| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > "Wrota Lubelszczyzny" - powstaje lokalna e-administracja

"Wrota Lubelszczyzny" - powstaje lokalna e-administracja

Zarząd województwa lubelskiego rozstrzygnął kolejny przetarg na zakup sprzętu i oprogramowania w ramach projektu "Wrota Lubelszczyzny", którego celem jest umożliwienie mieszkańcom załatwiania przez internet różnych spraw w urzędach regionu.

Wybrana przez zarząd oferta firmy Asseco Poland ma wartość 18,8 mln zł. "Jeśli nie wpłyną protesty, umowa z oferentem zostanie wkrótce podpisana. Od momentu jej podpisania wykonawca będzie miał 18 miesięcy na realizację zadania" - powiedziała Katarzyna Olchowska z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Umowa obejmowałaby zakup i dostawę routerów, serwerów i innego sprzętu oraz oprogramowania potrzebnego m.in. do zarządzania w systemie elektronicznym dokumentacją, archiwum, skrzynką podawczą, a także obsługą systemu płatności on-line.

Program "Wrota Lubelszczyzny - Informatyzacja Administracji" realizowany jest od 2010 r. Przystąpiło do niego łącznie 190 jednostek samorządu - urzędów miast, gmin i powiatów - na Lubelszczyźnie.

Głównym celem projektu jest zbudowanie sieci internetowej i uruchomienie niezbędnych urządzeń, co da mieszkańcom możliwość załatwienia w urzędach możliwie wielu spraw przez internet. Chodzi głównie o pobieranie i wypełnianie różnych formularzy, wniosków i wysyłanie ich do urzędu, a także o możliwość dokonywania różnych płatności on-line. System ma też umożliwiać elektroniczny obieg dokumentów między urzędami.

Dotychczas na realizację programu wydano prawie 12 mln zł. Zakupiono różnego rodzaju sprzęt komputerowy (m.in. komputery, skanery, zestawy do podpisu elektronicznego) a także wybudowano łącznie ponad 100 kilometrów sieci komputerowej LAN oraz zainstalowano 175 punktów publicznego dostępu do internetu typu hotspot. Są one zlokalizowane w różnych miejscowościach m.in. przy urzędach gminy, szkołach, bibliotekach, ośrodkach kultury.

Przewidywany całkowity koszt projektu "Wrota Lubelszczyzny - Informatyzacja Administracji" to ok. 36 mln zł, z czego 85 proc. stanowi dofinansowanie z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Resztę kosztów pokrywają samorząd województwa i samorządy uczestniczące w projekcie. Program ma być zakończony w marcu przyszłego roku.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Polska Izba Biegłych Rewidentów

Samorząd zawodowy biegłych rewidentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »