REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W Poznaniu "wyszukiwarka cmentarna" dostępna w miejskiej aplikacji

W Poznaniu
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

"Wyszukiwarka cmentarna", która pomaga odnaleźć groby konkretnych osób na poznańskich cmentarzach, dostępna jest już w miejskiej aplikacji Smart City Poznań. Do tej pory wyszukiwarka działa jedynie w wersji na przeglądarkę internetową.

Jak korzystać z wyszukiwarki?

Jak poinformował magistrat, "wyszukiwarka cmentarna" jest dostępna na stronie głównej aplikacji Smart City Poznań. Po kliknięciu w tę opcję, użytkownik jest przekierowywany do formularza, w którym należy podać imię lub nazwisko osoby spoczywającej na cmentarzu. Można też wskazać datę zgonu lub pogrzebu, a także nazwę cmentarza - to pozwoli na doprecyzowanie wyników wyszukiwania.

REKLAMA

REKLAMA

"Po kliknięciu w przycisk rozpoczynający wyszukiwanie, po krótkiej chwili na ekranie wyświetli się lista osób. Następnie wystarczy wybrać pole z danymi szukanej osoby, aby wyświetlić mapę. Wskaże ona dokładne miejsce na cmentarzu wraz z dodatkowymi informacjami. Wyświetli się również przycisk, który umożliwi wytyczenie trasy z aktualnej lokalizacji - aby zobaczyć trasę, użytkownik zostanie przekierowany do aplikacji zewnętrznej" – tłumaczył magistrat.

Wyszukiwarka grobów pomoże również znaleźć dane o powstańcach wielkopolskich 1918-1919 oraz o olimpijczykach spoczywających na cmentarzach znajdujących się na terenie Poznania. Przy wyszukiwaniu tych grup nie jest wymagane podanie imienia lub nazwiska.

Popularna funkcja

Jak podkreślił dyrektor Biura Cyfryzacji i Cyberbezpieczeństwa UMP, pełnomocnik prezydenta ds. Smart City Michał Łakomski, "internetowa usługa wyszukiwarki cmentarnej jest bardzo popularna, dlatego postanowiliśmy przenieść ją do miejskiej aplikacji mobilnej".

"Zaplanowaliśmy prace tak, aby narzędzie było gotowe przed 1 listopada, kiedy najwięcej osób odwiedza groby bliskich. Zachęcamy do zainstalowania aplikacji Smart City Poznań, która poza wspomnianą wyszukiwarką zawiera także wiele innych przydatnych funkcji dla mieszkańców" – wskazał.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Urząd miasta poinformował, że wyszukiwarka nadal dostępna jest w wersji na przeglądarkę internetową na stronie poznan.pl/cmentarze. Pojawiły się w niej dwa nowe działy. "Dawne cmentarze" zostały poświęcone historii poznańskich cmentarzy od średniowiecza do współczesności. Natomiast "Cmentarze na mapie" umożliwiają sprawdzenie dokładnego położenia wybranych nekropolii.

Magistrat zaznaczył, że wyszukiwarka cieszy się dużą popularnością. Jak podano, tylko w ubiegłym roku odnotowano w niej 375 108 wizyt.

Aplikacja Smart City Poznań jest dostępna na system Android oraz iOS. (PAP)

autor: Anna Jowsa
ajw/ jann/

Autopromocja
oprac. Wioleta Matela-Marszałek

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Komu przysługuje świadczenie kompensacyjne? W marcu wyniosło 4000 zł

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podał, że w marcu 2024 roku nauczycielskie świadczenia kompensacyjne pobierało 12,5 tysiąca osób. To świadczenie stanowi odpowiednik emerytur pomostowych. Przeciętna wysokość kompensacji w marcu wyniosła około 4000 złotych.

Podejście procesowe w nowoczesnej administracji publicznej

Współczesne zarządzanie organizacją wiąże się z podejściem procesowym. W tym modelu, kluczowe procesy biznesowe są identyfikowane, analizowane i optymalizowane, aby zapewnić maksymalną wydajność i jakość, a działania prowadzone są systematycznie i efektywnie. Zarządzanie procesowe pozwala zrozumieć, jak poszczególne czynności wpływają na osiąganie celów organizacji, a także umożliwia identyfikację i eliminację nieefektywnych praktyk. Efektywne zarządzanie procesami przekłada się na poprawę jakości usług oraz produktów, zwiększenie satysfakcji klientów a także lepsze wykorzystanie zasobów.

Wciąż są przyznawane dodatki węglowe 3000 zł. W szczególnych sytuacjach [Nowelizacja ustawy o dodatku węglowym]

Nowelizacja: Dodatek węglowy 3000 zł może być przyznany w 2024 r. Jak to możliwe? Dodatek był jednorazowo w 2022 r.

Za 27 dni szkolenia wojskowego cywil dostanie 6 tys. zł. Kto może się zgłosić?

„Wakacje z wojskiem” to nowy projekt Ministerstwa Obrony Narodowej, którego celem jest m.in. promocja służby wojskowej. Jest on skierowany głównie do młodzieży szkolnej i studenckiej.

REKLAMA

Ważne wieści dotyczące CPK. To może być przełom w sprawie budowy portu lotniczego w Baranowie

Spółka Centralny Port Komunikacyjny (CPK) złożyła dzisiaj do Wojewody Mazowieckiego dokumenty potrzebne do wydania decyzji lokalizacyjnej dla obszaru lotniska CPK. To może być przełom w sprawie budowy portu lotniczego w Baranowie.

MEN: Stawia na edukację włączającą. Dla wszystkich uczniów i szkół. Jak przyciągnąć lekarzy do szkół?

Wiceminister edukacji narodowej Izabela Ziętka: Edukacja włączająca dotyczy wszystkich uczniów i każdej placówki. Jest pomocą w szkołach dla dzieci potrzebujących pomocy i wsparcia. 

Wspólny bilet na pociągi i komunikację miejską. Znamy plany resortu infrastruktury

Ogólnopolski Bilet Zintegrowany ma umożliwić zakup jednego biletu łączącego różne rodzaje transportu publicznego, w tym transportu miejskiego i regionalnego organizowanego przez samorządy. Trwają prace nad możliwością jego wprowadzenia. 

10 tys. zł kary za akcję "Stop LGBT"

Prezes UODO nałożył karę na Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop LGBT" za niewłaściwe prowadzenie zbiórki podpisów. Listy z podpisami były niezabezpieczone w kościele.

REKLAMA

Jakie zasiłki na dziecko w roku szkolnym 2024/25

Na jakie wsparcie materialne będą mogli liczyć i ich rodzice w nadchodzącym roku szkolnym? Oto zestawienie najważniejszych świadczeń i zasiłków.

Kalendarz roku szkolnego 2024/2025. Kiedy początek i koniec zajęć? W jakich terminach ferie?

Znamy już kalendarz roku szkolnego 2024/2025. Jakie są najważniejsze terminy w opublikowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dokumencie?

REKLAMA