REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Polskie produkty i usługi ubiegają się o Godło „Teraz Polska”

Produkty polskie tradycyjne/ Fot. Fotolia
Produkty polskie tradycyjne/ Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

25 kwietnia na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się uroczyste ogłoszenie nominacji w Konkursie „Teraz Polska” organizowanym przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. Tegoroczna, XXVI edycja, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zarówno małe, średnie, jak i duże firmy ubiegają się o Godło „Teraz Polska”, wiedząc, jak ważne jest w dobie rosnącej popularności patriotyzmu konsumenckiego podkreślanie, że produkt jest dobry i polski.

Gospodarka w barwach narodowych - polskie produkty i usługi ubiegają się o Godło „Teraz Polska”

Patriotyzm konsumencki jest już dziś bardzo wyraźnym trendem, coraz popularniejszym na świecie. Także Polacy deklarują, że świadome wybory rodzimych produktów są im bliskie. Niezbędnym czynnikiem dla propagowania idei patriotyzmu konsumenckiego jest wyeksponowanie wysokiej jakości polskich produktów. Choć Polacy chcą być świadomymi konsumentami, to mają jednak problem ze zidentyfikowaniem krajowego wyrobu. Konsumenci nie są pewni, czy wybrany przez nich produkt produkowany jest w Polsce. Godło „Teraz Polska” pomaga polskim konsumentom podejmować wybory przy sklepowej półce. Z tego faktu zdają sobie sprawę przedsiębiorcy startujący w Konkursie „Teraz Polska”.

REKLAMA

Zobacz również: Produkty tradycyjne promują regiony

Konkurs adresowany jest do firm, które oferują konsumentom najwyższej jakości produkty i usługi, wyróżniających się nowoczesnymi, innowacyjnymi działaniami.

REKLAMA

Wszystkie nadesłane zgłoszenia rokrocznie oceniane są przez Branżowe Komisje Ekspertów. Podobnie jak w latach ubiegłych udział w Konkursie wzięły produkty, usługi, a także gminy oraz instytuty naukowo-badawcze i firmy opracowujące i realizujące na co dzień projekty innowacyjne. Głównymi kryteriami oceny weryfikacyjnej produktów i usług są: jakość, innowacyjność, ocena walorów użytkowych, satysfakcja klientów, wielkość sprzedaży oraz rynki zbytu. W tym roku wpłynęło blisko 100 zgłoszeń rejestracyjnych, spośród których 67 otrzymało nominację do Godła „Teraz Polska”.

- Tegoroczną edycję Konkursu cechuje wysoki poziom zgłoszeń. – mówi Michał Lipiński, Dyrektor Konkursu „Teraz Polska”. Spośród wszystkich ocenionych przez ekspertów produktów, usług i innowacji, aż 58% otrzymało 900 i więcej punktów na 1000 możliwych. To sprawia, że przed Kapitułą Konkursu stoi niezwykle trudne zadanie wybrania tych rzeczywiście najlepszych. – ocenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wśród zgłoszeń dominowały te reprezentujące branżę spożywczą. Nie zbrakło także przedstawicieli branży technologicznej.

Choć to już XXVI edycja Konkursu, to niezmiennie zaskakuje nas kreatywność biznesowa Polaków. Wśród wszystkich zgłoszeń było kilka nietypowych, jak lekki wielozadaniowy śmigłowiec, ciągnik rolniczy czy drukarka 3D – podsumowuje Lipiński.

25 kwietnia na PGE Narodowym zostanie ogłoszona pełna lista nominowanych do Polskiego Godła Promocyjnego w tegorocznej edycji Konkursu „Teraz Polska”. Z ich grona Kapituła Godła wybierze Laureatów. Podczas konferencji prasowej poznamy także osoby nominowane do tytułu „Wybitny Polak”. Laureatów Konkursu „Teraz Polska” oraz „Wybitny Polak” poznamy 30 maja 2016 podczas uroczystego Koncertu Galowego w Teatrze Wielkim.

PGE Narodowy w Warszawie (Sala Galeria)

25 kwietnia (poniedziałek) 2016 r., godz. 14:45

Akredytacje: a.tatarewicz@terazpolska.pl

Polecamy serwis: Rozwój i promocja

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ministerstwo Zdrowia: Ogłoszono konkurs ofert na wybór realizatorów programu in vitro. Oferty można składać do 9 maja 2024 r.

9 maja 2024 r. minie termin składania ofert na wybór realizatorów programu in vitro. Realizatorami programu mogą być zarówno ośrodki prywatne, jak i podmioty publiczne.

MEN: wykaz zmian na liście lektur w podstawówkach. Części lektur nie będzie na egzaminie ósmoklasisty

W podstawówce poza listą lektur "Syzyfowe prace" Stefana Żeromskiego i wiersze Jarosława Marka Rymkiewicza.

Ministerstwo Cyfryzacji: Jak chronić małoletnich w internecie? Grupa robocza zaczęła prace

Grupa robocza ds. ochrony małoletnich w internecie rozpoczęła działalność. Posiedzenie inauguracyjne odbyło się w Ministerstwie Cyfryzacji. Grupa robocza ma wypracować rozwiązania zwiększające ochronę małoletnich przed szkodliwymi treściami powszechnie dostępnymi w internecie.

7 maja plan dla Europy, 10 maja rekonstrukcja rządu. Napięty grafik premiera Donalda Tuska

Premier Donald Tusk poinformował o nadchodzących wydarzeniach i planach rządu. Po krótkiej przerwie spowodowanej chorobą, premier jest gotowy do intensywnej pracy.

REKLAMA

Majówka. Kleszcze mogą zepsuć nam wypoczynek. Jak się przed nimi chronić?

Majówka to okres, który wielu z nas chce spędzić na łonie natury, ciesząc się pięknem otoczenia i towarzystwem bliskich. Jednak wraz z nadejściem wiosny, musimy pamiętać o zagrożeniu, jakie niosą ze sobą kleszcze i choroby przez nie przenoszone, takie jak kleszczowe zapalenie mózgu. Dlatego niezwykle ważne jest, aby pamiętać o odpowiednich środkach ochrony, w tym o szczepieniach przeciwko KZM.

MF: Już 30 tys. uczniów bierze udział w edukacyjnym programie Finansoaktywni. Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 6 maja br. Czekają atrakcyjne nagrody!

„Finansoaktywni” to program edukacyjny organizowany przez Ministerstwo Finansów. Misja tegorocznej edycji brzmi „Podatki płacimy, korzyści widzimy”. W tym roku w programie bierze udział prawie 30 tysięcy uczniów szkół podstawowych z 1800 klas z całej Polski. Zgłoszenia do programu i konkursu trwają do 6 maja 2024 r.

Duże zmiany w wojsku. Nowy plan MON

14 sierpnia nastąpi istotna zmiana w strukturach dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak poinformował wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej, Cezary Tomczyk, podczas posiedzenia sejmowej Komisji Obrony Narodowej, WOT zostaną bezpośrednio podporządkowane Sztabowi Generalnemu Wojska Polskiego.

Bezpłatne szkolenia wojskowe dla każdego! - Trenuj z Wojskiem 5

Bezpłatne szkolenia wojskowe dla każdego ruszają. To już 5. edycja programu Trenuj z Wojskiem. Można nauczyć się posługiwania się bronią, strzelania na trenażerze, przetrwania, zachowania podczas alarmów, walki wręcz, a nawet rzutu granatem. Kiedy odbywają się szkolenia? Kto może się zgłosić?

REKLAMA

Top 10 szkół przyjaznych LGBTQ+ w 2024 roku. Nowy ranking

W ramach 4. ogólnopolskiej edycji Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+, przeprowadzonej pod hasłem "Szkoła Zaufania", zebrano opinie 20 tys. osób. Po raz pierwszy wyniki zostały zaprezentowane w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Szkoły, które zdobyły najwyższe miejsca, otrzymają tarcze z rysunkiem tęczy i napisem "Szkoła Zaufania".

Europejska karta parkingowa dla osób z niepełnosprawnościami. Parlament Europejski zatwierdził nowe przepisy

Parlament Europejski zatwierdził nowe przepisy, które mają na celu ułatwienie życia osobom z niepełnosprawnościami w całej Unii Europejskiej. Przepisy te wprowadzają ogólnounijną kartę dla osób z niepełnosprawnościami oraz europejską kartę parkingową dla osób z niepełnosprawnościami.

REKLAMA