reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Lubuskie: Babimost rozwija skrzydła

Lubuskie: Babimost rozwija skrzydła

- W bieżącym roku chcielibyśmy przeznaczyć prawie 12 mln zł na kilka bardzo ważnych inwestycji. Zadania, które realizujemy na terenie lotniska w Babimoście są istotne dla wzrostu bezpieczeństwa. Przedsięwzięcia prowadzone będą przez kilku beneficjentów. Oczywiście największym jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Wszystkie te zadania dofinansowane są w wysokości 85 % z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego – powiedział wicemarszałek Jacek Hoffmann podczas konferencji prasowej.

– W chwili obecnej wykonywane jest oświetlenie oznakowania pionowego. W ubiegłym roku odbył się przetarg i zadanie to zostanie zakończone najprawdopodobniej w drugim kwartale tego roku. Drugie zadanie - najbardziej zaawansowane - to budowa drogi patrolowej. Został ogłoszony przetarg, którego rozstrzygnięcie zaplanowano na początek lutego. Duże zadanie inwestycyjne, które również w tym roku zrealizujemy tj. budowa strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej - dodał wicemarszałek Jacek Hoffmann, który omówił dokładnie inwestycje realizowane na terenie lotniska.

Zaplanowane zadania inwestycyjne na 2013 r.:

Przez Województwo Lubuskie:

1. „Budowa drogi patrolowej”.

2. „Budowa strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej”.

3. „Rozbudowa terminala pasażerskiego wraz z wyposażeniem”.

4. Remont/naprawa PPS (Płyta Postojowa Samolotów) nr 1 i DK (Droga Kołowania) „E”.

5. Rozbudowa PPS nr 3.

6. Remont/naprawa oświetlenia projektorowego PPS nr 1 i DK „E”.

7. Zakup bramek rentgenowskich.

8. Sieć elektroenergetyczna zasilająca oświetlenie nawigacyjne – podświetlane znaki pionowe.

Powyższe zadania będą realizowane w ramach projektów wpisanych do Indykatywnego Planu Inwestycyjnego Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w IV Priorytecie I. Rozwój infrastruktury wzmacniającej konkurencyjność regionu, Działanie 1.1 Poprawa stanu infrastruktury transportowej w regionie.

Przez Agencję Żeglugi Powietrznej:

Zakup i budowa instalacji ILS dla Portu Lotniczego ZG/Babimost.

Konsekwentnie przebiegają prace nad uruchomieniem w Porcie Lotniczym Zielona Góra/Babimost systemu ILS (od ang. Instrument Landing System). Jest to radiowy system nawigacyjny wspomagający lądowanie samolotu w warunkach ograniczonej widzialności i niskiego zachmurzenia. ILS znacznie poprawi poziom bezpieczeństwa lądowania w trudnych warunkach atmosferycznych. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, która nadzoruje realizację projektu, 18 stycznia br. podpisała umowę z generalnym wykonawcą, firmą TELBUD SA z Poznania. Wykonawca zobowiązał się w tej umowie, że system ILS na lotnisku w Babimoście zostanie zbudowany w dziewięć miesięcy. System ILS jest niezbędny do realizacji przyjętej Strategii Rozwoju Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost do roku 2040. Inwestycja jest współfinansowana z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Przez PP Porty Lotnicze:

1. Monitoring lotniska.

2. Budowa stacji paliw.

3. Zakup sprzętu handlingowego.

W roku 2012 rozpoczęto prace związane z monitoringiem lotniska, pozostałe zadania do wykonania w 2013 r.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne
Pakiet Kadrowy: Wynagrodzenia 2020 + Czas pracy 2020 + Zatrudnianie i zwalnianie pracowników + Uprawnienia rodziców w pracy177.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Asseco Business Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama