacie Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie lub przesłać je drogą pocztową. Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz niezbędne formularze dostępne są na stronie internetowej urzędu.

2012 r. jest obchodzony w UE jako Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Jankowski

Przedsiębiorca, Partner Zarządzający Cafe Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »