REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Komunikat MEiN: Jest dodatkowe 220,95 zł na składki ubezpieczeniowe od nagród dla nauczycieli. Łączny koszt nagrody 1345,95 zł brutto

Komunikat MEiN: Jest dodatkowe 220,95 zł na składki ubezpieczeniowe od nagród dla nauczycieli. Łączny koszt nagrody 1345,95 zł brutto
Komunikat MEiN: Jest dodatkowe 220,95 zł na składki ubezpieczeniowe od nagród dla nauczycieli. Łączny koszt nagrody 1345,95 zł brutto
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Ministerstwo edukacji wypłaci samorządom 1345,95 zł brutto na nagrodę dla każdego nauczyciela. Dzięki temu szkoły będą miały pieniądze na składki ZUS od nagród, a nauczyciele otrzymają zadeklarowane prawie 900 zł netto.

Bez dodatkowych 220,95 zł nagrody wynosiłyby około 755 zł na nauczyciela.

REKLAMA

220,95 zł na składki ZUS od nagrody dla nauczyciela

"Wysokość środków na realizację tego zadania obliczona była na podstawie wysokości nagrody, tj. 1125 zł, z dodatkowym uwzględnieniem pochodnych od wynagrodzeń finansowanych po stronie pracodawcy w wysokości 19,64 proc., tj. 220,95 zł. W sumie do jednostek samorządu terytorialnego będą przekazywane środki na każdego nauczyciela uprawnionego do otrzymania nagrody w wysokości 1345,95 zł" – poinformowało MEiN. Data komunikatu - czwartek 14 września 2023 r.

Dodatkowe 220,95 zł zamyka zgłaszany przez szkoły i gminy problem braku pieniędzy na opłacenie składek ZUS w części pracodawcy.

Nagroda dla każdego nauczyciela

REKLAMA

"Przepisy dotyczące nagrody mają zastosowanie zarówno do nauczycieli przedszkoli, szkół i placówek prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego i organy administracji rządowej, jak i nauczycieli przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego, szkół i placówek, prowadzonych przez osoby fizyczne lub osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego, jeżeli w dniu 20 września 2023 r. pozostawali w stosunku pracy w tych przedszkolach, szkołach lub placówkach" – przekazało dodatkowo ministerstwo w komunikacie.

Zaznaczono, że jest to świadczenie wynikające ze stosunku pracy. Pracownik może się go skutecznie domagać. Stanowi przychód ze stosunku pracy. Podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym na ogólnych zasadach według skali podatkowej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nagrody nie uwzględnia się przy obliczaniu kwot wydatkowanych na średnie wynagrodzenia nauczycieli, o których mowa w art. 30 ust. 3 ustawy Karta nauczyciela.

Nagroda nie jest zwolniona ze składek na ubezpieczenia społeczne.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(22)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Pepek
  2023-09-16 12:52:39
  Sorry, ale trzeba być tumanem żeby wcześniej nie wiedzieć że tak będzie. Ciężko było zapytać kogoś biegłego w tych sprawach zanim łaskawie zdecydowaliście o nagrodzie? Przecież to wasz system finansowy, w którym teraz dopiero widzicie ile pochłaniają ubezpieczenia? Jesteście śmieszni i nieporadni finansowo. Zniszczyliście polską edukację do tego stopnia że nauczycielom nie chce się z domu do roboty wychodzić. Kierowca PKS ma na początek więcej o 500 zł niż nauczyciel. I to już nawet nie jest śmieszne.
  2
  pokażodpowiedzi (1)
 • Szmugler
  2023-09-16 12:54:22
  Deklarowane prawie 900? Przecież deklarowane było ok 950 netto. Manipulanci. Najpierw dali żeby potem połowę zabrać i jeszcze oszukać jak zwykle wiadomo kogo.
  1
 • Kasia
  2023-09-16 21:17:29
  Wysokość zarobków nauczycieli to żenada na tle Europy
  0
 • Pelagia
  2023-09-17 08:51:25
  Zarobki nauczycieli i te nagrody to tylko wstyd...
  0
 • Iza
  2023-09-16 21:18:51
  Czy jeżeli nie będę głosowała na PIS to będę musiała oddać tą nagrodę?
  0
 • Nikt
  2023-09-17 07:51:34
  Nauczyciele to dziwna grupa. Jednorazowy dodatek zamiast podwyżki przy 20% inflacji od ostatniej podwyżki to jak naplucie w twarz! Były 4 stopnie awansu zawodowego. Płaca minimalna zjadła pierwszy już dawno. W przyszłym roku zje drugi. Zostaną 2: albo płaca minimalna, albo awans i podwyżka o 30%. Głosować na waszych dobrodziejów!
  1
  pokażodpowiedzi (1)
 • Wan
  2023-09-17 08:29:09
  Tylko podwyżki dla wszystkich polityków są po cichutku i nie 200 parę złotych tylko grube tysiące.
  0
 • Matka Polka
  2023-09-17 16:37:01
  Żenada . Kolejne upokorzenie nauczycieli. Na waciki dla żon polityków.
  0
 • Gra
  2023-09-17 02:47:15
  A ile godzin miesięcznie musi przepracować nauczyciel na te minimum i nagrody i premie i darmowe wycieczki i wypady do kin , teatrów i wolne weekendy, ferie, wakacje i na te wszystkie serdeczności i prezenty od uczni i rodziców?
  27
  pokażodpowiedzi (3)
 • MWG
  2023-10-11 12:34:45
  A Fundusz Pracy i FGŚP też trzeba od tego zapłacić?
  0
  pokażodpowiedzi (1)
QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wyższe stawki uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych w 2024 roku [Tabela]. Rozporządzenie już obowiązuje

W rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z 16 lutego 2024 r. w sprawie stawek uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych zostały określone te stawki ze skutkiem od 1 stycznia 2024 r. Rozporządzenie weszło w życie 21 lutego 2024 r.

Będzie zakaz sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. Już 64% młodzieży miało do czynienia z takimi papierosami

Aż 64 proc. młodych ludzi miało kontakt z jednorazowymi papierosami elektronicznymi. Czy wkrótce to się skończy? Minister Zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała w środę, że może rozpocząć pracę nad zakazem sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. 

Zakaz sprzedaży e-papierosów jednorazowych. I. Leszczyna: Zielone światło od Donalda Tuska dla zmiany przepisów

W dniu 21 lutego 2024 r. Minister Zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała, że może już rozpocząć pracę nad zakazem sprzedaży elektronicznych papierosów jednorazowych. Dodała, że chciałaby jak najszybszej ścieżki, bo aż 64 procent młodych ludzi miało z nimi kontakt.

Te województwa otrzymają milionowe dofinansowania dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

W województwie świętokrzyskim samorządy mogą otrzymać ponad 52 mln na opiekę dla osób niesamodzielnych. W małopolskim blisko 21 mln zł na wsparcie opiekunów osób niepełnosprawnych. Co trzeba zrobić? 

REKLAMA

Z jakimi objawami jechać na SOR, a kiedy skorzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej?

Pacjenci często zastanawiają się, z jakimi objawami mogą jechać na SOR, a kiedy zgłosić się na NiŚOZ. W artykule postaramy się rozwiać te wątpliwości. 

Rok 2023 był rekordowy pod względem skali strat gospodarczych spowodowanych przez katastrofy naturalne

W 2023 r. 398 globalnych katastrof naturalnych wyrządziło szkody w wysokości 380 mld dolarów. Najbardziej kosztowne okazały się silne trzęsienia ziemi i gwałtowne burze. Ubiegły rok był najgorętszym rokiem w historii z „bezprecedensowymi anomaliami cieplnymi” i rekordowymi wartościami odnotowanymi w 24 krajach i terytoriach. 

Opłacalność cen dla rolników tematem dzisiejszego posiedzenia Rady ds. rolnictwa

Opłacalność cen dla rolników tematem dzisiejszego posiedzenia Rady ds. rolnictwa. "Czy można rolnikom zapewnić opłacalne ceny, czy Krajowa Grupa Spożywcza będzie pomagała w stabilizacji rynków rolnych" - to pytania, na które ma odpowiedzieć dzisiejsze posiedzenie Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich - poinformował jej przewodniczący Jan Krzysztof Ardanowski.

Zmiany w KRS 2024 - rząd Tuska przyjął projekt nowelizacji

Na posiedzeniu 20 lutego 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa (KRS), przygot4owany przez Ministra Sprawiedliwości. 

REKLAMA

Podwyżki dla nauczycieli w 2024 roku - rozporządzenie podpisane i opublikowane. Wchodzi w życie 22 lutego ze skutkiem od 1 stycznia

W dniu 20 lutego 2024 r. Minister Edukacji oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpisały rozporządzenie określające minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Już 21 lutego rozporządzenie to zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Wynagrodzenie nauczycieli początkujących rośnie o 33%, a w przypadku nauczycieli mianowanych i dyplomowanych wzrost wynosi 30%. Podpisane rozporządzenie skierowano do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wzrost wynagrodzeń jest możliwy z powodu zwiększenia subwencji oświatowej.

Ile jest osób w kryzysie bezdomności w Polsce? W nocy z 28 na 29 odbędzie się liczenie

Ile jest w Polsce osób w kryzysie bezdomności? Dokładne szacunki nie są znane. Ostatnie badanie miało miejsce w 2019 r. W tym roku, w nocy z 28 na 29 lutego w całej Polsce zostanie przeprowadzone liczenie osób w kryzysie bezdomności. 

REKLAMA