reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Projekt e-podręcznik ma istotne znaczenie dla cyfryzacji szkół

Projekt e-podręcznik ma istotne znaczenie dla cyfryzacji szkół

Realizacja projektu "E-podręcznik do kształcenia ogólnego" ma istotne znaczenie dla procesu cyfryzacji szkół - podkreśliła minister edukacji Krystyna Szumilas w specjalnym liście do rektorów szkół wyższych będących partnerami merytorycznymi projektu.

List do rektorów: Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Wrocławskiego opublikowano na stronie internetowej MEN.

Uniwersytet Wrocławski odpowiedzialny będzie za przygotowanie e-podręczników do języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - za podręczniki do biologii, geografii, fizyki i chemii, a Politechnika Łódzka - za podręczniki do matematyki i przedmiotów informatycznych.

"Pragnę osobiście gorąco podziękować (...) za zaangażowanie się w projekt tworzenia darmowych dla uczniów elektronicznych podręczników. Efekt państwa pracy będzie stanowił ważny element cywilizacyjnej przemiany polskich szkół, która jest celem polskiego rządu realizowanym poprzez program +Cyfrowa szkoła+. Państwa zaangażowanie, wierzę w to głęboko, zapewni wysoką jakość treści dydaktycznych" - podkreśliła minister.

Szumilas przypomniała, że projekt "E-podręczniki do kształcenia ogólnego" jest przedsięwzięciem wpisanym w jeden z czterech głównych obszarów działań, przewidzianych w rządowym programie rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych "Cyfrowa Szkoła". Celem jego jest uzupełnienie oferty publicznych elektronicznych zasobów edukacyjnych, w tym zapewnienie dostępu do bezpłatnych e-podręczników.

"Realizacja projektu ma istotne znaczenie dla procesu cyfryzacji szkół. Celem projektu jest opracowanie i upowszechnienie interaktywnych i multimedialnych e-podręczników do kształcenia ogólnego. Podręczniki będą zamieszczone na publicznym, otwartym portalu edukacyjnym, umożliwiającym każdemu swobodny i darmowy dostęp do nich w dowolnym miejscu i czasie" - napisała minister.

Na stronie internetowej resortu edukacji zamieszczono także najważniejsze informacje dotyczące programu "Cyfrowa szkoła", począwszy od tego, że składa się on z czterech zasadniczych komponentów: e-szkoła - wyposażenie szkół w nowoczesny sprzęt taki jak mobilne pracownie komputerowe, e-nauczyciel - szkolenia nauczycieli, e-zasoby edukacyjne - m.in. stworzenie e-podręczników, e-uczeń - zapewnienie uczniom dostępu do nowoczesnych pomocy dydaktycznych. "Wszystkie komponenty Cyfrowej szkoły są wyjątkowo ważne i istotne. Kluczowym jest, aby wprowadzane były razem i się uzupełniały" - zaznaczono w informacji.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sergiusz Felbur

Prawnik, specjalista ds. produktów prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama