REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Forum Rozwoju Mazowsza już 16-17 listopada 2016 r. w Warszawie

Forum Rozwoju Mazowsza
Forum Rozwoju Mazowsza

REKLAMA

REKLAMA

Jak tworzyć inteligentne miasta? W jaki sposób zwiększać innowacyjność biznesu? Jak rozwijać kapitał ludzki? O tym porozmawiamy podczas 7. Forum Rozwoju Mazowsza organizowanego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych już 16-17 listopada na Stadionie Legii w Warszawie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl

Kolejna edycja Forum Rozwoju Mazowsza już 16-17 listopada 2016 r. w Warszawie

REKLAMA

REKLAMA

Jak tworzyć inteligentne miasta? W jaki sposób zwiększać innowacyjność biznesu? Jak rozwijać kapitał ludzki? O tym porozmawiamy podczas 7. Forum Rozwoju Mazowsza organizowanego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych już 16-17 listopada na Stadionie Legii w Warszawie. Tegoroczna edycja
to kilkadziesiąt debat, prelekcji, warsztatów i spotkań networkingowych w ramach trzech stref tematycznych. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Cyfryzacji.

Forum Rozwoju Mazowsza to najważniejsze w województwie mazowieckim wydarzenie o charakterze konferencyjnym dotyczące rozwoju regionu. W ubiegłorocznej edycji uczestniczyło prawie 2 tysiące osób, a swoimi doświadczeniami podzieliło się ponad 100 ekspertów reprezentujących administrację rządową i samorządową, biznes, sektor naukowy,
a także organizacje pozarządowe. Forum poświęcone jest promocji funduszy unijnych, wymianie doświadczeń i dyskusjom o tym, jak wzmacniać innowacyjność i przedsiębiorczość  Mazowsza. Oprócz debat odbędą się warsztaty i sesje networkingowe inspirujące do poszukiwania nowych rozwiązań i nawiązywania współpracy na rzecz realizacji wspólnych inicjatyw.

REKLAMA

 

Województwo mazowieckie generuje jedną piątą PKB kraju, jest również liderem rozwoju gospodarczego w Unii Europejskiej. Istotną rolę w tym zakresie odgrywa współpraca na różnych płaszczyznach, zwłaszcza między administracją, biznesem i sektorem naukowym. I właśnie o współpracy i rozwijaniu potencjału regionu porozmawiamy podczas 7. Forum Rozwoju Mazowsza – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Zdecydowana większość środków przeznaczona zostanie na wdrażanie idei smart city oraz wzmacnianie innowacyjności i przedsiębiorczości w regionie. Za każdym projektem stoi człowiek - jego wiedza, umiejętności, doświadczenie i chęć do działania - dlatego ważną rolę odegra też rozwój kapitału ludzkiego i społecznego. Uczestników 7. Forum Rozwoju Mazowsza czekają więc dwa dni pełne inspiracji i wymiany doświadczeń w trzech obszarach – Smart City, Smart Business i Smart People.

Jak rozwijać inteligentne miasta na Mazowszu?

Dyskusje, rozmowy i warsztaty w ramach strefy Smart City obejmą kluczowe obszary dla rozwoju inteligentnych miast. W gronie ekspertów reprezentujących administrację rządową, samorządową, a także biznes porozmawiamy o tym, jak Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju wspiera rozwój miast, jakie są możliwości dofinansowania projektów miejskich oraz na co zwracać uwagę realizując działania w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Zajmiemy się efektywnym zarządzaniem energią i adaptacją do zmian klimatu. Nieodłącznym elementem inteligentnych miast jest wprowadzanie w coraz większym zakresie e-usług, dlatego wspólnie zastanowimy się jak bezpiecznie wdrażać tego typu działania. Nie zabraknie dyskusji o rozwoju mobilności miejskiej i innowacyjnych rozwiązaniach w transporcie. Porozmawiamy także o odnowie obszarów zmarginalizowanych z korzyścią dla rozwoju społeczności lokalnej i rynku pracy.

Jak wzmacniać innowacyjność biznesu?

Kolejna strefa w całości poświęcona będzie działaniom na rzecz rozwoju biznesu. Dyskusje i warsztaty obejmą współpracę nauki z biznesem i zwiększanie transferu innowacyjnych rozwiązań na rynek. W gronie ekspertów porozmawiamy o tym, jak opracować i z sukcesem wdrożyć firmową strategię w obszarze badań i rozwoju (R&D). Zastanowimy się, na co zwracać uwagę planując ekspansję zagraniczną i jakich błędów unikać. Poszukamy recepty na sukces współpracy w ramach klastrów. Ciężko mówić o konkurencyjności biznesu bez oferowania produktów i usług dopasowanych do potrzeb klientów. Dlatego popracujemy nad tym, jak angażować końcowych odbiorców w proces tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Podstawą obecnej perspektywy unijnej jest współpraca i dyfuzja efektów do sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Będziemy więc dyskutować o tym, jak łączyć młodych i kreatywnych przedsiębiorców z dużymi korporacjami. Podejmiemy temat współpracy przedsiębiorstw z instytucjami otoczenia biznesu. W gronie ekspertów porozmawiamy także o tym, jak biznes może tworzyć wartość dodaną dla społeczeństwa.

Jak rozwijać kapitał ludzki i społeczny?

Strefa Smart People w całości poświęcona zostanie inspirującym rozmowom na temat rozwoju ludzi, a także kapitału społecznego niezbędnego do tworzenia inteligentnych miast. Podejmiemy temat wyzwań w obszarze innowacji społecznych i tego, po czym poznać że nasze działania mają sens. Zastanowimy się, jak realizować projekty w partnerstwie z korzyścią dla wszystkich stron procesu. Odbędziemy interaktywną podróż po innowacyjnych rozwiązaniach wspierających edukację. Porozmawiamy o rozwoju sektora ekonomii społecznej i sposobach aktywizowania różnych grup mieszkańców. Zastanowimy się, czy i jaki wpływ na budowanie kapitału społecznego mają działania finansowane zewnętrznie. Podpowiemy, jak zaprezentować się na rynku pracy oraz jak opracować firmowy biznes plan. Skupimy się nad efektywnym modelem współpracy instytucji edukacyjnych z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Porozmawiamy również o planowaniu działań szkoleniowo-doradczych i tworzeniu kryteriów wyboru ofert.

Spotkajmy się podczas 7. Forum Rozwoju Mazowsza już 16-17 listopada w Warszawie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, konieczne jest jednak dokonanie wcześniejszej rejestracji.

Organizator wydarzenia:

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

Patroni honorowi:

Marszałek Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Cyfryzacji

Partnerzy wydarzenia:

Płock, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, CEZAMAT, THINKTANK, Warszawa, techBrainers, Kampus+, Klaster BioTechMed, URSUS BUS, Centrum Nauki Kopernik, AgroBioCluster, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Departament Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Płocki Park-Przemysłowo-Technologiczny, Mazowiecki Klaster Chemiczny, Siedlce, Radom, Szydłowiec, Fundacja Fundusz Współpracy, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, UNIMOS, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Akademia Leona Koźmińskiego, Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku, Instytut Rozwoju Technologii Stosowanych, Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE, Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych, Emirates&Europe Business Development Cluster, Investment Service Center, Instytut Bezpieczeństwa Inteligentnych Miast, Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, EuroInversia, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, Smartta, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, MyCompany, Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Pracownia Gier Szkoleniowych, Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka w Warszawie, Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu, Instytut Technologii Eksploatacji Państwowy Instytut Badawczy w Radomiu, Fundacja Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Ernst&Young Academy of Business, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Growing Institute, Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej, Sharpeo, Akademia Szybkiej Nauki, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Patroni medialni:

InteligentneMiastaiRegiony.pl, Infor Biznes, Infor Sektor Publiczny, Portal Komunalny, iOZE.pl, WysokieNapiecie.pl, MyCompany, Wspólnota, Przegląd Komunalny, Czysta Energia.

Partner logistyczny:

Warszawska Kolej Dojazdowa

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
ZNP: wnioskujemy o objęcie bonami wszystkich nauczycieli. Laptopy dla nauczycieli klas I-III w roku szkolnym 2024/2025. Na jakiem etapie jest sprawa?

Związek Nauczycielstwa Polskiego jest za objęciem bonami na laptopy dla wszystkich nauczycieli klas I – III. Zakończyła się rewizja KPO, dzięki której ok 172 mln zł zostaną przeznaczone na zakup nowych laptopów dla nauczycieli klas I-III.

Zespół Scorpions zagra dziś na Narodowym. Gdzie utrudnienia?

W piątek 26 lipca na Stadionie Narodowym odbędzie się koncert Warsaw Rocks ’24. Wśród gwiazd m.in. zespół Scorpions. Kierowców czekają utrudnienia. 

W Warszawie utrudnienia w związku z Biegiem Powstania Warszawskiego

W sobotę w Warszawie w związku z zawodami w Śródmieściu, na Żoliborzu i Bielanach będzie zmiana organizacji ruchu. Biegacze będą mieli do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 km. Do tej pory do udziału w biegu zgłosiło się ponad 10 tys. osób.

Nawet 120 tys. zł na rozwój małego gospodarstwa. Rusza nabór wniosków

Dofinansowanie na rozwój małych gospodarstw. Rusza nabór wniosków, który potrwa od 25 lipca do 22 sierpnia 2024 r. Uzyskane pieniądze rolnik może przeznaczyć m.in. na inwestycje budowlane czy nabycie niezbędnego wyposażenia, maszyn, urządzeń i sprzętów.

REKLAMA

Ferie zimowe 2025 – terminy, województwa [TABELA]

Planujesz ferie zimowe w 2025 roku? Znamy już terminy dla wszystkich 16 województw. Są cztery terminy ferii: 20 stycznia-2 lutego, 27 stycznia – 9 lutego, 3-16 luty i 17 lutego – 2 marca. Zaznacz w swoim kalendarzu już dziś.

Kobieta straciła 175 tys. zł, a chciała tylko sprzedać telewizor

Tym razem ofiarą "na pracownika banku" padła 32-letnie mieszkanka Lubina. Kobieta chciała tylko sprzedać telewizor na znanym portalu, w rezultacie straciła 175 tys. zł. 

To było takie proste? Bloomberg: Polska zagroziła blokadą chińskiego eksportu do UE. Teraz spokojniej na granicy z Białorusią

Prezydent Andrzej Duda podczas niedawnej wizyty w Pekinie zagroził Chinom zablokowaniem kluczowego kolejowego szlaku transportowego do UE, by osłabić kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej – napisała 24 lipca 2024 r. agencja Bloomberga. To może być przyczyna spadku nielegalnych przekroczeń tej granicy w ostatnich tygodniach.

Barszcz Sosnowskiego groźny nie tylko po dotknięciu

Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi) to jedna z roślin groźnych dla zdrowia. Warto wiedzieć, że nie tylko dotykanie jej jest ryzykowne. Niebezpieczne może być przebywanie w jej otoczeniu. Co zrobić, gdy już dojdzie do oparzenia?

REKLAMA

Rządowi brakuje pieniędzy na służby: Policję, SG, PSP i SOP. Co z programem modernizacyjnym?

Cały czas mamy sytuację niepełnego pokrycia w budżecie wydatków na służby (chodzi o Policję, Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną i Służbę Ochrony Państwa) - poinformował 23 lipca 2024 r. podczas sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych wiceszef MSWiA Czesław Mroczek. Dodał, że w najbliższym czasie przedstawione zostaną propozycje na kolejne lata.

Przeszło 854 mln zł na Sejm w 2025 r. Podwyżki dla posłów i wszystkich pracowników Kancelarii Sejmu. Wzrosną też ryczałty na biura poselskie

Budżet Kancelarii Sejmu na 2025 r. ma wynieść 854 mln 258 tys. zł - to ponad 80 mln więcej niż w 2024 roku. W dniu 23 lipca 2024 r. sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu Kancelarii Sejmu na 2025 rok. Szef Kancelarii Sejmu Jacek Cichocki poinformował, że w 2025 roku nastąpi wzrost wynagrodzeń wszystkich pracowników Kancelarii Sejmu a także posłów.

REKLAMA