Konsultacje społeczne Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2020 roku zakończone
REKLAMA
REKLAMA
Podczas odbywającego się 18 stycznia 2013 r. we Wrocławiu spotkania, zaprezentowano projekt Strategii Województwa oraz Raport z przebiegu debaty publicznej. Omówiono także harmonogram dalszych prac nad projektem oraz systemem zarządzania rozwojem regionu.
REKLAMA
Minister Bieńkowska zaznaczyła, że prezentowany projekt Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2020 roku jest wyrazem nowoczesnego podejścia do programowania społeczno-gospodarczego. Jednocześnie, uwzględniono w nim wyniki toczących się ostatnio na arenie europejskiej oraz krajowej dyskusji dotyczących m.in. zakresu koncentracji tematycznej i przestrzennej środków rozwojowych, która została w dokumencie mocno zaakcentowana. - Niezwykle istotnym walorem Strategii jest zwięzłe i syntetyczne opracowanie poszczególnych jej elementów, co czyni ją dokumentem przejrzystym. Cechuje ją również kompleksowe ujęcie problemów występujących w województwie. Region stawia na działania zintegrowane, co jest jak najbardziej zbieżne z zapisami krajowych dokumentów strategicznych - podkreśliła szefowa resortu.
Dobre inwestowanie europejskich pieniędzy, tak by region mógł się dalej rozwijać dzięki temu co sam wypracował, stworzenie dla przedsiębiorców dobrych warunków rozwojowych i przyciągnięcie nowych inwestorów, zwiększenie wachlarza usług w branży turystycznej to główne priorytety dla województwa na kolejne osiem lat. Dzięki temu region może stać się miejscem lokalizacji licznych podmiotów produkcyjnych i usługowych. Ma też szansę na intensywny rozwoju turystki w oparciu o współpracę międzyregionalną i trangraniczną. Jak zaznaczono w dokumencie, cele rozwoju Dolnego Śląska w najbliższych latach powinny być podporządkowane wizji: Blisko siebie - Blisko Europy.
REKLAMA
Konsultacje społeczne rozpoczęły się 8 października 2012 r. i były dwukrotnie wydłużane, tym samym stając się jednymi z najszerszych, najbardziej intensywnych debat publicznych w kilkunastoletniej historii Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Zakończyły się 18 grudnia 2012 r.
Zgłoszono ponad 2 tys. wniosków i propozycji, które najczęściej odnosiły się do konstrukcji dokumentu, jego zakresu tematycznego, stopnia szczegółowości oraz przyjętych założeń. Istotna ich część dotyczyła przyjętych celów w poszczególnych obszarach wsparcia i ich odniesienia do konkretnego terytorium.
źródło: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
REKLAMA
REKLAMA