REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

"Debata wyborcza 2023" w TVP - w poniedziałek 9 października od 18.30. Tusk: będę! Kaczyński: wybrałem Przysuchę

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
"Debata wyborcza 2023" w TVP - w poniedziałek 9 października od 18.30
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Telewizja Polska organizuje w poniedziałek 9 października 2023 r. "Debatę Wyborczą 2023". Do udziału w programie zostało zaproszonych sześć komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy we wszystkich okręgach wyborczych. Wydarzenie będzie transmitowane na antenach TVP1, TVP Info i TVP Polonia - poinformowało PAP Centrum Informacji TVP. Już wiadomo, że w debacie wezmą udział: Mateusz Morawiecki z PiS, Donald Tusk z KW Koalicja Obywatelska PO.N iPL Zieloni, Krzysztof Bosak z Konfederacji WiN, Szymon Hołownia z Trzeciej Drogi, Joanna Scheuring-Wielgus z Nowej Lewicy oraz Krzysztof Maj z KW Bezpartyjni Samorządowcy. 

"Debata wyborcza 2023" w poniedziałek na antenach TVP

W przesłanej PAP informacji podano, że "w poniedziałek, 9 października Telewizja Polska organizuje debatę". "Do udziału w programie zostało zaproszonych sześć komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy we wszystkich okręgach wyborczych" - podkreślono.

Telewizja Polska do udziału w debacie zaprosiła przedstawicieli: 
- Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy, 
- Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga: Polska 2050 Szymona Hołowni i PSL, 
- KW Nowa Lewica, 
- KW Prawo i Sprawiedliwość, 
- Konfederacji Wolność i Niepodległość oraz 
- Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni.

REKLAMA

Politycy będą odpowiadali na pytania w sześciu rundach poświęconych tematom: migracji, prywatyzacji, wieku emerytalnego, bezpieczeństwa, bezrobocia oraz świadczeń społecznych. Ostatnia, siódma runda, to czas na swobodne wypowiedzi polityków.

O kolejności wypowiedzi zdecydowało losowanie; w każdej z rund będzie ona inna.

Debatę poprowadzą Michał Rachoń i Anna Bogusiewicz. Wydarzenie transmitowane będzie na antenach TVP1, TVP Info i TVP Polonia od godziny 18.30.

Debata odbędzie się w studiu ATM na Wale Miedzeszyńskim 384.
(PAP)

 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

D. Tusk: będę na debacie wyborczej w TVP

Będę na debacie wyborczej w TVP - zapowiedział w czwartek 5 października w Rzeszowie lider PO Donald Tusk. Zwracając się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego powiedział: Jarosławie, może masz odwagę chociaż przyjść do swojej telewizji i stanąć do debaty ze mną.

Debata wyborcza na antenie Telewizji Polskiej zaplanowana jest na poniedziałek, 9 października, o godz. 18.30.

REKLAMA

"Mam nadzieję, że słyszy mnie pan Kaczyński. Jarosławie Kaczyński, może masz odwagę chociaż (przyjść - przyp.) do swojej telewizji, pod skrzydła swoich funkcjonariuszy Rachoniów i innych tego typu PiS-owskich namiestników telewizji, stanąć do debaty ze mną. Ja będę o 18 w tej telewizji" - poinformował w czwartek w Rzeszowie lider PO.

"Spodziewamy się bardzo różnych sztuczek, forteli, może agresji. Mam wrażenie, że będę szedł do tej Telewizji nie sam, że pójdzie ze mną bardzo dużo ludzi, żeby im właśnie do głowy nie przyszło np. nie wpuścić mnie do studia telewizyjnego. Jakiś sposób znajdziemy" - podkreślił.

Dodał, że "jeśli prezes Kaczyński, po raz kolejny, stchórzy, to już warto tylko dlatego pójść na tę debatę, wiedząc, że oni tam wyszykują wszystkie możliwe świństwa, nie musimy tutaj jakiś specjalnych dowodów szukać, robią to codziennie".

Przekazał, że "jeśli ta debata się odbędzie, to moje pierwsze pytanie będzie tak czy inaczej: gdzie jest Jarosław?".

Prezes PiS o udziale w debacie w TVP: mam już zapowiedziane spotkanie w Przysusze (opis)

REKLAMA

Kiedy jechałem do Kazimierzy Wielkiej, dostałem pytanie, czy wezmę udział w debacie TVP, m.in. z Donaldem Tuskiem. Ale mam już zapowiedziane spotkanie w Przysusze. Pytanie, co wybrać, czy rozmowę z kłamczuchem i człowiekiem zupełnie zależnym od innych. I jednak wybrałem Przysuchę - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński, który uczestniczył w czwartek 5 października 2023 r. w spotkaniu z mieszkańcami Kazimierzy Wielkiej (woj. świętokrzyskie) powiedział, że kiedy jechał na to spotkanie, "dostał pytanie, czy weźmie udział w debacie, m.in. z Tuskiem". Debata wyborcza na antenie Telewizji Polskiej zaplanowana jest na poniedziałek, 9 października, o godz. 18.30.

"Ale mam już zapowiedziane spotkanie w Przysusze w sprawie bezpiecznej wsi" - powiedział. "Pytanie co wybrać? Czy rozmowę z kłamczuchem, jeszcze do tego, człowiekiem zupełnie zależnym od innych, wiadomo od kogo. Bo żeby to chociaż był Weber. No i jednak wybrałem Przysuchę" - powiedział prezes PiS.

W.Kosiniak-Kamysz i R.Biedroń o debacie w TVP: to jedna z najważniejszych debat w kampanii

Poniedziałkowa debata w TVP to będzie jedna z najważniejszych debat tej kampanii – przyznali zgodnie lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń. Obaj politycy w piątek 6 października 2023 r. zorganizowali swoje konferencje w Krośnie na Podkarpaciu.

Kosiniak-Kamysz poinformował, że Trzecią Drogę reprezentował będzie lider Polski2050 Szymon Hołownia.

„To jest bardzo ważne, żebyśmy przystąpili do tej debaty niezwykle przygotowani, i my się do tej debaty od dawna przygotowujemy” – mówił w Krośnie prezes PSL.

Jeden z liderów Lewicy europoseł Robert Biedroń poinformował, że Lewica wystawi w debacie kobietę, jedną z liderek ugrupowania. Wymienił trzy nazwiska Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Joanna Scheuring-Wielgus i Magdalena Biejat.

„To jedna z nich będzie reprezentować Lewice w TVP, żeby nie tylko rozmawiać o tym draństwu, które rządzące zgotowali kobietą, ale żeby rozmawiać o Polsce przyszłości, o naszych marzeniach, o naszych pomysłach, planach” – zapowiedział Biedroń. (PAP)\

Autor: Olga Łozińska oloz/ par/

Autorka: Aleksandra Rebelińska reb/ mir/

Autor: Wojciech Huk huk/ par/

Zobacz także: Debata

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak i kiedy rezerwować wakacje, żeby było najtaniej?

Jak Polacy planują wakacje? Na ostatnią chwilę czy z wyprzedzeniem? Jak najtaniej zarezerwować hotel? Czy Polacy chętnie spędzają wakacje w kraju?

Kalendarz szczepień dorosłych [TABELA]

Kalendarz szczepień dorosłych. Kiedy i na co warto się zaszczepić? Które szczepionki są szczególnie zalecane dla seniorów? Ile dawek poszczególnych szczepionek? Polskie Towarzyszko Medycyny rodzinnej we współpracy z Fundacją MY PACJENCI opracowało kalendarz szczepień dla dorosłych.

Branża pirotechniczna chce wzmocnić potencjał obronny kraju

W odpowiedzi na zapowiadane przez rząd plany dotyczące szeroko zakrojonych szkoleń wojskowych, przedstawiciele branży pirotechnicznej, w liście wysłanym do ministrów obrony oraz spraw wewnętrznych i administracji, podkreślają swoje unikalne kompetencje i zasoby. Chodzi o wzmocnienie bezpieczeństwa państwa oraz efektywną współpracę ze strukturami obronnymi.

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi o zmiany w zakresie rejestru umów

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi m.in. o zmiany w zakresie rejestru umów. Projekt nowelizacji trafił do opiniowania. Projektodawcą jest Ministerstwo Finansów.

REKLAMA

8400 zł brutto dla pracowników pomocy społecznej? 3-miesięczny urlop? Związkowcy przedstawili propozycje

Ile zarabia pracownik pomocy społecznej? A ile powinien zarabiać? Związkowa Alternatywa domaga się radykalnej poprawy warunków pracy i wynagrodzeń zatrudnionych w tym sektorze. Związek oczekuje skokowego wzrostu płac, dotrzymania przez rząd złożonych wcześniej obietnic, a także zapewnienia urlopu regeneracyjnego i warunków do rozwoju zawodowego dla wszystkich zatrudnionych w sektorze pomocy społecznej.

Gminy mają problemy finansowe, bo słabo ściągają zaległe czynsze, podatki, kary i tym podobne zobowiązania

Podatki, czynsze za mieszkania komunalne, wodę, wywóz śmieci, alimenty i mandaty – takich opłat nie regulują konsumenci oraz firmy wobec gmin. Nazbierało się tego już ponad 17,5 miliarda złotych. Jednocześnie gminy narzekają na brak pieniędzy na remonty, budowę mieszkań i inne ważne przedsięwzięcia.

36 lat w oczekiwaniu na diagnozę. Pacjenci z chorobami rzadkimi wciąż czekają na zmiany

W Polsce ponad 3 miliony osób zmaga się z chorobami rzadkimi, a system opieki zdrowotnej wciąż nie jest odpowiednio przystosowany do ich potrzeb. Czas oczekiwania na diagnozę często rozciąga się na lata, co prowadzi do pogorszenia zdrowia pacjentów i stanowi ogromne obciążenie dla ich rodzin. Oto historie pacjentów, którzy latami czekali na diagnozę.

4666 zł dla każdego sołtysa? Wybory organizowane przez PKW?

Czy sołtysi otrzymają wynagrodzenia na poziomie ustawowej płacy minimalnej? Czy wybory na sołtysa będą organizowane przez Państwową Komisję Wyborczą, a kandydaci organizować będą kampanie w swoich wsiach? Profesjonalizacje działań najmniejszych jednostek administracyjnych zaproponował jeden z kandydatów na Prezydenta PR.

REKLAMA

Status ochrony wilka. Komisja Europejska proponuje zmiany

7 marca 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące załączników do konwencji berneńskiej. Chodzi o zmianę statusu ochrony wilka. Komisja UE proponuje dostosowanie statusu ochrony wilka w prawodawstwie UE do konwencji berneńskiej.

Poradnik kryzysowy. Pierwsze 72 h każde gospodarstwo powinno przetrwać o własnych siłach

Do końca roku do obywateli ma trafić tzw. poradnik kryzysowy. Robert Klonowski z MSWiA przekazał PAP: - Przez trzy dni wszyscy obywatele, każde gospodarstwo domowe, powinno przetrwać o własnych siłach.

REKLAMA