reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Euro 2012: Od 1 czerwca nowa linia SKM Legionowo-Stadion Narodowy-lotnisko

Euro 2012: Od 1 czerwca nowa linia SKM Legionowo-Stadion Narodowy-lotnisko

1 czerwca uruchomiona zostanie nowa linia SKM - S3, która połączy Legionowo ze Stadionem Narodowym i Lotniskiem Chopina - poinformował ZTM. Do lotniska zostanie wydłużona trasa linii S2, która obecnie kursuje między Sulejówkiem a Dworcem Zachodnim.

Połączenie z lotniskiem obsługiwać będzie dwóch przewoźników: Szybka Kolej Miejska i Koleje Mazowieckie. Linia kolejowa wraz z tunelem i stacją przy terminalu lotniska jest już gotowa do użytku, ale pierwsze rozkładowe pociągi pojadą tamtędy właśnie 1 czerwca.

Pociągi Kolei Mazowieckich będą jeździć na trasie Lotnisko Chopina - Warszawa Wschodnia. Po otwarciu portu lotniczego w Modlinie - co zaplanowano na połowę lipca - przewoźnik przedłuży trasę, żeby jednym pociągiem można było dojechać na oba warszawskie lotniska.

"W godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego pociągi z lotniska w kierunku centrum miasta będą odjeżdżały co 10-12 minut. Część kursów będzie realizowana przez Warszawę Centralną, a część przez Warszawę Śródmieście (odpowiednie oznaczenia podane są w rozkładzie jazdy). Poza godzinami szczytu pociągi będą kursować średnio co 15 minut - w dniach rozgrywania meczów na Stadionie Narodowym w godzinach wieczornych pociągi będą kursowały częściej. Podróż z Lotniska Chopina do stacji Warszawa Centralna lub Warszawa Śródmieście zajmuje około 25 minut, a do stacji Warszawa Stadion - 30 min" - poinformował w środę rzecznik Lotniska Chopina w Warszawie Przemysław Przybylski.

Dodał, że wszystkie trasy prowadzą przez centrum miasta i pozwalają dojechać zarówno do strefy kibica zlokalizowanej w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki, jak i do Stadionu Narodowego.

Zarząd Transportu Miejskiego i Koleje Mazowieckie od 1 czerwca do 1 lipca będą wzajemnie honorować wszystkie rodzaje biletów w pociągach kursujących między Lotniskiem Chopina a Dworcem Wschodnim. Chodzi o wszystkie bilety z taryfy ZTM, łącznie z jednorazowymi i czasowymi oraz o wszystkie bilety z taryfy KM.

Tunel na lotnisko na warszawskim Okęciu i podziemny kolejowy przystanek w porcie lotniczym to jedna z najważniejszych inwestycji na Euro 2012.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Studia I, II stopnia, studia podyplomowe, dyplom University of London, biznes, zarządzanie, finanse, filologie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama