reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Lubuskie: Babimost rozwija skrzydła

Lubuskie: Babimost rozwija skrzydła

- W bieżącym roku chcielibyśmy przeznaczyć prawie 12 mln zł na kilka bardzo ważnych inwestycji. Zadania, które realizujemy na terenie lotniska w Babimoście są istotne dla wzrostu bezpieczeństwa. Przedsięwzięcia prowadzone będą przez kilku beneficjentów. Oczywiście największym jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Wszystkie te zadania dofinansowane są w wysokości 85 % z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego – powiedział wicemarszałek Jacek Hoffmann podczas konferencji prasowej.

– W chwili obecnej wykonywane jest oświetlenie oznakowania pionowego. W ubiegłym roku odbył się przetarg i zadanie to zostanie zakończone najprawdopodobniej w drugim kwartale tego roku. Drugie zadanie - najbardziej zaawansowane - to budowa drogi patrolowej. Został ogłoszony przetarg, którego rozstrzygnięcie zaplanowano na początek lutego. Duże zadanie inwestycyjne, które również w tym roku zrealizujemy tj. budowa strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej - dodał wicemarszałek Jacek Hoffmann, który omówił dokładnie inwestycje realizowane na terenie lotniska.

Zaplanowane zadania inwestycyjne na 2013 r.:

Przez Województwo Lubuskie:

1. „Budowa drogi patrolowej”.

2. „Budowa strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej”.

3. „Rozbudowa terminala pasażerskiego wraz z wyposażeniem”.

4. Remont/naprawa PPS (Płyta Postojowa Samolotów) nr 1 i DK (Droga Kołowania) „E”.

5. Rozbudowa PPS nr 3.

6. Remont/naprawa oświetlenia projektorowego PPS nr 1 i DK „E”.

7. Zakup bramek rentgenowskich.

8. Sieć elektroenergetyczna zasilająca oświetlenie nawigacyjne – podświetlane znaki pionowe.

Powyższe zadania będą realizowane w ramach projektów wpisanych do Indykatywnego Planu Inwestycyjnego Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w IV Priorytecie I. Rozwój infrastruktury wzmacniającej konkurencyjność regionu, Działanie 1.1 Poprawa stanu infrastruktury transportowej w regionie.

Przez Agencję Żeglugi Powietrznej:

Zakup i budowa instalacji ILS dla Portu Lotniczego ZG/Babimost.

Konsekwentnie przebiegają prace nad uruchomieniem w Porcie Lotniczym Zielona Góra/Babimost systemu ILS (od ang. Instrument Landing System). Jest to radiowy system nawigacyjny wspomagający lądowanie samolotu w warunkach ograniczonej widzialności i niskiego zachmurzenia. ILS znacznie poprawi poziom bezpieczeństwa lądowania w trudnych warunkach atmosferycznych. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, która nadzoruje realizację projektu, 18 stycznia br. podpisała umowę z generalnym wykonawcą, firmą TELBUD SA z Poznania. Wykonawca zobowiązał się w tej umowie, że system ILS na lotnisku w Babimoście zostanie zbudowany w dziewięć miesięcy. System ILS jest niezbędny do realizacji przyjętej Strategii Rozwoju Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost do roku 2040. Inwestycja jest współfinansowana z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Przez PP Porty Lotnicze:

1. Monitoring lotniska.

2. Budowa stacji paliw.

3. Zakup sprzętu handlingowego.

W roku 2012 rozpoczęto prace związane z monitoringiem lotniska, pozostałe zadania do wykonania w 2013 r.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Diana Renata Bożek

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama