| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Ostatni dzień składania wniosków o dopłaty rolnicze

Ostatni dzień składania wniosków o dopłaty rolnicze

Termin na złożenie wniosku o dopłaty rolnicze mija 15 maja. Ostatecznie spóźnialscy mają czas do 10 czerwca, jednak każdy dzień zwłoki skutkuje niższym dofinansowaniem.

Dziś ostatni dzień składania wniosków o dopłaty rolnicze. Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa napłynęło już ponad milion takich wniosków. Do podziału jest 3 miliardy 300 tysięcy euro. Jeszcze dziś można nadać wnioski pocztą, albo przez internet. Można też - jak wyjaśnia Paweł Wojcieszak z ARiMR-u- zgłosić się do powiatowych biur Agencji. Większość z nich będzie dziś czynna do 22.00.

"Ci, którzy się spóźnią, dostaną niższe dopłaty"- wyjaśnia Paweł Wojcieszak. Kwota obniżenia to jeden procent dopłaty za każdy dzień opóźnienia. Ostateczny termin składania wniosków to 10 czerwca.

W ewidencji producentów zarejestrowanych jest ponad 2 miliony rolników, natomiast wnioski o przyznanie płatności składa rokrocznie około 1,4 miliona rolników.

Dyrektor Departamentu Działań Społecznych i Środowiskowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Franciszek Kadzik, powiedział, że biura Agencji będą dziś pracowały dłużej. Wszyscy rolnicy będą więc mogli złożyć wnioski. Ci, którzy się spóźnią, stracą jeden procent unijnej dopłaty za każdy dzień opóźnienia. Franciszek Kadzik powiedział, że większość rolników złożyła już wnioski, ale kilka procent czeka co roku na ostatnią chwilę. W tym roku sytuację pogorszyła wyjątkowo długa zima.

Polecamy serwis: Fundusze unijne

Czytaj także

Źródło:

IAR

Zdjęcia

unijne dopłaty dla rolników
unijne dopłaty dla rolników

Alimenty. Jak szybko dostać pieniądze na dziecko8.94 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy sp.k.

Wszechstronne usługi dla biznesu, samorządów oraz jednostek administracji publicznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »