reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Unijny budżet na 2014 rok - jest porozumienie

Unijny budżet na 2014 rok - jest porozumienie

W ramach usuwania przeszkód z roku 2013 uzgodniono dodatkowe 400 milionów euro na pomoc dla krajów, które ucierpiały w wyniku katastrof naturalnych. Teraz unijny budżet musi zostać oficjalnie przyjęty przez Radę i Parlament Europejski.

Osiągnięcie porozumienia w sprawie budżetu na rok 2014 z zadowoleniem przyjął unijny komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski. W nocy unijni ministrowie finansów i Parlament Europejski uzgodnili przyszłoroczne zobowiązania na poziomie 142,6 miliarda euro, a płatności na poziomie 135,5 miliarda euro. To o 500 milionów euro więcej niż początkowo zaproponowały państwa członkowskie.

Komisarz Lewandowski podkreśla, że kompromis w sprawie budżetu na rok 2014 jest podwójnie ważny. „Mamy pierwszy budżet następnej siedmiolatki, usunięto też ostatnie przeszkody z roku 2013, które były warunkiem Parlamentu, żeby przegłosować całą siedmiolatkę” - powiedział Lewandowski. Komisarz jest optymistą, co do możliwości zamknięcia długiej batalii budżetowej o wieloletnie ramy finansowe na lata 2014-2020 na sesji w przyszłym tygodniu w Strasburgu.

Zobacz również: Fundusze Unijne na lata 2014 – 2020

W ramach usuwania przeszkód z roku 2013 uzgodniono dodatkowe 400 milionów euro na pomoc dla krajów, które ucierpiały w wyniku katastrof naturalnych. Komisarz Lewandowski powiedział, że podział właśnie tych funduszy stanowił jeden z największych problemów podczas negocjacji, ale ostatecznie udało się osiągnąć kompromis. ”Wypłaty dla Niemiec, Rumunii, Austrii i Czech będą w 250 milionach euro finansowane z przesunięć tegorocznego budżetu , a w 150 milionach z przyszłorocznego budżetu” - dodał komisarz. Teraz unijny budżet musi zostać oficjalnie przyjęty przez Radę i Parlament Europejski.

Polecamy serwis: Fundusze unijne

reklama

Czytaj także

Źródło:

IAR

Zdjęcia

Unijny budżet na 2014 rok
Unijny budżet na 2014 rok

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Zwolańska

Biegły rewident, dyplomowany księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama