reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Podkarpackie: 800 tys. zł m.in. na aktywizację osób starszych

Podkarpackie: 800 tys. zł m.in. na aktywizację osób starszych

800 tys. zł przeznaczył wojewoda podkarpacki na projekty, które mają m.in. aktywizować osoby starsze. Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych, kościelnych i związków wyznaniowych.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa wojewody Małgorzata Oczoś, projekty można składać do 29 kwietnia. "W ubiegłym roku konkurs ten dotyczył tylko organizacji zajęć pozalekcyjnych dla dzieci. W tym roku rozszerzono jego zakres o aktywizację seniorów. Jednym z powodów jest obchodzony w tym roku w UE rok seniora" - dodała.

"Jeśli chodzi o wsparcie aktywizacji osób starszych to projekty powinny umożliwić im realizację różnych form aktywności m.in. nauki, rozrywki czy kontaktów społecznych" - podkreśliła Oczoś.

Zaznaczyła, że projekty mogą dotyczyć również organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza z rodzin niepełnych i wielodzietnych.

Programy, które mogą być realizowane w ramach ogłoszonego konkursu, mają przede wszystkim zapobiegać powstawaniu ryzyka wykluczenia społecznego.

Zainteresowane organizacje mogą składać oferty konkursowe w sekretariacie Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie lub przesłać je drogą pocztową. Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz niezbędne formularze dostępne są na stronie internetowej urzędu.

2012 r. jest obchodzony w UE jako Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Smulewicz

ekspert z zakresu prawa pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama