Praktyczne ujęcie funkcjonowania służby przygotowawczej
REKLAMA
Prawidłowo zorganizowany proces służby przygotowawczej powinien zaowocować właściwym przygotowaniem pracownika do wypełnienia obowiązków. Jeśli na tym etapie dopuszczone zostaną zaniedbania, to w późniejszych etapach kariery zawodowej trudno będzie zniwelować złe nawyki, minimalistyczne podejście do pracy.
REKLAMA
Czytaj także:
Czy osoba zatrudniona na zastępstwo powinna przejść służbę przygotowawczą>>
Zatrudniając w urzędzie gminy pracownika na podstawie umowy o pracę na zastępstwo, nie ma konieczności kierowania go na służbę przygotowawczą, jesli pracownik ten pracę w samorządzie podejmuje po raz pierwszy.
Warto dobrze przygotować się do pracy urzędnika>>
Służba przygotowawcza jest integralnym elementem kultury organizacyjnej i systemu rozwoju zawodowego pracowników administracji publicznej. Doświadczenia z funkcjonowania tej zasady doskonale sprawdzają się w administracji samorządowej.
Elektroniczna służba przygotowawcza pracowników JST>>
28 kwietnia 2010 r. MSWiA uruchomi specjalny portal internetowy, za pośrednictwem którego odbywać się będą szkolenia w zakresie służby przygotowawczej dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego.
Zasady naboru pracowników samorządowych>>
Podstawową zasadą określającą warunki zatrudniania nowych pracowników samorządowych jest otwartość i konkurencyjność naboru na wolne stanowiska urzędnicze, w tym na kierownicze stanowiska urzędnicze.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.