REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Polskie produkty i usługi ubiegają się o Godło „Teraz Polska”

Produkty polskie tradycyjne/ Fot. Fotolia
Produkty polskie tradycyjne/ Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

25 kwietnia na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się uroczyste ogłoszenie nominacji w Konkursie „Teraz Polska” organizowanym przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. Tegoroczna, XXVI edycja, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zarówno małe, średnie, jak i duże firmy ubiegają się o Godło „Teraz Polska”, wiedząc, jak ważne jest w dobie rosnącej popularności patriotyzmu konsumenckiego podkreślanie, że produkt jest dobry i polski.

Gospodarka w barwach narodowych - polskie produkty i usługi ubiegają się o Godło „Teraz Polska”

Patriotyzm konsumencki jest już dziś bardzo wyraźnym trendem, coraz popularniejszym na świecie. Także Polacy deklarują, że świadome wybory rodzimych produktów są im bliskie. Niezbędnym czynnikiem dla propagowania idei patriotyzmu konsumenckiego jest wyeksponowanie wysokiej jakości polskich produktów. Choć Polacy chcą być świadomymi konsumentami, to mają jednak problem ze zidentyfikowaniem krajowego wyrobu. Konsumenci nie są pewni, czy wybrany przez nich produkt produkowany jest w Polsce. Godło „Teraz Polska” pomaga polskim konsumentom podejmować wybory przy sklepowej półce. Z tego faktu zdają sobie sprawę przedsiębiorcy startujący w Konkursie „Teraz Polska”.

REKLAMA

Zobacz również: Produkty tradycyjne promują regiony

Konkurs adresowany jest do firm, które oferują konsumentom najwyższej jakości produkty i usługi, wyróżniających się nowoczesnymi, innowacyjnymi działaniami.

REKLAMA

Wszystkie nadesłane zgłoszenia rokrocznie oceniane są przez Branżowe Komisje Ekspertów. Podobnie jak w latach ubiegłych udział w Konkursie wzięły produkty, usługi, a także gminy oraz instytuty naukowo-badawcze i firmy opracowujące i realizujące na co dzień projekty innowacyjne. Głównymi kryteriami oceny weryfikacyjnej produktów i usług są: jakość, innowacyjność, ocena walorów użytkowych, satysfakcja klientów, wielkość sprzedaży oraz rynki zbytu. W tym roku wpłynęło blisko 100 zgłoszeń rejestracyjnych, spośród których 67 otrzymało nominację do Godła „Teraz Polska”.

- Tegoroczną edycję Konkursu cechuje wysoki poziom zgłoszeń. – mówi Michał Lipiński, Dyrektor Konkursu „Teraz Polska”. Spośród wszystkich ocenionych przez ekspertów produktów, usług i innowacji, aż 58% otrzymało 900 i więcej punktów na 1000 możliwych. To sprawia, że przed Kapitułą Konkursu stoi niezwykle trudne zadanie wybrania tych rzeczywiście najlepszych. – ocenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wśród zgłoszeń dominowały te reprezentujące branżę spożywczą. Nie zbrakło także przedstawicieli branży technologicznej.

Choć to już XXVI edycja Konkursu, to niezmiennie zaskakuje nas kreatywność biznesowa Polaków. Wśród wszystkich zgłoszeń było kilka nietypowych, jak lekki wielozadaniowy śmigłowiec, ciągnik rolniczy czy drukarka 3D – podsumowuje Lipiński.

25 kwietnia na PGE Narodowym zostanie ogłoszona pełna lista nominowanych do Polskiego Godła Promocyjnego w tegorocznej edycji Konkursu „Teraz Polska”. Z ich grona Kapituła Godła wybierze Laureatów. Podczas konferencji prasowej poznamy także osoby nominowane do tytułu „Wybitny Polak”. Laureatów Konkursu „Teraz Polska” oraz „Wybitny Polak” poznamy 30 maja 2016 podczas uroczystego Koncertu Galowego w Teatrze Wielkim.

PGE Narodowy w Warszawie (Sala Galeria)

25 kwietnia (poniedziałek) 2016 r., godz. 14:45

Akredytacje: a.tatarewicz@terazpolska.pl

Polecamy serwis: Rozwój i promocja

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
System kaucyjny od 1 października 2025 r. Ekspert pozytywnie o zmianach

System kaucyjny od 1 października 2025 r. Ekspert pozytywnie o poprawkach przyjętych przez podkomisję nadzwyczajną dotyczącą nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Chodzi m.in. o wyłączenie z systemu kaucyjnego opakowań mleka i produktów mlecznych.

W Tatrach ratownicy ogłosili zagrożenie lawinowe pierwszego stopnia

Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego ogłosili w czwartek ratownicy TOPR. Obowiązuje od wysokości 1800 m n.p.m. Mogą samoistnie schodzić małe i średnie lawiny. 

Będą pieniądze na budowę i przystosowanie schronów. Nawet 6 mld zł rocznie

Szef MSWiA Tomasz Siemoniak poinformował, że ok. 6 mld zł rocznie będzie przeznaczonych na budowę i przystosowanie schronów w samorządach. Niebawem na ten cel zostanie przekazanych 0,15 pkt proc. PKB.

Znów rekord odprawionych pasażerów z Lotniska Chopina. Dokąd latamy najczęściej?

W ciągu 10 miesięcy Lotnisko Chopina odprawiło ponad 18 mln pasażerów. Tylko w październiku Okęcie odprawiło blisko 1,9 mln podróżnych. Najwięcej osób podróżowało w niedzielę, 6 października – 68 tys. 883.

REKLAMA

Rośnie liczba ubezpieczonych cudzoziemców. Na koniec października było ich 1 mln 191 tys. [Dane ZUS]

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o wzroście liczby ubezpieczonych cudzoziemców. Jak wynika z najnowszych danych ZUS, na koniec października 2024 r. do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 191 tys. cudzoziemców.

MEN: Jest 27 000 nauczycieli religii. 45% poradzi sobie z ograniczeniem godzin religii z 2 do 1 tygodniowo [Wykaz]

MEN podał informacje o liczbie katechetów w Polsce (w tym liczbę katechetów mających uprawnienia do nauki innego przedmiotu). Przeszło 27 000 nauczycieli wiąże swoje zajęcia zawodowe z nauczaniem religii. I taka jest liczba osób, które z niepokojem czekają na ostateczny kształt lekcji religii. Czy min. Barbarze Nowackiej uda się redukcja liczby godzin religii z 2 do 1 tygodniowo? Czy za drugą godzinę odbywającą się np. w salkach katechetycznych rząd wypłaci wynagrodzenia katechetom? Na ogólną liczbą 27 000 katechetów uczyć innego przedmiotu niż religia może 12 304 nauczycieli. 

W Sejmie: Dla krwiodawców nie 2 a 3 dni wolne od pracy. Państwo przejmuje koszt wynagrodzeń [Przykład]

W Sejmie propozycja: Nowy dzień wolny. I to państwo płaci za trzy dni wolnego od pracy dla krwiodawców. Od razu trzeba ocenić szansę na nowelizację przepisów na zerową, ale zobaczmy jak wyglądałyby przepisie po zmianie. I które trzeba zmienić. Może się kiedyś uda?

Szkoły nauczą dzieci odróżniania prawdy od manipulacji. Zmiany w systemie edukacyjnym w celu lepszego wykorzystania narzędzi cyfrowych

Do 2035 r. Polska ma zdrożyć jeden z kamieni milowych KPO - Politykę Cyfrowej Transformacji Edukacji. Chodzi m.in. o przemodelowanie kształcenia tak, by uczyć dzieci odróżniania prawdy od manipulacji, weryfikowania źródeł i korzystania z nich, a także mądrego używania narzędzi sztucznej inteligencji.

REKLAMA

Będzie zmiana zasad sporządzania sprawozdań budżetowych. Projekt rozporządzenia w sprawie sprawozdawczości budżetowej

Projektowane nowe rozporządzenie w sprawie sprawozdawczości budżetowej ma dostosować obecne zasady sporządzania sprawozdań do nowej ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Projekt zawiera m.in. nowe wzory i instrukcje sporządzania sprawozdań składanych przez JST.

Młodzieżowe Słowo Roku 2024. Znamy finałową dwudziestkę plebiscytu

Na liście 20 słów w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2024 znalazły się m.in. "aura", "skibidi", "yapping", "czemó" i "womp womp". Organizatorem plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN.

REKLAMA