reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Warmińsko-Mazurskie: W Giżycku powstanie lądowisko dla śmigłowców

Warmińsko-Mazurskie: W Giżycku powstanie lądowisko dla śmigłowców

Starostwo Powiatowe w Giżycku podpisało umowę z wykonawcą na budowę przy tamtejszym szpitalu lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców i turystów wypoczywających na Mazurach.

Jak poinformował wicestarosta giżycki Wacław Strażewicz, przedsięwzięcie będzie kosztować ponad 600 tys. zł i zakończy się pod koniec tego roku. Wybrany w przetargu wykonawca - firma Mawilux S.A. spod Warszawy - realizował wcześniej kilkadziesiąt podobnych inwestycji.

Lądowisko powstanie w pobliżu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i będzie funkcjonowało przez całą dobę, dzięki czemu skróci się czas transportu pacjentów do giżyckiego szpitala i specjalistycznych ośrodków medycznych w kraju.

Zdaniem wicestarosty Strażewicza znacznie usprawni to działanie systemu ratownictwa medycznego na Mazurach oraz poprawi bezpieczeństwo mieszkańców powiatu i turystów wypoczywających na szlaku Wielkich Jezior.

Budowa lądowiska współfinansowana jest z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2010-2013.

Jak przypomniało starostwo, pod koniec ub. roku w giżyckim szpitalu oddano do użytku nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy, który spełnia wymogi stawiane przez ministerstwo zdrowia. Budowa i wyposażenie tego oddziału kosztowały blisko 14 mln zł. (PAP)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adrian Goska

Radca prawny, prawnik zarządzający Kancelarii Radców Prawnych Goska&Gortat.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama