REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Do kogo województwa kierują kampanie promocyjne?

www.MarketingMiejsca.com.pl
Promocja/ Fotolia.com
Promocja/ Fotolia.com
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Nieliczne samorządy wąsko definiują przynajmniej jedną grupę docelową. Większość województw kieruje swoje kampanie do wszystkich.

Do jakich grup odbiorców kierowane były kampanie promocyjne, realizowane przez polskie województwa w ostatnich 2-3 latach? Portal MarketingMiejsca.com.pl zadał to pytanie wszystkim Urzędom Marszałkowskim w Polsce. 

REKLAMA

Jak samorządy definiują swoje grupy docelowe? – Zazwyczaj województwa komunikują się ze wszystkimi, a więc z mieszkańcami regionu, turystami i inwestorami. Nie ma się czemu dziwić, gdyż faktycznie trudno którąś z tych istotnych grup pominąć. Szkoda jednak, że tylko nieliczne urzędy marszałkowskiej zadały sobie trud, bardzo wąskiego zdefiniowania przynajmniej jednej grupy docelowej, dzięki czemu komunikacja mogłaby być dużo bardziej efektywna – zauważa Robert Stępowski, ekspert ds. marketingu terytorialnego i autor książki „Wszystko co chciałbyś wiedzieć o marketingu terytorialnym. Z praktyki polskich samorządów”. 

Polecamy: VAT w samorządach (książka)

REKLAMA

Faktycznie, większość samorządów wojewódzkich bardzo ogólnie definiuje grupy docelowe, do których zaadresowane były kampanie reklamowe realizowane przez nie w minionych latach. Znacząca większość samorządów chce komunikować się z wszystkimi potencjalnymi turystami i inwestorami, a to może oznaczać, że wciąż nawet nie próbują one konkurować o palmę pierwszeństwa choćby w jednej kategorii. 

– Samorządy muszą komunikować się z każdą ze wspomnianych odbiorców, jednak poszczególne kampanie promocyjne, powinny być adresowane do bardzo wąskich i dokładnie określonych grup, gdyż każdy rodzaj turysty i inwestora poszukuje nieco innej oferty i każdy z nich chciałby czuć, że ta oferta jest skrojona dokładnie na jego miarę. Jest to istotne, zwłaszcza w przypadku tych województw, które nie posiadają takich walorów (turystycznych) jak np. woj. pomorskie - morze, warmińsko-mazurskie - jeziora, małopolskie - góry Nie oznacza to jednak, że wszystkie samorządy ten grzech popełniają. Na wyróżnienie na pewno zasługuje choćby woj. podkarpackie, śląskie, świętokrzyskie czy zachodniopomorskie – wymienia Robert Stępowski.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W 2014 roku Urzędy Marszałkowskie na promocję wydały ponad 60 mln zł.

Całe zestawienie dostępne na www.MarketingMiejsca.com.pl lub pod linkiem: http://marketingmiejsca.com.pl/marketing-terytorialny---portal-dla-specjalistow-marketingu-miejsc---marketingmiejsca.com,1,strona-glowna,23,z-kim-komunikuja-sie-polskie-wojewodztwa_-do-jakich-grup-chca-dotrzec-regiony-poprzez-swoje-kampanie-reklamowe-i-pr_,1468

Polecamy serwis: Rozwój i promocja

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Sektor publiczny
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    ZNP wysłał list do MEN. Co zrobi min. B. Nowacka? Zapobiegnie zwolnieniom z pracy nauczycieli? Jak zachować liczbę godzin lekcyjnych?

    W roku szkolnym 2024/2025 w klasach pierwszych nie będzie przedmiotu HIT oraz edukacja obywatelska. Co z nauczycielami prowadzącymi te przedmioty. Niektórzy dla nich wrócili do pracy w szkole. Czy będą zwolnieni? Co ze zmniejszeniem liczby godzin nauczycieli, którzy nie zostaną zwolnieni?

    Żmije pojawiły się w Tatrach. Co robić, gdy spotkamy je na szlaku?

    Na tatrzańskich szlakach pojawiły się żmije zygzakowate. To efekt wyjątkowo ciepłego początku kwietnia. Jak się zachować, gdy natkniemy się na ten jadowity gatunek węża? 

    Wygląda jak karta kredytowa z atomem i mapą Polski. A to nowa legitymacja nauczyciela. Co ze starymi?

    Od wtorku 16 kwietnia 2024 r. obowiązuje nowy wzór legitymacji nauczyciela. Jednak do 12 lipca nauczyciel może otrzymać legitymację na starym wzorze.

    Rząd: Nowy wzór karty parkingowej dla osób niepełnosprawnych. Karty tylko terminowe

    Niestety nie będzie bezterminowych kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Tak wynika z odpowiedzi na interpelację.

    REKLAMA

    Nowa era komunikacji. RDK może ułatwić Ci życie

    Rejestr Danych Kontaktowych, znany jako RDK, to baza danych zawierająca aktualne dane kontaktowe obywateli, do której mają dostęp urzędnicy administracji państwowej. Usługa ta, uruchomiona 22 grudnia 2019 roku, ma na celu usprawnienie komunikacji między urzędem a obywatelem.

    Wybory 2024 - druga tura. Czy cisza wyborcza będzie obowiązywać w całym kraju?

    Druga tura wyborów samorządowych 2024 odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia. Cisza wyborcza rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę i potrwa do godz. 21 w niedzielę. Czy będzie obowiązywać w całym kraju? 

    Dobrowolne ubezpieczenie w NFZ [WNIOSEK]

    Kto może się dobrowolnie ubezpieczyć w NFZ? Jak to zrobić? Kiedy trzeba uiścić opłatę dodatkową? 

    Oszuści podszywają się pod NFZ. Na te strony uważaj

    Oszuści próbują nowych sposobów, tym razem "na NFZ". W internecie pojawiły się fałszywe strony, które łudząco przypominają oficjalny serwis internetowy Narodowego Funduszu Zdrowia. Na czym polega oszustwo?

    REKLAMA

    Stop Smog. MKiŚ zapowiada zmiany w programie

    Resort klimatu chce uatrakcyjnić program "Stop Smog". Jakie zmiany proponuje? Które gminy mogą otrzymać środki na inwestycje?

    Minister edukacji: Będą kolejne zmiany w szkołach - edukacja zdrowotna zastąpi wychowanie do życia w rodzinie

    1 września 2025 r. w szkołach pojawi się nowy przedmiot. Edukacja zdrowotna zastąpi wychowane do życia w rodzinie – poinformowała Barbara Nowacka, minister edukacji. Uczniowie będą się uczyć m.in. o ochronie zdrowia psychicznego, odżywianiu i edukacji seksualnej.

    REKLAMA