reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Warszawa: tramwaje na moście Skłodowskiej-Curie w przyszłym roku

Warszawa: tramwaje na moście Skłodowskiej-Curie w przyszłym roku

Tramwaje przejadą mostem Skłodowskiej-Curie być może na początku przyszłego roku. Na razie na moście układane jest torowisko oraz sieć trakcyjna. Budowy części tramwajowej nie zakończono w terminie, który minął 30 czerwca.

Częścią drogową przeprawy samochody mogą przejeżdżać przez Wisłę od marca. Podczas otwarcia części drogowej niegotowy był jeszcze wiadukt nad ul. Modlińską i część tramwajowa przeprawy, które - zgodnie z aneksem popisanym z wykonawcą - miały być gotowe do końca czerwca. Budowy części tramwajowej mostu Skłodowskiej-Curie nie ukończono w terminie.

"Wszystkie prace nie zostały zakończone. W niektórych miejscach układane są tory a także płyta mostu" - powiedziała PAP rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych Małgorzata Gajewska. "Po zakończeniu robót będziemy analizowali, czy zawinił wykonawca i czy zostanie wymierzona kara finansowa". Wyraziła nadzieję, że prace zakończą się w ciągu miesiąca.

Ukończono za to budowę wiaduktu nad ul. Modlińską. "Do końca lipca potrwa gromadzenie dokumentacji potrzebnej by złożyć wniosek o pozwolenie na użytkowanie. Potem będziemy czekać na decyzję nadzoru budowlanego" - powiedziała Gajewska.

Na moście jednocześnie trwają prace związane z układaniem sieci trakcyjnej - jest to inwestycja Tramwajów Warszawskich.

Rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich Michał Powałka powiedział PAP, że na wykonanie trakcji układu zasilania wykonawca ma czas do końca roku. Podkreślił, że prace idą zgodnie z planem. "Zamontowano już ok. 50 proc. sieci trakcyjnej, powstaje budynek podstacji trakcyjnej" - dodał. "Chcemy by pierwszy tramwaj przejechał mostem na początku przyszłego roku" - dodał.

"Do końca września tego roku zostanie dostarczonych sześć tramwajów dwukierunkowych, które zostaną przeznaczone do obsługi linii na moście Skłodowskiej-Curie" - powiedział Powałka. Tramwaje dwukierunkowe, aby zmieniać kierunek jazdy na przeciwny nie muszą zawracać na pętli (kabina motorniczego znajduje się na obu końcach pojazdu, a drzwi po obu stronach). Powałka dodał, że przetarg na kolejne 45 tramwajów tego typu jest w toku.

Tramwaje przez most będą dojeżdżać do ul. Myśliborskiej - nie będzie tam pętli, gdyż planowo torowisko ma prowadzić dalej - ul. Światowida - aż do os. Winnica.

Most Marii Skłodowskiej-Curie łączy Białołękę z Bielanami. To jedna z największych inwestycji miejskich ostatnich lat. Częścią drogową przeprawy samochody mogą przejeżdżać przez Wisłę od marca. Niegotowa jest jeszcze część przeprawy przeznaczona pod trasę tramwajową i ciąg pieszo-rowerowy.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Stobiecka

Radca prawny, Partner zarządzający kancelarii e|n|w|c

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama